Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 9

  • 40 693
  • 736
  •   1
Отговори
# 195
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Аз и татко й я носим откакто се прибрахме от болницата😉

+1
Със слинг може да се носи от самото раждане.

# 196
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Аз и татко й я носим откакто се прибрахме от болницата😉

+1
Със слинг може да се носи от самото раждане.
По правилен начин.

# 197
  • Мнения: 354
Здравейте. Имам ергономична раница Love & carry Air X и при по-дълго носене ме заболява или гърба или кръста. Бебето ми е 7200 гр. Въпросът ми е как е по-правилно да се постави раницата на кръста - по-високо или по-ниско? Направи ми впечатление, че като е ниско и я вдигна и получавам облекчение, дори и временно.
И още едно питане имам - как си обувате обувките с раницата и бебето вътре? Като съм сама и няма кой да ми помогне и се опитам да си обуя обувките (без да се сгъвам и да клякам) и бебето започва да реве, даже да пищи 😖

# 198
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
За обувките аз се облягам назад на стената и се навеждам назад като гърба ми е подпрян. Обувки с връзки нямам.

# 199
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 689
Обувам се преди да сложа бебето в раницата. Ама мойто е голямо и седи на партмантото, до мен.

# 200
  • Мнения: 2 288
Здравейте. Имам ергономична раница Love & carry Air X и при по-дълго носене ме заболява или гърба или кръста. Бебето ми е 7200 гр. Въпросът ми е как е по-правилно да се постави раницата на кръста - по-високо или по-ниско? Направи ми впечатление, че като е ниско и я вдигна и получавам облекчение, дори и временно.
И още едно питане имам - как си обувате обувките с раницата и бебето вътре? Като съм сама и няма кой да ми помогне и се опитам да си обуя обувките (без да се сгъвам и да клякам) и бебето започва да реве, даже да пищи 😖
Ако прикачите снимки на начина по който поставяте раницата, може да видим някоя грешка и да бъдем от полза.
Относно обуването, нахлузвам ги и на стълбището вдигам копита и връзвам връзките.

# 201
  • Мнения: 354
Това е от днес. По принцип отзад колана го слагам малко по-надолу и е почти на нивото като отпред, но днес реших да експериментирам по-нависоко. Нямам други снимки, но се надявам да стане ясно.


Здравейте. Имам ергономична раница Love & carry Air X и при по-дълго носене ме заболява или гърба или кръста. Бебето ми е 7200 гр. Въпросът ми е как е по-правилно да се постави раницата на кръста - по-високо или по-ниско? Направи ми впечатление, че като е ниско и я вдигна и получавам облекчение, дори и временно.
И още едно питане имам - как си обувате обувките с раницата и бебето вътре? Като съм сама и няма кой да ми помогне и се опитам да си обуя обувките (без да се сгъвам и да клякам) и бебето започва да реве, даже да пищи 😖
Ако прикачите снимки на начина по който поставяте раницата, може да видим някоя грешка и да бъдем от полза.
Относно обуването, нахлузвам ги и на стълбището вдигам копита и връзвам връзките.

Последна редакция: сб, 14 дек 2019, 12:20 от Layla_D

# 202
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Колана не е поставен хоризонтално. И от там може да не ви е удобно, защото и седалката няма да хубава. Сложи колана хоризонтално, бебето пред колана и тогава вдигни платката по гърба.
Това видео може да помогне
https://youtu.be/UxMRk4A_4TY

# 203
  • Мнения: 2 288
Дс, правилно, коланът на талията и хоризонален, успореден на пода. Не знам как стои ремъка на плешките ви защото не се вижда, но ми струва, че е високо. Трябва да бъде на плешките, а не на врата и да бъде стегнат достатъчно. Стегнете презрамките хубаво, падинга трябва да стига почти под мишниците, а не така на раменете да стои.
Ако не се получи, пробвате с друга раница, продавате тази, за да инвестирате в нова. Прекрасно е да бебеносим, но трябва да ни е удобно и комфортно.

# 204
  • Мнения: 354
Благодаря за съветите. В случая презрамките отзад са кръстосани, но май наистина идва малко по-високо кръстосването вероятно защото съм ниска (158см) или защото не знам как да ги наглася.
Не разбрах обаче кое е падинг?

# 205
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 689
Благодаря за съветите. В случая презрамките отзад са кръстосани, но май наистина идва малко по-високо кръстосването вероятно защото съм ниска (158см) или защото не знам как да ги наглася.
Не разбрах обаче кое е падинг?
Падинг е подплънката (мекото) на презрамките, ако не бъркам.

# 206
  • Мнения: 175
Здравейте,ако ви интересуват раниците на Ergobaby и Tula,само днес имат намаление с 25% от базовата цена в Аико.Не е отразено в сайта.

# 207
  • Мнения: 3 096
Моля ви, ориентирайте ме къде мога да направя консултация дали правилно поставям бебето в слинга, защото ме е страх да не й направя нещо от неправилно бебеносене... Видях в първия пост линкове към библиотеки за слингове, но не ми става ясно как се процедира. В едната може да се запише час директно през ФБ страницата им, но никъде не виждам цени. Моля, ако някой е правил такава консултация скоро, да сподели повече информация, ще бъда много благодарна Simple Smile

И да се оплача, че ние сме с един слинг Кабу и ми е голямо неудобство да трябва да го нагласям всеки път като за мен след като мъжът ми го е ползвал преди това. И аз просто не го ползвам Grinning Но явно имаме нужда от втори слинг. Може би различен вид.

И така и така съм се разписала, кой слинг е най-удобен за разтоварване на бебчето в легълцето му след като е заспало в слинга?

# 208
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
На мен най удобен за трансфер ми е с тъкан слинг - базово връзване или кенгуру кери.
Индивидуалната консултация мисля беше около 20-30 лв на час, ако идете вие, ако те дойдат у вас е повече. Иначе и тук или в някоя фейсбук група може да качиш снимки и да кажем дали е добре. Ако ще го правиш нека снимките са без третия панел напред и настрани.

# 209
  • Мнения: 1 109
Здравейте, имаме бебе на 1 и половина месеца и мислим да купим един еластичен слинг. Доколкото помня като съм била на лекции за бебеносене, което всъщонст отдавна беше, най лесен ми се струваше за ползване, а и май е най изгоден от слинговете. Понеже обаче е до 3 м, след тово ще ни трябва ергономична раница, та се чудех имаше ли слинг, който да става и за сега и за още няколко месеца? Ако е по гольма инвестиция, поне да е за повече месеци. Благодаря предварително и весели празници!

Общи условия

Активация на акаунт