Имам нужда от помощ с болен роднина

  • 15 806
  • 580
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 36 786
Аз донякъде я разбирам. Не е приятно да гледаш готованец, който цял живот е мислил само за себе си, пропилял е жилището си и сега смята, че другите са му длъжни само заради роднинската връзка. Майката е ясна, тя няма да го остави, докато е жива. Авторката обаче определено не му е длъжна. Предполагам, че ще търпи, докато бабата е жива, но след това едва ли.

# 46
  • Мнения: 2 695
Разбира се, че домът си е НЕЙН. Наследила го е от майка си. А майка и от къде го е придобила няма абсолютно никакво значение. Вуйчото разбрахме, че си е имал дом и го е пропилял. Ами всеки да си носи последствията от действията. Авторката е младо момиче - на 23 години. Нима очаквате на тази възраст да се зароби с отглеждането на 200 килограмов търтей, а на всичкото отгоре и възрастна 93 годишна баба? Вместо да гради своето бъдеще и своя живот ще трябва да се превърне на млади години в болногледачка?

# 47
  • Мнения: 21 650
Какво значение има от кого е дошъл апартамента, момичето е загубило майка си преди два месеца след тежко боледуване, явно млада жена е била. Мислите ли, че и е много кеф, че е наследила апартамент.

Има сериозен проблем, налага и се на възраст, на която младите хора мислят само за себе си и на кое кафе да излязат довечера, да ходи по лекари и институции и да се оправя с неща,  които за възрастни опитни хора представляват трудност.

Ще се справиш, авторке, както са те посъветвали, едно по едно почни да оправяш нещата, за да тече времето за чакане на място в дом.

# 48
  • София
  • Мнения: 17 897
Мисля, че говори като господарка на дома. А не е такава, щом бабата живее в него.

# 49
  • Мнения: X
Ми да дойде да каже точно какво е положението.
Аз бих се изнесла под наем за момента. Бабата в момента, в който кльофне, ще започне да се съгласява на компромисни варианти.

# 50
  • Мнения: 18 872
И аз не бих живяла там.

# 51
  • Мнения: 118
Здравейте отново!Аз няма да оставя баба не ме разбирайте погрешно!Тя иска да го дадем на дом тя сама даде идеята,защото той една нощ падна от леглото събуди ни от викове в 3 часа викахме пожарна и линейка да го вдигне.И тогава тя сама каза,че не може повече.Действам с документите ще се опитам да го вкарам в държавен дом той взима малка пенсия,но какво да направя?Ако недай боже баба я няма аз какво да правя с него?Първо не съм длъжна да го гледам той имаше кола и имот на младини живя безотговорно мама го прибра заради баба,второ имам кредит студентски 10 бона искам да работя и да си го плащам не да давам пари на болногледачка!Ако не успее да влезне в дом и баба я няма недай си Боже ще викна линейка или 112 да го настанят в болница и няма да го приема обратно!Аз съм племеничка на сила ли ще ме накарат,какво мислите по въпроса?А относно адвоката 800 лв е да му стана настойник на вуйчо,ако той сам не подпише,че иска да влезне трябва да му стана настойник и да дам 800 лв,за да се подпиша аз.Положението е трагично!Пак повтарям първо ще се опитам да го вкарам в дом както си е реда,ако не стане ще го настаня в лудницата и не ме интересува повече.Не ми се вярва някои да ме задължи да го гледам,какво мислите за най-най-последният вариант???

# 52
  • София
  • Мнения: 17 897
Че баба ти му е майка и няма да се съгласи, като го пуснат от лудницата (защото дори шизофрениците ги изписват след няколко дни), да го остави на улицата.

А защо спрягаш лудница? Той има ли психично заболяване?

# 53
  • Мнения: 118
Лия, първо стартирай процедура за осъвременяване на ТЕЛК. За целта искай от личния лекар освен другите документи и зелен талон за домашно посещение. После подай бързо документите и докато чакаш да мине комисията иди в дирекция "Социално подпомагане" в твоя град и питай какво може да се направи. Вземи си тефтер и химикал, ако трябва да си записваш - процедурите за човек, който не се е сблъсквал с тях досега, звучат много сложно.
Направи всичко по силите си да го настаниш в дом. Успех.
Той има телк взима 270 лв пенсия!

# 54
  • Мнения: 118
Че баба ти му е майка и няма да се съгласи, като го пуснат от лудницата (защото дори шизофрениците ги изписват след няколко дни), да го остави на улицата.

А защо спрягаш лудница? Той има ли психично заболяване?
Има страхова невроза.Говоря ако нея я няма!Първо ще пробвам в дом.

# 55
  • София
  • Мнения: 17 897
За страхова невроза не хоспитализират.

# 56
  • Мнения: 118
За страхова невроза не хоспитализират.

Тогава ако не мога да го вкарам в държавен дом какво да направя?

# 57
  • Мнения: X
Кеч

И тогава тя сама каза,че не може повече.

Написаха ти на първа страница. Започни да действаш, чесането на езиците тук няма да помогне. Падане, 112, бабата не може повече, звучи повече от зле.

# 58
  • Сф
  • Мнения: 10 742
Каква му е диагнозата?
На мой познат, майка му с деменция почина докато изобщо могат да им предложат нещо.Да, имаше телк с ч.п. и какво от това? Заведоха я в празно жилище( вършеше бели) и минаваше ежедневно сина да я храни и тн.Даже сутрин и вечер минаваше.За година се спомина .
Ти искаш да го изхвърлиш, нямаше да е така ако чакаше наследство от него.Ходи ли вече до социалните?
Ако не стане с 112.  , може би да го очистиш???

# 59
  • София
  • Мнения: 17 897
Вероника, бабата е казала, че не може повече и да го пращат в дом. Но ако нито го вземат в дом, нито в лудницата, нито никъде и остане на улицата, мислиш ли, че ще го остави там? Според мен не. Все мак майка му е.

Общи условия

Активация на акаунт