Какво можем да правим на балкона в собствения си дом?

  • 5 719
  • 206
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 1 647
Ти не разбра ли, че по ЗУЕС нищо не можеш да им направиш, защото не го нарушават?
И нарушенията по ЗУЕС не се установяват по съдебен ред, пък ти нали на съда разчиташе да въдвори справедливост?
Наясно ли си изобщо какви ги приказваш...

# 121
  • Пловдив
  • Мнения: 14 695
В ЗУЕС не е казано, казано е в ГПК. Освен вещо лице може и свидетели. А може и признание на другата страна. Ма при всички положения за резултата от доказването зависи колко мирише. Щото свидетелят може и да не го усеща, а вещото лице може да не може да измери микроните.

Не знам какво е положението у вас, говоря по принцип. Миризма на цигари и аз не обичам. Ама трябва да е осезаема. Всичко е възможно, но апартамент, умирисан на цигари отвън, и то постоянно и до степен да не може да се живее комфортно в него, ми е трудно да си представя.

Последна редакция: ср, 14 авг 2019, 13:18 от Не се сърди, човече

# 122
  • Другата България
  • Мнения: 37 708
Ти не разбра ли, че по ЗУЕС нищо не можеш да им направиш, защото не го нарушават?
И нарушенията по ЗУЕС не се установяват по съдебен ред, пък ти нали на съда разчиташе да въдвори справедливост?
Наясно ли си изобщо какви ги приказваш...
Не се хаби. Не е разбрала, не е наясно, не чете, просто си намила едно и също. Това е трета тема по този казус, отделно изрови и повдигна всички стари теми във форума, в които имаше думата "пушек" /едната беше за пушек от комин на съседи, но кой ти чете, важно е да се коментира "нейния пушек"/ ooooh!. Всички ѝ казват, че нищо не може да се направи, разбират я, аз също ѝ съчувствам, защото имам проблемен съсед и съм "ревала" и аз от него тук, но и там нищо не може да се направи, осъзнала съм го и това е, справям се по мои си начини, миролюбиво доколкото е възможно. Но жената не вдява. Остава само да се забавляваме с писанията ѝ, не са за подигравка, но тя сама си го прави.

Последна редакция: ср, 14 авг 2019, 13:31 от Merri_An

# 123
  • Мнения: 268
Виждам, че коментирате цигарите и искам да използвам случая да попитам нещо. Съседът под нас пуши и явно понякога се събират компания. Каква може да е причината, без да сме отваряли прозорци, миризмата да се просмуква в някои стаи у нас?
Главно в спалнята, защото при него това е хол. Вярвайте ми направо беше ад един път. Отварянето на прозореца не помага изобщо.Четох, че може от контактите да се просмуква, ако не са уплътнени, но при нас не миришеше от тях, като се доближиш.
Добре че рядко се събират, но ако е ежедневно, в такова жилище не може да се живее. Все едно да легнеш да спиш в дискотека, където цяла нощ се е пушило. Аз съм била пушачка и вкъщи съм припалвала, но никога не е оставала такава смрад.

# 124
  • Мнения: 142
Ти не разбра ли, че по ЗУЕС нищо не можеш да им направиш, защото не го нарушават?
И нарушенията по ЗУЕС не се установяват по съдебен ред, пък ти нали на съда разчиташе да въдвори справедливост?
Наясно ли си изобщо какви ги приказваш...
Да, по ЗУЕС правоприлагащият орган е общината. Само не ми се карай. Сама си "дошла" тук, нали!

# 125
  • Другата България
  • Мнения: 37 708
Виждам, че коментирате цигарите и искам да използвам случая да попитам нещо. Съседът под нас пуши и явно понякога се събират компания. Каква може да е причината, без да сме отваряли прозорци, миризмата да се просмуква в някои стаи у нас?
Главно в спалнята, защото при него това е хол. Вярвайте ми направо беше ад един път. Отварянето на прозореца не помага изобщо.Четох, че може от контактите да се просмуква, ако не са уплътнени, но при нас не миришеше от тях, като се доближиш.
Добре че рядко се събират, но ако е ежедневно, в такова жилище не може да се живее. Все едно да легнеш да спиш в дискотека, където цяла нощ се е пушило. Аз съм била пушачка и вкъщи съм припалвала, но никога не е оставала такава смрад.
При нас миризмата идва от вентилационния отвор в банята, когато сме забравили да сложим капачето.
Въпреки, че моите пушещи в дома си съседи са дори два етажа под нас, яко се пуши в тях и ако капачето го няма, всичко е в дома ни. Виж да не е оттам и при вас.

# 126
  • Мнения: 8 578
Stray cat, при нас редовно мирише на манджи от отвора в банята, ако не е с капачето. Ако, твоите съседи пушат в хола, може би миризмата минава от там и влиза в твоя апартамент.

# 127
  • Мнения: X
Ти не разбра ли, че по ЗУЕС нищо не можеш да им направиш, защото не го нарушават?
И нарушенията по ЗУЕС не се установяват по съдебен ред, пък ти нали на съда разчиташе да въдвори справедливост?
Аналогично по ЗДвП нищо не може да се направи.  ooooh!
Закон.
АУАН>НП, което се обжалва в РС, чрез институцията, издала НП.
(няма значение коя е)
И за пореден път "проверявам", дали заека е със шапка.

# 128
  • Мнения: 29 817
Вероятно през тръбите за парното, т.е. около тях. През контактите не виждам как ще стане, понеже инсталацията си е във вашия апартамент, не са свързани.
Иначе от баня/тоалетна/кухня може да мирише от комина или от където минават тръбите, тъй като те са свързани на всички етажи.

# 129
  • София
  • Мнения: 10 601
stray cat, има някаква вероятност да имате пукнатини между твоя под/неговия таван и стената.  У майка ми има такава "дупка". Ама те са сплотени съседи, хахаха.

# 130
  • Мнения: 29 817
stray cat, има някаква вероятност да имате пукнатини между твоя под/неговия таван и стената.  У майка ми има такава "дупка". Ама те са сплотени съседи, хахаха.

Като в "Топло"... Mr. Green Party

# 131
  • София
  • Мнения: 10 601
Ами не точно толкова голяма, хаха, но като си говорят отдолу, у майка се чува все едно сме в една стая.
Вижда се дали свети лампата. Такива неща.

# 132
  • София
  • Мнения: 1 647
PAV, на мен няма нужда да ми ги обясняваш нещата, щото ги знам.
Каква е ролята на съда при нарушение по ЗУЕС?
1. Общината ще издаде НП на съседите, които си пушат на балкона (утопия) => от страна на авторката няма да има обжалване. Може да обжалват те обаче, и ще спечелят, ако изобщо някой е толкова гламав, че да ги глоби за пушене на личната тераса.
2. Общината няма да издаде НП (със сигурност) => в този случай авторката ще тръгне да обжалва отказ за издаване на НП, с което в съда ще си паднат от смях.
Тъй като авторката говори за вреди, остава ѝ общият граждански ред - ГПК. И там резултатът ще е същият. Ще влезе в съдебния фолклор. Още по-зле, защото по ГПК ще трябва да доказва вреди, а не нарушение. А "замириса ми на цигари" не е вреда, сори. У нас не е като в Щатите - разстроих се заради тебе, дай няколкостотин хиляди обезщетение.
Хората за реални физически щети се съдят с години, успех с умирисаната спалня.

# 133
  • Мнения: 268
Еха, чак светлината ли се вижда Simple Smile

Не е от банята при нас, защото там понякога мирише на цигари, но е за кратко и като затворя вратата, миризмата си остава в банята. Явно припалва там само с ходенето до тоалетна.
Онова беше концентрирано само в нашата спалня, без да има миризма в банята. Наистина от парното е твърде възможно, защото е старо. Комин също минава в тази стая.
Дано не се събират много пушачи отново у тях и добре че неговите деца спят под стаята на нашето дете, та поне там не пуши Rolling Eyes

Аз не изчетох цялата тема, но не знам защо така нападате авторката. Да трябва да спиш постоянно в смрад на цигари е ужасно, а още по-лошо ако димът отива при децата. Ние се местихме да спим в друга стая, когато беше така.

# 134
  • София
  • Мнения: 10 601
Аз съм сигурно, че авторката е обиколила поне 3 адвокати и всеки я е изпратил по живо - по здраво.

Общи условия

Активация на акаунт