Какво можем да правим на балкона в собствения си дом?

  • 5 505
  • 206
  •   1
Отговори
# 195
  • Добрич
  • Мнения: 933
За това и за други неща от този сорт.Не желая са го правя публично достояние,защото искам да забравя почти 2 годишния тормоз от негова страна.Написах поста,за да кажа на авторката от първа ръка,че в съда работят с факти и стойност,а не с предположения и желания.

# 196
  • Мнения: 142
Като ответник на две подобни дела( обжалването пред окръжен съд води ли се второ дело?)ти казвам,че шанс в съда нямаш.Съседът,пенсионер,на когото всичко му пречи,не само,че не ме осъди,но има и пари да ми дава.
"Подобни" не означава нищо. Напиши конкретно от какво се жали съседа.

Последна редакция: ср, 14 авг 2019, 17:27 от catforpet

# 197
  • Мнения: X
диктуваме на съседите как да си редят мебелите Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Съседите питат, плащайки си как да наредят мебелите.
Безплатно-тук, в bg-mamma и по Xлв. на кв. на интериорен дизайнер.
Написах поста,за да кажа на авторката от първа ръка,че в съда работят с факти и стойност,а не с предположения и желания.
Едно голямо нищо "казахте", без никаква аргументация, анонимно.
ПП
Скрит текст:
Винаги, когато съм писала мнения по наболели и спорни въпроси съм поствала съдебни решения.
Даже съфорумците бяха "дигнали ръце" от мен.
Обаче, имаше база за действителен коментар.
А и тендовагинита вече постоянно ме "алармира".
Cry

Последна редакция: ср, 14 авг 2019, 17:18 от Анонимен

# 198
  • Другата България
  • Мнения: 36 882
Като ответник на две подобни дела( обжалването пред окръжен съд води ли се второ дело?)ти казвам,че шанс в съда нямаш.Съседът,пенсионер,на когото всичко му пречи,не само,че не ме осъди,но има и пари да ми дава.
За това и за други неща от този сорт.Не желая са го правя публично достояние,защото искам да забравя почти 2 годишния тормоз от негова страна.Написах поста,за да кажа на авторката от първа ръка,че в съда работят с факти и стойност,а не с предположения и желания.
Ето това изчерпва темата.
За който разбира за какво става въпрос. Всичко друго са алабализми и убиване на свободно време.
Есме, не съм отразила това, че е говорено със съседите. Въпреки, че то има значение и как е говорено...

# 199
  • Мнения: 142
Фасадите и покривите винаги са общи части подобно на стълбищата.
[/quot]



което означава, че стъпвайки на твоя балкон, но намирайки се пред фасадната стената, ти реално си на фасадата и извършваш дейност в обща част.

# 200
  • Мнения: 9 685
Е го е:
Цитат
57. (предишна т. 54 - ДВ, бр. 65 от 2003 г.) "Балкон" е открита използваема площ върху конзолна конструкция, издадена пред фасадата на сградата.
58. (предишна т. 55 - ДВ, бр. 65 от 2003 г.) "Лоджия" е използваема площ, открита от външната си страна и включена в общия обем на сградата.
59. (предишна т. 56 - ДВ, бр. 65 от 2003 г.) "Тераса" е открита използваема площ, разположена върху помещения, върху колони или върху терена.

Е, понеже повечето хора не са строителни инженери или архитекти, да кажа и аз правилните термини:
В София са балкони, източно от София - са тераси. Също както в София и Западна България ядем чушки (големи - светлозелени, тъмнозелени и червени) и чушлета (малки и люти), а в останалата част от България - чушките са пиперки. SmileSmileSmile

Може ли да се кача на стол, т.е. той ще е на пода (обща част), аз няма да съм на пода, и без да се подавам през балкона да си пуша понякога?

# 201
  • Пловдив
  • Мнения: 14 210
А, не е то баш така, аз съм от източно от София и винаги съм имала балкон. Но наистина други от нашия край имат тераси. Може и напълно еднакви да са терасата и балконът, разбира се.
За чушките грешиш - само около Варна и Силистра са пиперки. Другото е запад. Wink

# 202
  • Мнения: 142
Фасадите и покривите винаги са общи части подобно на стълбищата.


което означава, че стъпвайки на твоя балкон, но намирайки се пред фасадната стената, ти реално си на фасадата и извършваш дейност в обща част.

# 203
  • Другата България
  • Мнения: 36 882
 hahaha Joy doh smile3532 smile3514
Офф, това вече изби съвсем рибата.
Обещавам си да не чета повече тук поне докато не спра да се смея сама в къщи, пушейки на терасата. ooooh!

# 204
  • София
  • Мнения: 11 666
.........................
[/quot]

което означава, че стъпвайки на твоя балкон, но намирайки се пред фасадната стената, ти реално си на фасадата и извършваш дейност в обща част.
Думи извадени от контекста са това, все едно мисля си нещо да направя, ама не съвсем... Mr. Green това горното на това прилича, извъртаници са. Изби рибата!

# 205
  • Мнения: 8 578
На изток и само пипер казваме.😀
Фасадите и покривите винаги са общи части подобно на стълбищата.


което означава, че стъпвайки на твоя балкон, но намирайки се пред фасадната стената, ти реално си на фасадата и извършваш дейност в обща част.
Реално съда би ли приел това за истина?
Тази фасадна стена не е ли стената на твоя апартамент?
В НА освен площи пише и граници - калкани, улици и т.н. Например на източната ни стена, където има тераса, за граница е посочена улицата. Т.е. какво излиза де факто? Фасадната стена зад мен моя ли е или не?

# 206
  • Мнения: 46 437
Вече в няколко теми получихте достатъчно насоки, относно законите и наредбите.
Форумът не е съд, тези аргументи ги изложете пред съответните органи. Успех!
Заключвам темата.

Общи условия

Активация на акаунт