Милано - 11

  • 42 474
  • 745
  •   3
Отговори
# 105
  • Мнения: 344
И аз препоръчвам музея на науката и техниката. Аквариумът е малък и не впечатли 7 годишният ми син. Много интересен му беше музеят на Леонардо да Винчи, а в замъка на Сфорците му харесаха оръжията и музикалните инструменти и да се катери по тесните стълби.

# 106
  • Мнения: 1 291
Здравейте, както вече писах по-напред на Нова година има възможност пак да сме в Милано. Притесненията са ми относно  придвижването до летището. Предният път се придвижихме с последния нощен автобус до центална гара и от там до Бергамо. На 1 януари сутринта дали ще са променени разписанията на транспорта, за да може да се придвижим по същия начин? Полетът ни е в 9, 30ч.

Тъй като още не сме запазили апартамент, обмислям вариант да търся такъв с летищен трансфер, не знам само до колко може да се разчита на него.
Другият вариант е да изберем апартаменнт в близост до централна гара и от там вече предполагам, че автобусите до летището ще са редовни. Какво ще кажете за този апартамент, близо ли е до гарата?

https://www.booking.com/hotel/it/milan-royal-suites-magenta-pala … tal;ucfs=1&#_

# 107
  • Мнения: 428
Кажете моля, мол или аутлет, /като изключим тези извън града /, който ще препоръчате! Благодаря!

# 108
  • Пловдив
  • Мнения: 40 810
Привет и от мен Flowers Hibiscus
Поизчетох темата и имам въпросче.
Ще ходим до Милано 13-16ти декември три жени Wink
Започнах да търся апартамент около гарата и близо до метрото  понеже на 16ти рано сутринта (към 6 часа)трябва да хванем автобус до летището. Като ви чета обаче се замислям подходящ и достатъчно безопасен ли е за нас този район.....? В коя част бихте ми препоръчали да търся апартамент, така че да можем лесно да се придвижим на 16ти сутринта за летище?
Намерихте ли си местенце?

Да питам останалите в темата... Simple Smile за езерото Комо...на първа стр.линкът с автобуси не работи.
Предполагам, че през януари няма да е подходящо да се иде до там, нали? Колко време се пътува?

Този хотел как ви се струва...https://www.booking.com/hotel/it/tidellenazioni.bg.html?aid=3975 … tal;ucfs=1&#_

Последна редакция: чт, 14 ное 2019, 14:24 от mystic woman

# 109
  • и тук и там :)
  • Мнения: 628
Привет и от мен Flowers Hibiscus
Поизчетох темата и имам въпросче.
Ще ходим до Милано 13-16ти декември три жени Wink
Започнах да търся апартамент около гарата и близо до метрото  понеже на 16ти рано сутринта (към 6 часа)трябва да хванем автобус до летището. Като ви чета обаче се замислям подходящ и достатъчно безопасен ли е за нас този район.....? В коя част бихте ми препоръчали да търся апартамент, така че да можем лесно да се придвижим на 16ти сутринта за летище?
Намерихте ли си местенце?

Да питам останалите в темата... Simple Smile за езерото Комо...на първа стр.линкът с автобуси не работи.
Предполагам, че през януари няма да е подходящо да се иде до там, нали? Колко време се пътува?

Този хотел как ви се струва...https://www.booking.com/hotel/it/tidellenazioni.bg.html?aid=3975 … tal;ucfs=1&#_
Здравей, още не съм резервирала нищо Sad
Тази вечер съм си дала краен срок да го направя. За сега променихме търсенето и мислим да резервираме апартамент в центъра. Доста лоши отзиви четох за района около гарата заради "постоянно пребиваващите чужденци" и ме хвана страх. Надявам се в центъра да можем да се прибираме вечер към 21-22h спокойно.

# 110
  • Мнения: 428
Привет и от мен Flowers Hibiscus
Поизчетох темата и имам въпросче.
Ще ходим до Милано 13-16ти декември три жени Wink
Започнах да търся апартамент около гарата и близо до метрото  понеже на 16ти рано сутринта (към 6 часа)трябва да хванем автобус до летището. Като ви чета обаче се замислям подходящ и достатъчно безопасен ли е за нас този район.....? В коя част бихте ми препоръчали да търся апартамент, така че да можем лесно да се придвижим на 16ти сутринта за летище?
Намерихте ли си местенце?

Да питам останалите в темата... Simple Smile за езерото Комо...на първа стр.линкът с автобуси не работи.
Предполагам, че през януари няма да е подходящо да се иде до там, нали? Колко време се пътува?

Този хотел как ви се струва...https://www.booking.com/hotel/it/tidellenazioni.bg.html?aid=3975 … tal;ucfs=1&#_

И аз го резервирах, за 3 нощувки в края на ноември 😊

# 111
  • и тук и там :)
  • Мнения: 628
Скрит текст:
Привет и от мен Flowers Hibiscus
Поизчетох темата и имам въпросче.
Ще ходим до Милано 13-16ти декември три жени Wink
Започнах да търся апартамент около гарата и близо до метрото  понеже на 16ти рано сутринта (към 6 часа)трябва да хванем автобус до летището. Като ви чета обаче се замислям подходящ и достатъчно безопасен ли е за нас този район.....? В коя част бихте ми препоръчали да търся апартамент, така че да можем лесно да се придвижим на 16ти сутринта за летище?
Намерихте ли си местенце?

Да питам останалите в темата... Simple Smile за езерото Комо...на първа стр.линкът с автобуси не работи.
Предполагам, че през януари няма да е подходящо да се иде до там, нали? Колко време се пътува?

Този хотел как ви се струва...https://www.booking.com/hotel/it/tidellenazioni.bg.html?aid=3975 … tal;ucfs=1&#_
[/quote] Здравей, още не съм резервирала нищо Sad
Тази вечер съм си дала краен срок да го направя. За сега променихме търсенето и мислим да резервираме апартамент в центъра. Доста лоши отзиви четох за района около гарата заради "постоянно пребиваващите чужденци" и ме хвана страх. Надявам се в центъра да можем да се прибираме вечер към 21-22h спокойно.
[/quote] И аз снощи резервирах апартамент в центъра и после ще дам отзиви, ако някой се интересува
Третата/последна/ вечер решихме да спим в Бергамо за да сме по-близо до летището, а и да разгледаме спокойно градчето.

# 112
  • Мнения: 61
Здравейте момичета, някоя от вас да е опитвала миланската бира malnatt, която се прави с помощта на затворници от Милано? Beers Наскоро попаднах на нея в интернет и ми стана интересно дали някой я е опитвал и хубава ли е Smile При следващото ми пътуване ще се изкуша да я опитам.

# 113
  • Milano
  • Мнения: 3 674
https://www.birramalnatt.it
Тук може да видите къде се предлага.
Аз не мога да съм полезна с опит, не обичам бира.
От известно време насам е доста популярна бира  Ichnusa от Сарденя. Има нормална и нефилтрирана.

# 114
  • Мнения: 1 291
Regina, пак да попитам за транспорта в новогодишната нощ. Предполагам, че ще има някакво празнично разписание, и ще успеем  да стигнем до централна гара към 6- 6, 30ч. сутринта. Би ли споделила къде да погледнем, или е рано още.

# 115
  • Milano
  • Мнения: 3 674
Не бях чела всички мнения.
Още е рано, не е излезнало даже за Сант'Амброджо (07.12).
Обикновено метрото (подземното) върви до към  1.30ч. После си има нощен транспорт.
На Коледа няма.
Апартамента, който е посочен е много далече.
Бих резервирала нещо на ок.1, най-много 2 спирки на метрото от гарата и отишла пеша.

# 116
  • Мнения: 1 291
Благодаря за отговора, Regina:)
Сега видях къде е гарата и действително апартамента, който съм харесала е далеч, но пък иначе е в хубав район. Остава да се надяваме, че ще има нощни автобуси, макар и с променено разписание. Ще те помоля, ако разбереш нещо или като излезе празничното  разписание да споделиш.

# 117
  • Milano
  • Мнения: 3 674
Влизам да кажа на Мики, че довечера ще дават нейните любимци ( Il Volo) по Canale 5 от 21.20ч.   по повод 10г. кариера (концерта им в Матера).

Последна редакция: ср, 20 ное 2019, 10:54 от regina di cuori

# 118
  • In transit
  • Мнения: 11 866
Реджи, голямо благодаря! Flowers Rose Flowers Rose

# 119
  • Мнения: 82
Здравейте, другата седмица ще пътувам  до Милано , като нощувките са ми в Бергамо. Имам няколко въпроса, първият е лесно ли ще намеря мястото за съхранение на багаж на летището в Бергамо, прочетох на първата страница, че има такова място "На летището в Бергамо може да си оставиш багаж срещу лична карта и за 5 евро на ден. Намира се в офиса на Аутрострадале срещу самото летище, посока МОЛ-а." Може ли пеша от летището в Бергамо да стигнем до Мола? Прочетох , че има нови цени на билетите в Милано, единият ден ще ходим до Милано на стадиона за мач. Нещо не се ориентирах за цената на еденичен билет. Миналата година ходих в Милано и един билет за метрото беше 1,50 евро и важеше за всички линии, сега май не  е така, сайта е на италиански и не видях опция за превод на англииски . Колко да очаквам да ми струва билет за метрото от гарата  до стадиона до там ходи лилавата линия, тя  мисля, че беше М5. Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт