Отговори
# 210
  • Мнения: 590
Така изглежда десния ми яйчник . Снимката е направена на 31 май . АГ каза ,че има леки изменения на десния яйчник , и не ми предписа нищо за него . Изобщо не обърнах внимание тогава на снимката , но днес както си ровя из чекмеджетата я видях , и това въобще не ми прилича на "леки изменения" , не знам може би греша. Моля ви за мнение по въпроса.

# 211
  • Мнения: 4

Здравейте, аз съм 23 години съм и с приятеля ми решихме, че искаме дете. Пробваме от март месец, но без резултат. Гинеколога ми предписа фолиева киселина. Каза че е добре да се започне да се пие месец преди да започнем да се пробваме. Пих хапчетата около 2 месеца и половина, но без резултат. Много ми се спеше и ми закъсняваше със по 5-6 след което правех тестове, но и те бяха отрицателни. След което реших да спра фолиевата киселина и да пробваме без хапчета-нищо не се случваше. Сега започнах да ги пия пак. Прочетох във форумите, за ранните признаци и сега съм на една седмица от менструацията ми и имам силни болки ниско в корема, вие ми се свят, имам огромен апетит. Гинеколага ми каза, че нямам никакви проблеми и всичко е добре. Исках да попитам дали това е нормално .. минаха около 6 месеца и още няма резултат. Confused Благодаря предварително.

# 212
  • София
  • Мнения: 11 494
Какъв резултат очакваш от фолиевата киселина?

# 213
  • Мнения: 679
Момичета, имам въпрос извън темата. Искаме другото лято да идем в Гърция. Ще летим от Лондон и се питах, дали ще можете да ми препоръчате курорт? Оглеждам се от сега, защото не искам да правя същата грешка, като това лято и да се чудим къде да идем в последния момент. ММ ми каза да внимавам, защото до тогава можело да съм бременна, уеа райт! Живея си нормално засега, пък каквото стане, ако трябваше да се съобразявам с това, 2 години нямаше да сме мръднали. А той животът си тече...
И понеже знам, че голяма част от вас ходят често, моля за препоръка. Ще си наемем и кола. Пишете ми на лични, за да не спамВаме темичката. Тенкс

Хрис, виж как ще се развива чхг и отиди бързичко на ендо, недей много да отлагаш. Хубаво е да ти назначи терапия, ако се наложи.
Ако за пръв път отиваш в Гърция препоръчвам Тасос /и според мен отсядане в Лименас/. Има много какво да се види като плажове, също едно място за скачане от скали, фабрика за бижута и др. неща.
При мен нищо ново, правя си тестове за овулация и чакам да станат две хубави чертички. Иначе си действаме кога всеки ден, кога през ден.

# 214
  • Мнения: 4
Какъв резултат очакваш от фолиевата киселина?


Гинеколога ми каза , че задължително съм трябвало да ги пия, за да може организмът ми по някакъв начин да се предразположи...

# 215
  • Мнения: X
Треперят ми ръцете все още  .... тестът е от преди малко

# 216
  • Мнения: 590
Треперят ми ръцете все още  .... тестът е от преди малко


Чуден е !!!!! Честито и до финал !
Браво КРАСОТА ! ❤❤❤❤❤

# 217
  • Мнения: 562
Така изглежда десния ми яйчник . Снимката е направена на 31 май . АГ каза ,че има леки изменения на десния яйчник , и не ми предписа нищо за него . Изобщо не обърнах внимание тогава на снимката , но днес както си ровя из чекмеджетата я видях , и това въобще не ми прилича на "леки изменения" , не знам може би греша. Моля ви за мнение по въпроса.

Не съм много запозната, но да ти е спименавала за поликистоза. Мен на това ми прилича. Да си правила някакви изследвания в тази насока?

Скъпа Кръстева, един съвет, не си търси симотоми, често са подвеждащи. Когато жената очаква някакъв сигнал често и се превиждат и предчувстват много неща, които ги няма. Ако много се интересуваш от овулцията взвми тестове или започни засичането на базална температура. На гадаене е много ползотворно. Колкото до фолиевата. Предписана ти е за тяое добро, но не е чудотворно хапче за забременяване. Тя е нещо, което е в полза на теб и бъдещото бебче. Има много информация за нея в интврнвт.

Лелееееев докъото пиша и се ядосвам то чудото станало. Лелееее какви хубави черти. Спри да трепериш (ако можеш) и почвай да мислиш как да кажеш на таткото. ЧЕСТИТО от мен. Ей пожелах си да не аъм сама в темата за Априлките и гледай какво става. Другите да не се ослулват чакам ви.

# 218
  • Мнения: 715
NotAlice , честито ^_^

Krusteva96 , не знам дали ФК спомага за забременяване толкова, колкото е полезна за плода в развитието му в първите седмици, не го спирай ако планирате сериозно бременност. Прочети повече за ФК в гугъл "Достатъчната консумация на фолиева киселина намалява риска от вродени увреждания на бебето до 70% като спомага за правилното развитие на гръбначния стълб, мозъка, образуването на ДНК и доброто развитие на клетките. "
Успех!

# 219
  • Мнения: X
Алис, само мога да ти пожелая леко бременеене, по-наситени черти не бях виждала, чак ми прободоха очите. Дано всички ей такива да ги вадим занапред.

# 220
  • Мнения: 95
NotAlice, прекрасни чертички си имаш Blush Честито и до финал!

# 221
  • Мнения: 955
Треперят ми ръцете все още  .... тестът е от преди малко


Ехааа! Страхотни чертички! Честито! Желая ти лека и щастлива бременност Heart Eyes

# 222
  • София
  • Мнения: 913
Алисче, ма те вадят очи!!! Прекрасни две черти, пу-пу! Огромно честито и ти пожелавам лека, безпроблемна и много спокойна бременност до термин! HeartHeartHeart

# 223
  • Мнения: 2 516
Кръстева, не си разбрала гинеколога. ФК се пие, за да предотврати дефекти в невралната тръба (Спина бифида) на бебето. Тя не подпомага забременяването.
NotAlice, честито и тука. Прекрасни чертички. 💜

# 224
  • Мнения: 1 781
НотАлис честити тлъсти черти, толкова са розови и дебели, че ще се пукнат! Желая ти цяла бременност да си все така отличничка!

Невърстоп и на мен на поликистоза ми прилича ама не съм доктор! Иди на едно второ мнение ама де да знам някой по сериозен. Може да не е поликистоза, но знам как изглежда нормално един яйчник, и сама си стигнала до извода, че твоят не изглежда ок. Може наистина да няма основание да се предприемат мерки, но второто мнение е задължително особено предвид факта, че правиш опити да забременееш.

Кръстева привет! Добре дошла при нас. Нова си в бебеправенето и има много инфо, което може да ти е полезно и в нета и из форума. Пий си фолиевата и си дай още някой и друг месец, понякога отнема време. Ако се забави още бебето, надявам се докторката ти да е в час и да ти даде нужните насоки. Иначе ние сме на среща Grinning кураж до следващия тираж!

Общи условия

Активация на акаунт