Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 19

  • 40 944
  • 749
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 31 720
Напълно съм съгласна с мненията на Елора и Роналд за непоисканата помощ. И за егото, маниите, все мои проблеми. Но като задраскаме всичките мои и на майката проблеми пак остава едно дете.

Аз от приятелството не се отказвам, а ще спра безплодни, безкрайни, изтощаващи ме разговори. Ще ми е много трудно.


Ти си знаеш де.
И аз съм била като теб. Изведнъж открих топлата вода и тръгнах да досаждам на близките си.
Но установих, че тях не ги интересува.
И би било глупаво да скъсам връзки с хора само защото не ме слушат.
Единственото което мога да ти кажа е като за финал да и отговориш, че храненето е най-важно. И спорта де.
Изпрати и инфо и приключи тази тема. Оттук насетне тя да се оправя.
А детето не е твое. Детето е нейно. Тя е майката. Ако се случи нещо, вината ще е в майката. Ти каквото си направила е достатъчно.
Ако продължиш да се натискаш и да занимаваш приятелката си, може и да ти се разсърди тя накрая.
За нея явно няма проблем, но има вмешателство от твоя страна.

# 151
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Преди около два месеца ви занимавах с резултатите на ММ. От тогава той е на режим, 850 метформин и е свалил почти 12 кг.
Покрай неговите резултати някак не обърнах внимание на моите, но понеже и аз съм на режим реших, че и да има проблем ще се реши с храненето.
Скоро по друг повод си правих изследвания и се наложи да посетя ендокринолог, който настоява да направя обременяване, защото се съмнява за диабет.
И понеже вярвам повече на вашите преценки, отколкото на тримата доктори, посетени от семейството ми, моля да коментирате резултатите ми.
Наистина ли е наложително да правя обременяване или мога да изчакам още.
Какво мислите и за стойностите на витамините В12 и Д. Нужно ли е да започна допълнителен прием.
От днес съм на 25 мг еутирокс.
Скрит текст:


Последна редакция: чт, 22 авг 2019, 15:23 от radinna

# 152
  • Мнения: 2 052
ЗаСлон, много неприятна ситуация и доста обезпокояваща реакция от страна на майката. Явно наистина не желае да приеме реалните измерения на проблема, защото това неминуемо поставя въпроса : А как я докарахме дотук? Ще ми се хората по-малко да влагаха усилия да прехвърлят или отхвърлят някаква вина и повече да търсят решения на проблемите си. А проблем има при това тегло в детска възраст и е предпоставка за бъдещи главоболия (до които дано никога не се стигне, разбира се).

Трудно е човек да вдигне ръце в случая, защото докато един възрастен може да носи отговорност за себе си, тук е намесено и здравето на едно дете. Тук вече нищо не мога да те посъветвам. Освен, евентуално, да опиташ да пробиеш и мотивираш майката (а и дъщерята) по друг фронт - суетата. Забелязала съм, че много хора могат да проявяват безкрайно нехайство или зле насочени усилия по отношение на здравето си, но в желанието си да бъдат харесвани могат да постигнат чудеса. Та понякога не е важно как ще бъде побутнат напред човек, стига посоката да е правилна. Или ти, познавайки ги, да се сетиш за друг аргумент, нещо важно специфично за тях като характери, което да ги насочи. Здравето обикновено мотивира чак след сериозно уплашване, след дълго игнориране и не всички, но поне немалко от нас в темата сме попаднали чак след сериозно стресване.

# 153
  • Мнения: 31 720
radinna, кои са първите и кои първите ти и кои вторите резултати?

Ако тия с витамините са ти вторите, мисля, че имаш напредък с кз и инсулин. То се вижда спад. Но да, кз над 5 мисля е проблемна. Но като се види, че ти е била и над 6 преди, а сега и инсулина ти е спаднал, имаш напредък.
Д мисля е ниско.
И В 12 ми се струва малко нисък.
И какъв ти е точно режима?
Ако не си на хапчета може да направиш ОГТТ да видиш как си реално.
Иначе какво ти каза? Антителата са ти високи, сигурно е хашимото. Че и можеи хипофункция с това ТСХ. Де знам, там  не съм много знаеща по изследванията за щж.

# 154
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Първите са от началото на юни, а вторите от 26.07.
Не съм на хапчета, но ако ще помогнат мога да включа някаква минимална доза.
За ЩЖ каза Хашимото- ето ти хормон. Антителата изобщо не ги коментира.
Иначе се храня НВ-ВМ, като не е съвсем строго, но въпреки това за 3 месеца свалих 5 кг. и явно има подобрение в КЗ и инсулин.
Чуденката ми е да правя ли обременяването и то каква информация ще даде newsm78

# 155
  • Мнения: 31 720
Моят съвет е да го направиш.
И как така каква информация ще даде? Ще ти покаже имаш или не ИР. Абе то е ясно, че имаш. Но ще видиш колко е зле или не толкова зле положението. Ще видиш стойностите какви са точно. Едно е да предполагаш, не че не е ясно, ама е хубаво да знаеш.

Тя точно заради антителата е казала Хашимото. Тялото произвежда антитела, които мислят щитовидната за враг и я атакуват. Хапчето би трябвало да помогне. Както и за ТСХ-то.
Не знам защо е решила, че може да си диабетик.
Тя си знае де. Може да се е повлияла от старите изследвания където на гладно ти е над 6. А като цяло лекарите като видят такова нещо и вече се съмняват.
Както си решиш.
Ако искаш може да отложиш обременяването и да го направиш след 3-4 месеца като си още по-дълго на режим.

# 156
  • Мнения: 18 542
Щом имаа подобрение от диетата, аз лично, не бих правила обременяване - не виждам смисъл от потвърждение на това което вече се вижда от тези резултати. Още повече, че има подобрение спрямо предишните изследвания.

# 157
  • София
  • Мнения: 16 199
Радина, ОГТ дава по-точна информация за интензитета на ИР и дали ще се налага прием на метформинови медикаменти. Ниските ти стойности на инсулин и КЗ сутрин може да крият все още силна ИР.

# 158
  • Мнения: 4 042
Радина, на твое място бих си пуснала един гликиран хемоглобин. Защото захарта ти изглежда по-проблемна от инсулина. Продължавай си с режима, дава резултати, не го прекъсвай сега за да правиш обременяване. Нали знаеш, преди него трябва да ги увеличиш. Много се радвам за вас Heart

ЗаСлон, имах подобен проблем с дъщеря ми и съм писала тук. Как ли не говорих, личен пример дадох - не и не. Чак сега по време на бременността се взе в ръце, като и натъртих много сериозно, че вече не става въпрос само за нея и непукизма ѝ,  а носи отговорност и за друг човек. Най-после започна да чува. Ако това не я стресне твоята приятелка, не знам какво. Ако е от една особена категория ирационални хора, съдейки по мерките, които пишеш, че смята да предприеме, малко ме съмнява. Тук се иска сериозна воля и информираност, не вяра в чудеса като магически убождания и вълшебни захарни бонбонки. Чудно, само за шуслерови соли не се е сетила, дано не промени курса в тази посока.

# 159
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
И аз си мислех да изчакам още с обременяването и да си продължа режима.  Дори само за 3 месеца има подобряване на показателите. За повече време би трябвало да е повече.  Още обмислям 500 метформин, защото хормона намалял действието на препаратите, регулиращи кз, а пък аз като не приемам май е добре да включа.
Какво ще кажете за витамините?
Едното нищо не каза по въпроса, въпреки че питах.

# 160
  • Мнения: 31 720
Глупости пишеш.
Аз съм на хормони и съм спряла хапчето. Добре съм си с нивата вече година.
Щом не пиеш хапче, виждаш ефект, защо ти е хапче?
Хапчето нарушава и усвояването на В 12.
Аз ако знаеш за режима, нямаше хапчето да го почна.
За витамините написах.

# 161
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Елора, това за в12 съвсем ме отказва.  А иначе другото го четох в листовката на хормона.

# 162
  • Мнения: 27 557
Официално вече съм - 10 кг от началото на годината. Последните 5 са за няма 2 месеца и половина. Като освен режим и хапчета правя и различни фастове.
Радина, моите резултати на тези витамини бяха по-високи от твоите, но пак не бяха оптимални. Приемам добавки. Пусни си гликиран хемоглобин. За КЗ и хапчетата- някъде четох, че трябва да се приемат, ако режим и движение за 6 месеца не успяват да я свалят. Не знам дали не беше в листовката на Глюкофаж. А ти си я свалила донякъде и без хапчета. Аз започнах хапчета, защото КЗ не успявах да я сваля с режима, че даже и започна да се покачва.
Аз не отричам хомеопатия, иглотерапия, шуслерови соли. Ама не точно за отслабване и е абсурд при +30 кг това
да е приоритетния избор!

# 163
  • София
  • Мнения: 19 249
Зная, че темата не е за отслабване и диети, но следващият текст е поне отчасти по темата:
МОЕТО ГОЛЯМО ЛЯТНО ОТСЛАБВАНЕ😁😁😁
Най- обичам някой да ми обяснява колко лесно се отслабвало лятото.
Скрит текст:
Имам разни превзети приятелки - една през друга се тръшкат, че лятото не можели да ядат. Горещо било, не ти било до ядене – на кого, въобще, му се ядяло в тая жега?? (АЙДЕ ПОЗНАЙТЕ ОТ ТРИ ПЪТИ).
Едната сутрин пиела смути от целина – много, така, хубаво я разхлаждало, а и озарявало околочния контур (тъй като не знам дали имам околоочен контур, камо ли озарен, не мога да споря с нея и си мълча като пън).
Другата пък на обед пийвала по един таратор, НО САМО В ЧАША – в никакъв случай в купичка, камо ли пък в тенекиена паничка. Това с чашите е от тези, новите моди – като чехлите с пухчета и белите летни ботуши. С нетърпение чакам момента, в който тараторът ще се пие от колби – ще седя, ще гледам всички, които се наливат с таратор от епруветка, и околоочният ми контур ще се озарява от самосебе си.

А вечерята? Имало вечеря, разбира се, как да нямало – всичките ми приятелки вечер хапват един домат с МАЛКО сирене. Ключовата дум е „хапват“ - в смисъл, че отхапват четвърт домат, дъвчат 17 минути, изплюват семките, за да не им натоварят стомасите, бучват 7 грама сирене и казват „ОХ, НАДУХ СЕ, ПРОСТО ТАЗИ ВЕЧЕР ВЕЧЕ ПРЕКАЛИХ, ТО БИВА, БИВА ЛАКОМИЯ....“, и започват да лочат вино.
И ей така, неусетно, моите приятелки отслабват заради жегите.
Което е много интересно, защото на мен жегите пък ми действат точно обратното – все така искам да изям всичко, което видя, без значение дали кодът за времето е оранжев или жълт. Аз просто съм от тези хора, които ядат без значение какви са метеорологичните условия, нивото на река Дунав и международното положение. Ето, сега новината, че Ким Чен Ун иска да хвърля балистични ракети по Съединените северноамерикански щати така ме разстрои, че от вълнение си натъпках в устата осем палачинки. Последната малко трудно, наистина, но я изядох.
За да се спра с тази вакханалия, престанах да пазарувам от кварталния супермаркет и минах на онлайн пазаруване – прочетох, че това помагало за отслабването, защото не ходиш между храните и не ги заливаш в лакомите си лиги. Друго било да си купиш 1 килограм броколи и 5 пилешки флейки онлайн и да чакаш да ти ги донесат вкъщи (по мое мнение може и да не чакаш да ти ги донесат – те са толкова безвкусни, че е все едно дали ще ги ядеш или няма да ги ядеш). Нямало спонтанно купуване на кутии със сладолед, пухкав хляб, който да си тъпчеш в устата още в магазина, и пет-шест шоколада – така, за всеки случай!
И така, започнах да си пазарувам онлайн с надеждата рязко да свия потреблението на въглехидрати и да се съсредоточа върху магданоза и горчицата.

И какво?
Ще ви кажа какво - пълен провал!
Отварям сайта. И какво, смятате, е първото, което ме блъска в озарения ми околоочен контур?
ПРОМОЦИЯ НА СЛАДОЛЕДИ! ХИЛЯДИ! Колко авангардно – да рекламират сладолед през лятото!
Шоколадов. Сметанов. В чашка, във фунийка.НА КЛЕЧКА.
Опитах с техника на самоубеждаване.Представи си, че това е селъри, бе, жена. Представи ли си го? (Не, естествено, я вие си представете, че сладоледът е СЕЛЪРИ).
Добре, представи си, че е ГРАХ. ГРАХ ВЪВ ФУНИЙКА – кой, за Бога, би си поръчал грах на клечка или във фунийка??
Три добавени кутии сладолед в количка.

Продължавам нататък, правейки се, че не виждам изписаното на екрана.
БИРА. Боже, тези продължават с оригиналността си! СТУДЕНА БИРА през август - кой би предположил??
Вземи тия шест радлера. Ми толкова хубаво е нарисуван този лимон, как да не ги купиш?

Отнякъде зазвучава радио „Гузна съвест“. Специален поздрав за нашата почти глуха слушателка, поръчала си осем кутии сладолед и шест каси бира. Как смятате да отслабнете така, госпожо? Знаете ли, че приятелките ви ХАПВАТ домат? Сменям станцията, както и категорията в онлайн магазина.

Добре. ДОБРЕ. Ще взема нещо здравословно.
Кашкавал. Става ли? Пише „голяма пита, насипен“. Вие това как го разбирате? Аз го разбирам, че е така... да има! Че това е един голям и насипен вкусен кашкавал, който върви чудесно с радлера.ЩЕ ВЗЕМА ДВА КИЛОГРАМА.

Моцарела! Къде без моцарела?? Ще вземе дойде скъп гост и аз какво? Насипен кашкавал и кутии със сладолед. Много по-изискано ще е да отворя небрежно хладилника и да кажа:
„Мога да ти предложа само малко моцарела... аз нещо в тия жеги не мога да ям“.
Подай моцарелата там!

Диня и пъпеш. Те са си класика – студена диня в лятна нощ. Почти като произведение на Шекспир, но с по-малко тръшкане и трагедии. Просто бодеш, ядеш, бодеш, ядеш и не мислиш там за разни невротични Жулиети, Каполети, балкони и прочие средновековни глупости.

Та така тече моето лятно отслабване. Вече не ходя до магазина, за да не се изкушавам и да трупам в количката като невидяла. Не. Вече просто си седя на дивана и си се изкушавам тайно и скрито от всички. Скролвам, поръчвам, скролвам, поръчвам – тук хлебче от лимец (нали било идеално за отслабване??), там бутилка бяло вино за разкош.Синьо сирене и пълнозърнести бисквити (много хубаво вървят заедно – сирене, бисквити, сирене, бисквити и... накрая само трохи останали).

И за да не си кажете сега, че само за ядене мисля – ето, обмислям и чаршафи да си купя. Това хубаво тяло не заслужава ли да спи в хубави чаршафи? И как, мислите, се поддържа? Само с любов, почивка и хубав сън (в лятна нощ, за да продължим по шекспировски). Ето така се поддържа хубаво тяло.
А отслабването.... майната му на отслабването! Един път се живее!

# 164
  • Мнения: 31 720
озарен окоолочен контур  Joy

Общи условия

Активация на акаунт