Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 19

  • 41 112
  • 749
  •   2
Отговори
# 285
  • Мнения: 31 789
Ха, и вакума  ще пробвам. Аз се сещам за вакума като правя гимнастика само. И даже не е всеки ден.
Ще си изградя навик преди да стана, в леглото да го правя.

Шарки, от операции много се плаша. Че аз на ръката отказах.
Ще го мисля.

Савина, колко деца е излекувала тази доцентка? Колко хора с диабет и ИР?
Ама така като почнете по дипломи и титли да се захласвате и ме изумявате.
Тук имаше потребителка с диабет и с режима си влезе в нормата. Не и помня името.
Всички тук споделяме опита и резултатите си.
Всеки си избира на какво да вярва.
На опит и резултати или на диплома.
Чудя се как да изразя мнението си за менюто.



Аз ако почна  да ям така, скоро ще почна да озверявам от глад. То не е ли хляб, протеин, че и плод. Ужаааас.
Ама ти си решаваш. Ако искаш се довери на дипломата и титлата на доцентката и сложи детето на нейния режим. После пиши резултатите.
Не знам, защо след всички писаници що е това инсулин и как влияе на организма, продължавате да залитате към В и да се връщате в порочния кръг.

# 286
  • Мнения: 18 542
Савина, калориите се регулират с хранене с правилната храна. Сами по себе си нищо не значат. Тялото ни мери енергията с хормони, не с калорометър. Калориите от различни храни се употребяват и имат тотално различен метаболитен ефект. Ниски калории от неправилните продукти води до недохранване - не ергийно, а недохранване поради дефицити.
Все едно дали е доцентка, факт е че говори глупости, набивани в главите и на медиците и на редовия човек с години.

# 287
  • Мнения: 7 848
Сега се сетих, че упражненито "вакуум " има за вторичен ефект "редовно в тоалетната".
Аз съм си редовна там, но преди беше след закуска. Сега правя вакуум преди да стана и ме праща в кабинета скоро след това и много преди това, което наричам "закуска"
Извинете, какво е това упражнение?

Заповядай:
https://m.fakti.bg/sport/185605-uprajnenie-vakuum-za-plosak-korem

Това ми помагаше някога. Бях го зсбравила.
Иначе с маслото на лапичката 😂 е безотказно. За сега.

# 288
  • Мнения: 5 681
Благодаря. Aз обичам масло и си хапвам но уви няма този ефект при мен.

# 289
  • Мнения: 31 789
Малко се обърках с тоя вакум.
Аз го знам така. Вдишвам хубаво, а като издишам прибирам корема и задържам.
Тук го обясняват май обратното.
ЕДИТ
Оф, така е както си го знам.

# 290
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не вярвам на дипломи и титли, а на опита. Тя твърди, че от децата с диабет, които лекува, няма нито едно със затлъстяване. Което ако е вярно е показателно. Иначе е лекувала хиляди деца. Не е излекувала никого предполагам, иначе щяха да й дадат нобелова награда за излекуван диабет.
И не съм казала, че вярвам 100%, нали за това питах за да сондирам и друг опит. Объркана съм.

# 291
  • Мнения: 31 789
Подобни менюта ми даде първата ендокриноложка, която ми откри ИР.
Тя много хубаво ми обясни какво е ИР, но и тя беше затънала в старите начини на лечение.
Та с подобие на това меню, нищо не постигнах. И глада си остана.
Ти си решаваш.
Аз като съм била объркана когато лекар ми е казвал едно, а тялото друго - ми чета.
Защото човек като е наясно с истината и лекар не може да го обърка.

# 292
  • Мнения: 5 077
Имам приятелка с ИР и с плочки на корема. Не знам до колко липсата на свръх теглото е показателно.

# 293
  • Мнения: 18 542
Изобщо не е показателно. Фитнесът и наличието или липсата на ИР, не са правопропорционално свързани.

# 294
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз чета доста. Само че с една много важна уговорка. Чета предимно в нета, където не винаги източниците са посочени, когато са посочени не винаги ги познавам и т.н. В нета много хора пишат каквото си искат. напоследък масово разни спортисти и фитнес маниаци започнаха да се занимават с хранене и да раздават съвети на килограм. Включително си позволяват да дават съвети на хора с хронични заболявания без да са компетентни по особеностите на заболяването. Както и да е. Мисълта ми е, че от всички писания в нета е много трудно да отсееш кое е достоверно и вярно и кое не. Да не говорим, че половината писания противоречат на другата половина. И изобщо... кашата е пълна.
А личният опит в моя случай не помага. Ето както казах с НВВМХ свалих 40 кг (с уговорката обаче, че следях и калориите да не са повече от 1600, така че не е съвсем ясно от кое съм свалила), но се чувствах зле. Показателите ми:
КЗ на гладно намаля малко, но не много (от 8 на около 6)
ГХ намаля от 6,5 на 5,5
Това с уговорката, че пия метформин, та пак не се знае дали е от диетата.
Холестеролът не се е променил и още е леко висок.
Триглицеридите единствено намаляха трайно, което пък е нормално при по-ниското тегло.
Чернодробните ензими намаляха доста, което обяснявам с минаването от 100 гр ракия на ден на 1-2 ч вино седмично.
Така че всъщност нямам категорични доказателства че НВВМХ е добро за диабет и ИР. Виж за килограмите съм категорична, че е добро. Сваля се лесно и бързо, апетитът намалява. А свалянето на кг, разбира се, е добро при диабет или ИР. Така че косвено да, НВВМХ помага. Но пряко.... не знам. И не бих се зарекла, че е единственото добро хранене при диабет.

# 295
  • Мнения: 31 789
Да, много подвеждаща информация има в нета.
Аз като прохождах много се заблуждавах.
Даже в началото се връзвах на статии в които се казваше, че само сладките неща са вредни, всичко останали В - не.
А си е факт, че организмите са ни различни и един режим не при всички влияе еднакво.
На теб примерно може да ти е било зле от малкото количество храна.
Аз не съм си ги брояла. Всичко е на око при мен. И пак съм отслабвала и добре съм се чувствала.
Само дето нв и хапче последните месеци не ме караше да се чувсвам добре, ама като го спрях се оправих.

# 296
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
savina_33 - Намери и прочети повече за Нюкясълската диета /на БГ няма много инфо
Скрит текст:
"Доказана диета, която обръща диабета

В едно скорошно проучване, изследователи от Нюкасълския университет установиха, че след нискокалорична диета в продължение на осем седмици обръща диабет тип 2.

Всъщност, само една седмица след началото на нискокалоричната диета, участниците в проучването са имали драматично подобрение на инсулиновата чувствителност и нивата на кръвната си захар на гладно се нормализират."
https://healthnearnature.com/2017/09/27/kazhete-sbogom-na-diabet … -2-za-8-sedmitsi/
Може би ще си отговориш на доста от въпросите

# 297
  • Мнения: 27 586
На мен лично 4 филии хляб дневно не ми дават "енергия"- отнемат ми я.
Савина, браво за постигнатите резултати. Не съм съгласна, че КЗ ти е намаляла малко, предвид диабета. Колко метформин пиеше когато се хранеше ВМНВХ? Предвид следенето на калории и това, че метформинът пречи да се усвояват вгх сигурно е било нормално да не ти е съвсем ок- особено ако си държала и вгх до 20-30 грама дневно. Аз съм на Глюкофаж с бавно освобождаване от малко над 2 месеца, последните седмици имам предимно по 1 основно хранене (вечеря) когато пия хапчетата, през останалото време карам на кафе с/без сметана/мляко, зелен чай, вода, вода с оцет, парченце масло. 2-3 пъти седмично включвам и друго основно хранене, дори и да е нещо малко- не от глад или нужда, а за да не си прецакам метаболизма. Като калории гледам да не са твърде малко. Обаче вечер след хапчетата се случва да имам замайване, леки мускулни болки, горещи вълни и др., обаче пък на следващия ден съм екстра. Определено виждам връзка с хапчетата и режима. Може би метформинът да те е карал да се чувстваш замаяна, още повече съчетан с 1600 калории. Чета един сайт, там 20-120 гр вгх го водят "Moderate LCHF", възможно е и в момента да се вписваш в това (освен ако не си качила много вгх)? 160 гр дневно всеки един ден според мен само "подклаждат" ИР и глада също. А детето през времето когато ти сваляше как се хранеше, не бяхте ли цялото семейство на еднаква диета (може би без следенето на калории)? Също мисля, че не дебел не е равно на излекуван или без проблем. Важното е за детето да се открие количеството Вгх които тялото му толерира.

# 298
  • Мнения: 268

Тази година са открили камъни в жлъчката и са ги извадили или разбили. Според вас каква е причината да се получи така?
Сега трябва да се храни само с картофи, бяло пилешко и др. Нищо мазно, яйца, свинско и т.н., защото започва да го боли.
A как се е хранило до момента? На какъв режим е било, с каква храна? Имам предвид точно последните година-две, откакто пие метформина?
Не е бил на ВМ, но в никакъв случай не са ограничавани мазнините, за да са от това камъните.
Стандартните препоръки без бял хляб, ориз и т. н.

Савина,
аз бих оставила плодовете сутрин и не след хранене.
Филиите бих махнала. Поне ако ще яде В да са от бобови или овесени ядки. Може да видиш кои от въглехидртните храни са с по-нисък ИИ и да предлагаш от тях вместо хляб.

Напоследък чета една книга на Антъни Уилям-Liver Rescue. Съвсем се обърках от препоръките му. Според него прекалено високия процент мазнини в диетата натоварват много черния дроб.

# 299
  • Мнения: 27 586
Прекалено висок % мазнини....спрямо какво? % от калории от мазнини също е доста различно от "много мазнини". Какво друго има в тази диета с много мазнини- много вгх и много мазнини ясно, че не е ок? Прави ли се разлика между вида мазнини или всичко е в един кюп? Тези мазнини от колбаси ли са, от преработени храни? И т. н. Трябва да се гледа цялата картинка. Ех, вчера вкъщи ме попитаха защо от няколко месеца не мога да изям една опаковка сланина- нали "трябвало да ям ТЛЪСТИНИ".... Joy

Общи условия

Активация на акаунт