Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 19

  • 41 022
  • 749
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 31 749
Мисля, че Роналд го пиеше.

# 376
  • София
  • Мнения: 5 191
По моя казус имаме невероятна  завръзка! За 12-годишното дете с ръст 160 и 85кг. Бащата! Бащата бил на кето диетата и ще го прилага и за детето.  Голям камък ми падна от сърцето!
Благодаря отново на всички тук! Научих много от вас!
 Пожелавам ви инат и смаляващи се талии!

# 377
  • Мнения: 31 749
Браво.
На майката като не и пука много, пак поне на бащата му пука и знае.
Само дано детето извън дома не се подхлъзва.
Та ако не работи нещо диетата да не се чудите защо  Laughing

# 378
  • София
  • Мнения: 16 199
Елора, нямах време да прочета последните 3 страници (аз съм на обучение на другия край на света в момента) и може да повторя написано от някой, ще ти пиша само какво да дъвчеш вместо да пушиш цигари - стръкове целина (селъри). Няма калории, няма В, вкусно.

# 379
  • София
  • Мнения: 11 475
Елора, давам: инсулин на гладно под 10, на 60’ пикови стойности ( няма дадени стойности), на 120’ до 50.
Кръвна захар: гладно под 6,1;на 60’ да 8,9 и на 120’ до 7,8.
Захарта е добре, но инсулинът не мисля,  че е ОК.
Привет, аз пия берберин от два месеца. Тук има два вида - канадски (с активна съставка - Берберин (хидрохлорид), /Berberis vulgaris/ (корен) и полски  - с активна съставка куркумирин (куркума).
Аз пия канадския. Понеже едва ли не пишеше хвалебствено, че е като метформина, ама без химия, почнах първите 2-3 дни само вечер, че ако има изненади да съм си у нас.
Като цяло не мога да кажа доколко има ефект от, доколко е от начина на хранене. Дискомфорт не усещам.
Според можеш да пробваш. В една фейсбук група има добри отзиви от него, но хората са и на НВ режим.

# 380
  • Мнения: 5 067
Вие каква муха ми вкарахте с тази таласемия. Дядо ми има вечно нисък хемоглобин, не може да го вдигне с желязо, а предците са от района на северозападна Гърция. Какво да изследвам аз? Само хемоглобин ли?

# 381
  • Мнения: 725
Относно таласемията, се гледат еритроцитите.
При нея, еритроцитите RBC -са увеличени, MCH ( ср.Hgb съдърж. в еритр. )   - са намалени; MCV ( ср. обем на еритроцитите )- също намалени.

Възможно е да има таласения с нормален хемоглобин, един вид по-лека форма. Детето ми е с такава таласемия.
Аз също съм таласемия. Не знам връзката с феритина, моят също е нисък. При таласемиците желязото винаги е в норма, дори може да е леко завишено. Моето желязо е Ок.

# 382
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз последните 4 години плюс бременността постоянно бях с нормален хемоглобин и отчайващо нисък феритин, та пиех хапчета, иначе не можех да се движа. Пълнех депата и след три месеца контрола и пак под долна граница 😳
Сега се е задържал след раждането, незнам как.

При мен показателите на еритроцити са в норма. 🤔

Като стана въпрос за храна, ако ви покажа с какво ме храниха в болницата, докато ми предизвикваха раждането, ще припаднете 🤪
Мъжът ми тичаше всеки ден с ядене 🤣

Скрит текст:



Обед




Вечеря и часът, с това трябваше да издържа до 8 сутринта 🤣


# 383
  • Мнения: 268
Asyaline,
Стевията е ендокринен дисраптор, а за ИР я дават, че качва и държи И по-дълго време от захарта. На първа страница имаше някаква графика. Аз лично четох статии с различни заключения по този въпрос. Явно няма достатъчно проучвания още, но това, че е ендокринен дисруптор ме кара да я избгвам.
Еритритолът се смята за по-безвреден, но и там едва ли е изследвано как влияе на И.

# 384
  • Мнения: 15 226
По отношение на подсладителите. Реално нямат въглехидрати, но са в пъти по сладки от захарта. Отделянето на инсулин в този случай би било следствие на сладкия вкус, което ме кара да мисля, че всичко сладко /независимо от количеството въглехидрати/ покачва инсулина. Така ли е или греша!?

# 385
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз доколкото четох, механизмът за отделяне на инсулин не се задейства при подсладителите, защото няма въглехидрати.
Задейства се в мозъка “програмата” да се изгарят калории, защото нещо сладко е ядено, но де факто не влизат нови калории.

За стевията дават, че сваля КЗ и затова я препоръчват на диабетици.
Никъде не съм попадала, че е дисраптор, сега ще погледна....

# 386
  • София
  • Мнения: 4 878
Стевията сваля кз, но качва инсулина.

# 387
  • Мнения: 268
Не всички са в пъти по-сладки от захарта. Някои имат и калории, но по-малко. Как действат на И е трудно да се каже, защото не са правени достатъчно проучвания.
Ето тук към края обсъждат две статии с противоположни заключения за стевията:
https://blog.supplysideliberal.com/post/2018/10/16/which-nonsuga … sweeteners-are-ok

Asyaline,
диабет с нисък И е едно, а ИР, където се бълва много И, друго.

Последна редакция: ср, 28 авг 2019, 09:31 от stray cat

# 388
  • Мнения: 190
Благодаря момичета, аз отново да подпирам за берберина. Има ли някой с положителен опит?

Аз пия берберин за 3 месеца от почти 24 инсулин сега е околко 11 , ама и храненето коригирах, инозитол и хром пия, та незнам дали ефектът е от берберин, но поседния месец - два , не съм мръднала в кг , вярно е , че не се държа режимът толкова стрикно както в началото, но поне не качвам . Но взе да губя стимул, и се чудя дали да не започна глюкофаж /това беше предписание от ендото/ но аз реших да пробвам с берберинът, и то заради килограмите сега , защото виждам , че инсулина се е посмъкнал, но пък се притеснявам да го започна да не си направя мечешка услуга

# 389
  • Мнения: 31 749
Много ти благодаря Шарки, хич не се и сетих за това.
Тя е полезна. Не ми е супер вкусна, но ще я дъвча.
Ще търся корени днес.

Общи условия

Активация на акаунт