"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 45

  • 39 199
  • 772
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 235
Здравейте мили момичета преди 13 дни си направих тест за б и ми излезе + до тук добре. Днес ди направих един за о така от любопитство и ми излезе + с втора доста по ярка черта. Въпросътми е защо излиза + след като съм б много съм объркана и много ме е страх, защото ми е първа бременност, а нямам никакви симптоми, а от доста години го чакаме това бебче. Данеби бременност да няма оф много съм объркана. Моля за съвед мили дами.

Аз малко се обърках. Чудиш се защо имаш положителен тест за бременност при условие, че си бременна? А чертата е нормално да е много ярка, все пак хормонът ти се е увеличил.

# 196
  • София
  • Мнения: 1 364
Aniangel989, СъвеДът ми е вече да отидеш на лекар за потвърждение на бременността.

Тестовете за овулация излизат положителни при бременност.

# 197
  • Мнения: 2 515
Тестовете за овулация са положителни при бременност. Скоро една съфорумка го обясни подробно. Можеш да прегледаш назад темата.
Време ти е за първи преглед.

# 198
  • Мнения: 8
Да вече имам записан час, но просто ми е за пръв път и съм доста объркана. Благодаря Ви за бързите оговори 🤗

# 199
  • Мнения: 562
Здравейте мили момичета преди 13 дни си направих тест за б и ми излезе + до тук добре. Днес ди направих един за о така от любопитство и ми излезе + с втора доста по ярка черта. Въпросътми е защо излиза + след като съм б много съм объркана и много ме е страх, защото ми е първа бременност, а нямам никакви симптоми, а от доста години го чакаме това бебче. Данеби бременност да няма оф много съм объркана. Моля за съвед мили дами.
Много пъти е коментирана темата. Тестовете за ову са по-малко чувствителни и не различават двата хормона. Тест за овулация може да засече и ЛХ и ЧХГ, доколкото тест за бременност може да засече само ЧХГ. Не само, че си си бременна, но си си много бременна. Не се притеснявай, нормално е.

# 200
  • София
  • Мнения: 10 642
Мен пък ми е чудно, защо ще си правиш тест за овулация след като си бременна?!?!?

# 201
  • Мнения: 346
Мен спряха да ме болят зърната какво ли може да е

# 202
  • Мнения: 76
С нередовен цикъл съм, правим опити за бебче. На 31 юли ми дойде последно, правихме опити на 16, 17, 19, 25 август, а сега от около 5-6 дни имам симптомите на ПМС, само че не толкова болезнени, както ги чувствам и както по принцип усещам, че всеки момент трябва да съм в очакване да ми дойде, сега сякаш имам само неразположение, но не го усещам така, както е друг път - по-болезнено. Преди 3-4 дни леко ми се гадеше 2 пъти в два поредни дни и имам лека температура 37,2. Този месец ме боли и кръста, а дрйг път не, преди 3 дни докато спях и ме схвана, а сега съвсем леко усещам дискомфорт в него. Три поредни дни правя тестове, но са отрицателни. Има ли надежда, да не ли дойде? Възможно ли е въпреки, че са отрицателни да има бебче? Кога да направя пак тест, ако е имало мама в моя случай?

Последна редакция: нд, 01 сеп 2019, 19:42 от queenoflove

# 203
  • Мнения: 6 284
Тъй като не си наясно кога ти е била О, т.е. кога евентуално би могла да заченеш, тест е редно да направиш 12-14 дни след последният контакт /25.08./. Ако ги смятам правилно се пада 7-9 септември, ако разбира се не ти е дошло до тогава.

# 204
  • Мнения: 76
Дано не ми дойде, при посещение на wc и избърсване, само се надявам да няма зацапване по хартията. 😢

# 205
  • Мнения: 346
Дано не ми дойде, при посещение на wc и избърсване, само се надявам да няма зацапване по хартията. 😢
Докато не дойде лелката винаги надежда има аз утре ще пусна кръвен стискайте палци 😘

# 206
  • Мнения: 76
Дано се сбъднат мечтите ни!
На кой ден ще отчете бременност кръвния?

# 207
  • Мнения: 112
При мен последния цикъл също започна на 31 юли, а на 22-ри вече имах положителен тест, а на 28-ми 641 ЧХГ. Моя цикъл е 28 дневен.
Предполагам има шанс да си бременна, но е добре да знаеш колко дневен ти е цикъла и като си със закъснение тогава да пуснеш кръвен.

# 208
  • Мнения: 76
Честитоо! 🎈
Ами моят е между 31-36 дни, а по-миналият ми беше на 28 дни, така че наистина не знам, послесните 3 месеца се порегулира с режим на хранене и хапчета, тъй като съм с инсулинова резистентност и Хашимото .... и ПКЯ. 😢

# 209
  • Варна
  • Мнения: 778
queenoflove, доколкото знам аз - кръвен може да се направи на 11/12 ден след овулация.
Ако не знаеш кога ти е била овулацията или дали си имала въобще, е доста трудно да се прецени. Щом най-дългият цикъл ти е 36 дни, просто изчакай да изтече този период и ако не ти е дошло - направи обикновен уринарен тест. Успех! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт