"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 45

  • 39 374
  • 772
  •   1
Отговори
# 615
# 616
  • Мнения: 29
Здравейте момичета... имам един доста шантав въпрос но моля ви не ме съдете нова съм в тези неща едва втори месец правим опити със приятеля ми за бебенце... тъй като гинеколога ми има съмнения за бременност ми изписа Дуфастон 2х1 в продължение на 5 дни ( и аз зна че се пие поне 10 дни но той така ми каза) та въпроса ми е следния получавали ли сте два дни след приключването на хапчетата болки долу ниско в корема без да ви идва или непременно болките означават предстояща менструация?

и още нещо да добавя днес правих тест шуьр чек ... странното беше че тестлинията леко потъмня за момент и после изчезна аз ли си внушавам не знам но моля ви да ми дадете съвет благодаря предварително и наистина моля ви не ме съдете нищо от тези неща не са ми ясни

# 617
  • Мнения: 36
Добре, според мен не си бременна щом теста е негативен, кога засече овуляция

# 618
  • Мнения: 19
Здравейте,

Мисля, че съм бременна е 5та седмица и имам притеснения дали всичко е наред. Благодаря ви предварително за съветите!

1) Дата на последната менструация и продължителност на месечния цикъл (от първи ден на менструацията до първия ден следващата менструация; за първи ден се счита денят с истинско кървене, а не само зацапване);
30 август, около 30 дни (понякога повече, понякога по-малко)

2) Метод на засичане на овулацията, ако има такъв;
Няма

3) Ден/дни с непротектиран полов акт (дни със съмнение за евентуално зачеване);
14-20 септември

4) Лекарства, които биха имали някакво значение (прогестеронови препарати, противозачатъчни, Клостилбегит, Кломифен и др.)
еутирокс

5) Правени ли са хормонални изследвания и има ли отклонения при тях
в нормата са

Преди няколко дни си направих 3 теста за бременност и всичките имаха втора чертичка, макар и не толкова ярка като контролната Heartbeat

До днес ми закъснява 35 дни, като на 22ри ден докъм 24ти имах слабо кафеникаво зацапване (надявам се от имплантирането). Също така в продължение на седмици имах лека болка тип ПМС, но малко по-различна като разтягане, все едно нещо ме придърпваше ниско долу.

След кафеникавото зацапване започнах да имам бяло течение, понякога леко жълтеникаво. Дотук добре! Но вчера сутринта забелязах бяло/бледо-розово течение. Беше само при едно избърсване и не се появи повече, но болките тип цикъл намаляха значително, а днес въобще нямам.

Вчера вечерта бях на гинеколог. Щях да ходя в края на другата седмица, но не се сдържах. С нищо не ми помогна за съжаление. Каза, че не вижда нищо на ехографа, но е нормално, понеже е твърде рано. За течението каза, че може (!) да е нормално и да отида другата седмица.

Като цяло знам, че освен да почивам, да се храня здравословно и да се опитвам да бъда спокойна и позитивна, друго не мога да направя.

Но все пак как ви се струва и какво бихте ме посъветвали?

Благодаря!!

# 619
  • Мнения: 1 293
Да почиваш и да си спокойна. Толкова рано няма какво да се види.
Ако толкова притесняваш дали всичко е наред пусни един кръвен, след 48ч още един и ако се удвоява няма повод за притеснения.

# 620
  • Мнения: 19
Да почиваш и да си спокойна. Толкова рано няма какво да се види.
Ако толкова притесняваш дали всичко е наред пусни един кръвен, след 48ч още един и ако се удвоява няма повод за притеснения.

Благодаря много!! Simple Smile

# 621
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
3 дни преди цикъл съм. На тези евтините ленти може ли да се вярва?

# 622
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Аз на тях най-много им вярвам. Много е хубава чертичка. Честито! 😊

# 623
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Аз на тях най-много им вярвам. Много е хубава чертичка. Честито! 😊

Благодаря! Много рано ми се струва, затова така питам 😁

# 624
  • Мнения: 32
Здравейте, дами. Чета форума от няколко месеца и дойде време и аз да потърся вашето мнение.
Последната ми менструация беше от 3.09 до 7.09. Цикълът ми обикновено е 30-31 дни и бих казала, че е редовен. Това е трети месец, в който не се пазим, но не съм следила овулация. Според приложението и по сметки трябваше да ми дойде вчера, но няма нищо, като и единственият ПМС симптом, който обикновено имам - много болезнени гърди, също изобщо го няма.
Правих Шуър чек на 01.10, отрицателен. Тази сутрин правих Престо - също отрицателен. Имам известно гадене след хранене около седмица, подуване на стомаха и някое друго придърпване в яйчниците, но като цяло никакви симптоми.
Знам, че трябва да съм по-търпелива, но ако утре отида на кръвен тест, има ли значение часът, в който се прави, дали съм яла и т.н.
Благодаря ви предварително!

# 625
  • Мнения: 4 518
Здравейте, дами. Чета форума от няколко месеца и дойде време и аз да потърся вашето мнение.
Последната ми менструация беше от 3.09 до 7.09. Цикълът ми обикновено е 30-31 дни и бих казала, че е редовен. Това е трети месец, в който не се пазим, но не съм следила овулация. Според приложението и по сметки трябваше да ми дойде вчера, но няма нищо, като и единственият ПМС симптом, който обикновено имам - много болезнени гърди, също изобщо го няма.
Правих Шуър чек на 01.10, отрицателен. Тази сутрин правих Престо - също отрицателен. Имам известно гадене след хранене около седмица, подуване на стомаха и някое друго придърпване в яйчниците, но като цяло никакви симптоми.
Знам, че трябва да съм по-търпелива, но ако утре отида на кръвен тест, има ли значение часът, в който се прави, дали съм яла и т.н.
Благодаря ви предварително!
Може по всяко време да отидеш да дадеш кръв и няма значение дали ли пила или яла.
Ако си с редовен цикъл и няма някаква медицинска причина да знаеш веднага, няма смисъл да си даваш парите и кръвта.

# 626
  • Мнения: 1 913
christiana_, честито. Това си е отвсякъде + тест. Спокойна и успешна бременност ти пожелавам.
Джул, тези тикви ще се окажат на късмет за групата.
Чакаме и още + новини от инсетата и ЗЕТ.

# 627
  • Мнения: 25
Имам едно питане на 2 дни закъснение съм.Чертичката не се вижда хубаво на днимката.Ама си е розова на 5тата минута.Дали е положителен?

# 628
  • София
  • Мнения: 10 642
Е как да не се вижда, много хубаво си се вижда Simple Smile

# 629
  • София
  • Мнения: 11 484
И аз я виждам добре. Положителен е.

Общи условия

Активация на акаунт