Организиране на семейния бюджет

  • 33 982
  • 633
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 19 249
mimi.7299, вярно е, но за децата маратонките са това, което за нас са хубавите обувки. Ако обещае да ги носи и догодина и да не врънка за нови - може и да прежалиш. Макар за мен 200 лв. да са множко дори и за мен.
Миналата година купих на дъщеря ми за 100 лв., поноси ги, обаче котаракът ги напика преди няколко месеца и докато тя се тръшкаше, намерих същите в Амазон вече за 46 лв. А и онези се изпраха, та сега аз нося скъпите, а тя евтините  Joy

Последна редакция: ср, 02 окт 2019, 13:24 от Cuckoo

# 496
  • София
  • Мнения: 6 036
Аз пазарувам от fasiondays и sportdepot, пускат доста добри промоции и съвсем не с апо 200 лева. Моите деца са малки и много бързо им расте крака, засега са с бюджетни маратонки и обувки. За себе си си позволявам по-скъпи и качествени обувки, защото ги нося повече време.

# 497
  • Мнения: 40 932
Детските обувки и маратонки са скъпо "удоволствие", но са много важни. Хубавите такива осигуряват нужната подкрепа за свода, позволяват правилно развитие и растеж на стъпалото и пазят краката от вмирисване. От дънки и тениски може да се пести до насита - нищо няма да му стане на дечко и от тениска за 2 или 5 лева. Но обувките и маратонките (особено маратонките, защото се носят непрекъснато) трябва да са добри. Да, скъпо е, ама си заслужава.

# 498
  • София
  • Мнения: 6 036
Естествено, че не им купувам най-големите боклуци. Купувам например обувки Понки, естествена кожа, за 50 лв. или маратонки от Декатлон. 2 деца по минимум 2 чифта обувки на сезон и ако са по 200 лв., няма как да стане просто...

# 499
  • Мнения: X
Обувките ми създават и на мен главоболия. Малкият е на 3 и в последните няколко месеца расте много по- бързо От преди половин година. Преди 1 месец му купих есенни кожени маратонки от GEOX и вече са на границата да му станат малки.
Дрехи съм склонна да купувам и по-скъпи, защото запазените ги държим и за следващите деца (дай боже), но обувките отиват в кофите като спре да ги носи.

# 500
  • Мнения: X
Абе, по-добре в Бангладеш, отколкото в Румъния- за една конкретна марка имам наблюдения...
Иначе има начини да не се прави компромис с качеството, като се спестява- от сайтове и магазини с доказан произход, но на разпродажба. За он лайн пазаруването, първия път залагам на по- евтин модел на марката, за да преценя как върви номерацията, след което спокойно преценявам и поръчвам. С малко повече търсене и  четене в интернет и по- специално в подфорум " На пазар", могат да се спестят доста пари. За дрехи- също купувам основно на намаления и от проверени вече сайтове. Аутлетите също ги уважавам- за мен, а и за членовете на семейството ми, е по- важно качеството, а не дали е последна модата( напоследък открих аутлета на Уайкики- качеството е добро, цените- смешни).
По въпроса за разпределението на семейния бюджет- израснала съм в семейство в което всичко се пишеше, така че имам някакъв "ужас" от такъв вид семейно счетоводство. Но, следя разходите по групи и  се опитвам да не надскачаме лимитите- имам заложени приблизителни суми и  се опитвам да се вместваме в тях. Ако се наложи нещо извънаредно, се покрива от друга група, в която може да се спести разход към момента. Също така, ако днес си позволя да надвиша сумата за дневен пазар, утре ще съм по-скромна и така. Основните правила са ми да не заб/р/авям плащането на сметки, да не взимам кредити и заеми и  да имам винаги фонд " за здраве и за спешни случаи".
Пиша от първо лице, единствено число....защото половинът е с много широки пръсти, няма елементарна финансова култура, поради факта че никой, никога около него не си е правил сметката на парите и се е харчило на принципа " докато има и за каквото има" и  сме се разбрали, че аз ще управлявам финансите.

# 501
  • София
  • Мнения: 19 249
Аутлетите също ги уважавам- за мен, а и за членовете на семейството ми, е по- важно качеството, а не дали е последна модата( напоследък открих аутлета на Уайкики- качеството е добро, цените- смешни).
Къде се намира?

# 502
  • Мнения: X
В Пловдив, в Ритейл парк-а. Преди беше само на втория етаж, сега е и на двата. Прави ми впечатление, че има и модели които не са се явявали в редовните им магазини.

# 503
  • Мнения: 54 445
Всичко си е до човек. Пестеливия по природа не може да стане прахосник. Баща ми също водеше домашно счетоводство до стотинка, което в един тийн етап ме дразнеше. Но бързо си промених отношението и взаимствах добрия пример, особено след като проимах дете. Peace
Моята дъщеря от малка си прави много добре сметката и не купува по-скъпо, отколкото може.
Колежката ми е с широки пръсти, все няма пари, а пилее за глупости. Crazy Отскоро имат и те Пепко, вчера взе заплата и прахосала 100+лв. за внучката. След 1 седмица ще реве, че заплатата е свършила.

Уайкики имат страхотни намаления. Peace

=-=-=-=-=, ти в Пепко ходиш ли? За деца, пък и не само, има супер цени.

# 504
  • Мнения: X
Стоките в аутлетите се правят специално за аутлети и качеството в повечето случаи е много по-ниско от “редовните” стоки.

# 505
  • София
  • Мнения: 13 157
В Мега Мол (който нито е мега, нито е мол, а е в Люлин) също има аутлет на Уайкики.

# 506
  • Мнения: X
Стоките в аутлетите се правят специално за аутлети и качеството в повечето случаи е много по-ниско от “редовните” стоки.
Зависи. Аз пазарувам в такива, които предлагат просто по-стари колекции. Тия с различното качество си личат.
Пепко засега не съм го "уважила", защото предимно за по-малки деца имат хубави предложения. Но, одеве забравих- имам и едно магазинче с ишлемета, които се шият в България- много качествен трикотаж и пак много приятни цени- от там купувам суитчъри, тениски, пижами и долнища на цени от 5-10лв- не мърдат при пране, ни щампите, ни трикотажа...а и има доста актуални щампи- от разни игри и
 филми, та момчетата ми са доволни. Ако някой от местните се интересува- намира се под блока на " Мария Луиза", непосредствено срещу църквата "Св. Петка".

# 507
  • София
  • Мнения: 38 515
Аз в момента имам драма с бюджета. Бях предвидила определена сума за учебници в 9 клас, но тя се раздува все повече. В същото време маратонките на дъщерята се скъсаха.
Впрочем, никога повече маратонки с плат /тип чорап/. Никога! Три чифта скъса. На трите най-известни марки.

# 508
  • София
  • Мнения: 13 157
Аутлетите не продават стоки с по-ниско качество, а стоки от предишни колекции.

# 509
  • Мнения: X
Учебниците за 9 клас и при нас са си сума- купихме тези по езика, другите ги потърсихме втора употреба и намерихме запазени. Същото и с униформите- оказа се, че доста хора продават почти нови( вкл. и с етикетите). Просто си иска търсене.

Общи условия

Активация на акаунт