Организиране на семейния бюджет

  • 33 921
  • 633
  •   1
Отговори
# 255
  • Sofia
  • Мнения: 3 028
Моля да се върнете към същността на темата.

# 256
  • Мнения: 5 384
Конкретно по темата-послушах една потребителка, сложих приложението с прасенцето Мъни мениджър и вече 10 дни зная колко и за какво харча. (Преди не съм си давала детайлна сметка за течовете). Има и диаграма за дяловете по категории. Някак по-дисциплинирана станах, брех... Ще стане човек от мен! Simple Smile
Сутиенът, показан от Дева, го купих 2бр.,удобен е, да, не е Триумф, но на нас с дъщеря ми това не ни е важно. Пазарувам и от НМ, и от Уайкики, и от намаления. Жива съм все още 😎

# 257
  • Мнения: 54 404
И тази снимка на сутиен показва ли, че е хубав?  newsm78  Сравни го с един Триумф и ако няма разлика, значи става Mr. Green

"Хубав" е много субективна категория.
Сутиените на Триумф не са мой вкус не само финансово.
Не нося спортни, меки, без банели, без подплънки,  безшевни и въобще 90% от техните модели. Плюс цената, която не бих дала по принцип. 50+ лв. са неоправадано висок разход за сутиен.
От показания модел на НМ, push up, имам и други, с още по-голямо намаление, 2 за 12 лв. На редовна цена не ги купувам, разбира се. Simple Smile

# 258
  • София
  • Мнения: 19 249
Истина е и това, че хората си пазят скъпите дрехи и бельо и затова изкарват повече, освен качествената материя. Докато един сутиен на НМ не ти е толкова съвестно да метнеш в пералнята.
Друго нещо - има хора, които пазят вещи, дрехи. ММ е такъв, а аз - не. Изводът е ясен.
Това за обувките е истина, но на млади години човек често няма възможност да купува качествени. И то е много относително.

# 259
  • Мнения: 28 453
Аз също не си пазя дрехите, дори бельо пера в пералня, нямам време за легени! Евтинджосите не ми издържат и три месеца! Две пранета и са сменили цвят, ластици са се разпънали, дрехата се е обезформила! Триумфа го пера в пералня, според указанията на етикета, не мърда! Не ми пречи да купувам и евтини, не робувам на марки, но нямам време вечно да ги подменям, да вися по сайтове и са чакам намаления! Скъпите са хубави материи, приятни за кожата, не запарват, има модели без противните бодящи банели и гъби за повдигане! И въпреки това имат лека подплънка и хубаво извайват!

Последна редакция: пт, 30 авг 2019, 20:00 от mimi.7299

# 260
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Това са моите лимити в цифри. Не робуваме на марки, важното е да е качествено. Минах си времето на скъпи дрехи, козметика, безотчетното харчене и бля-бля. Мечтите ми станаха по-скъпи Simple Smile
Средно месечно гледаме да не надвишаваме 2 000. Всичко над това се прибира по сметките. Тук не влизат екскурзиите защото спестеното е за тях.
4- ма сме

- храна и химия - 900
- коли - 250
- сметки - 300
- всякакви разни - 250
- заем - 300

Има месеци, които харчим по- малко - разликата се прибира за да компенсира месеците, които го надвишаваме. Този месец сме на 1700 но ей сега ще дойде зимата и парното ще глътне разликата. Гледам да планирам, до колкото мога, повечето разходи и да си ги разпределяме по месеците. Примерно децата: купих дрехи и канцеларските материали, другият месец - само учебниците.

Това е у нас Hands Plus1

# 261
  • Мнения: 54 404
Че кой пере на ръка в днешно време?
Аз много си пазя всичко, дрехи, обувки, вещи. Независимо от цената. Просто съм внимателна и пазя. Сутиени пера в торбичка с цип, заради банелите. И нищо им няма. Какви 2-3 месеца?
Имам чувството, че имам и късмет да ми се падат качествени и здрави неща. Нямам досега нито дрехи, нито обувки, да не са изкарали поне 3 години. Как ви се разпадат за месеци нещата, не знам.

# 262
  • Мнения: 28 453
И аз не знам, но се обезформят и стават некрасиви...не мога да си представя сутиен за 6-7 лв да издържи повече? Но явно е въпрос на късмет!

# 263
  • Мнения: 5 997
Че кой пере на ръка в днешно време?
А, мъжа ми ми спретна този месец такова .Към работното му облекло вече втора година измислят някакви летни тениски.Та поръчва си 2 защото едните не излязоха качествени, другите не се знае догодина ще бъдат ли разрешени .Та всеки ден блузка, кратка програма нямам.Добре че излиза отпуска .То и лятото ще свърши докато се върне на работа.

# 264
  • София
  • Мнения: 19 249
Ластиците се разтягат от центрофугата на пералнята. Както и всякакви неща с еластан.
Особено на чорапите, но те не са скъпи и търпят подмяна.

Последна редакция: сб, 31 авг 2019, 14:18 от Cuckoo

# 265
  • Мнения: 54 404
Нищо не се разтяга в торбичката. Камо ли за месеци.
Отпуска се материята, но след години. Като всяка друга дреха. Имам един сутиен от Кауфланд, купен с червен етикет за 2 лв., намален от 18. Беше ми леко стегнат, въпреки, че е моя номер. Чакам го 3 години да се разтегне, не ще пущината. Simple Smile Явно и с пералнята имам късмет. Heart Eyes

# 266
  • Мнения: 18 298
Чета и се уча, защото съм широкопръста и неорганизирана, странен Рак. Simple Smile Обаче и при мен се среща някой полезен навик, като веднага след заплата да платя сметките накуп и да знам, че това е свършено. В момента буквално съм спряла да купувам козметика, защото извадих всичко такова от чекмеджета, чантички и пр. и го струпах на едно място. Оказа се, че имам за два живота (ако не им изтича срока, разбира се). Подобно и с дрехите, изхвърлих, каквото не харесвам, а другото реших, че ще го нося и няма да купувам още засега. Имах много почти неупотребявани неща, а то си е разхищение да вземаш и да не носиш. В супера отделям внимание на промоциите, но не се презапасявам особено. Все пак сроковете си изтичат. Не готвя много, но като го правя, искрено се изненадвам колко по-евтино излиза. Joy И така.

# 267
  • София
  • Мнения: 19 249
В сума ти реалитита за спестяване на пари съветват хората да спрат с поръчките на храна и импулсивните покупки на дрехи.
И Дж. Оливер има такова предаване, в което смятат колко излиза порция готвено в къщи  - поне 2 пъти по-евтино от същото поръчано.
Не съм маниак на тема готвене, винаги може да си дадеш почивка, но не всеки ден.
За мен човек има или пари, или време. Ако е първото - сигурно се уморяваш повече и не ти е до готвене.
Ако е второто - по-вероятно да си ограничен с парите и да компенсираш с каквото може - търсене на промоции или по-евтини продукти и готвене с тях.
А ако имаш и двете - блазе ти, дай Боже всекиму!!

# 268
  • Мнения: 28 453
Аз също мразя да давам пари за поръчана отвън храна! Излиза точно двойно по скъпо...не ми е много до готвене, но имам уреди и бързо се справям!
Сега опитвам да огранича обедното хранене навън, просто трябва да се преборя сутрин с мързела и да си сложа храна в кутииките, не, че не го правя, но е твърде рядко! Така ще ми отпаднат още едни 120-150 лв. на месец, които могат да се изядат в таверните в Гърция! Wink

Последна редакция: сб, 31 авг 2019, 17:01 от mimi.7299

# 269
  • Мнения: 5 384
Винги съм предпочитала храна, приготвена от мен - и за сутрин, и за обяд. Причината е хигиената. Така че в тази посока(храна отвън, поръчана/купена) нямам "течове". Не взимам храна и от роднини.Имах колежка- редуваше ту хранене при майка си, ту при свекървата, и за вкъщи взимаше от сготвеното, у дома си рядко се задържа, нещо като съвременен номад, на който девизът му е "Живей ми се". Детето й също се мести ту при едните, ту при другите. Ако даденият от мен пример за начин на живот и спестяване на някого му харесва, да го взаимства/последва Simple Smile. Аз съм на диаметрално противоположна позиция - Домът е моята крепост, не ходя в чужди такива Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт