Организиране на семейния бюджет

  • 33 929
  • 633
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: X
И в България е ОК.

# 436
  • Мнения: X
Е добре де аз ти написах, 4 аргумента защо пари от това няма да изкараш. Ти повтаряш че ОК. Е дай някакви аргументи сега, да стане някаква дискусия.

Ще ти дам 5-ти аргумент. Ако беше оферта, и от това могат да се изкарат пари, голямите международни фирми щяха да навлязът на българския пазар. Нали се сещаш, че по света има хора които всяка една секунда вкарват някакви числа в някакви екселски таблици, и ако таблицата им светне зелено, се изипват едни пари в някоя точка на света. Е таблицата за България им е тъмно червено, особено при 0% на кредита. Ти иначе си вярвай че ще изкараш пари. Просто ще си избиеш лихвите и малко от цената, ако даваш под наем жилище купено с кредит, пари няма да изкараш.

Във нормалните държави това е много добра оферта. Защото там няма демографска криза, пазарът на немите е регулиран, може да се вземе кредит на фиксирана лихва, но най-важното е, че се ползват данъчни облекчения. Т.е. ако можеш от спестените данъци да изкараш пари.

Аз също обмислям такава инвестиция най вече заради данъците, иначе ще губя много пари.

Последна редакция: чт, 26 сеп 2019, 21:57 от Анонимен

# 437
  • Мнения: X
Защото в София пазарът на имоти не работи по начина, по който си го описала.

# 438
  • Мнения: X
О,о брокерче значи.

Брей че специален пазар имала тая София бе.

Защото в София пазарът на имоти не работи по начина, по който си го описала.

# 439
  • София
  • Мнения: 16 024
Аз пък друго не разбирам - с какво помагат екселските таблици за умножаването на средствата?
Напр. ако е свършило олиото и хляба - ще трябва да купя, няма мърдане. Сметките също трябва да се платят в срок. Какво ще ми помогне ако запиша в колонките на таблицата - 25 лв за храна, 50 лв за ток и вода?
Наясно съм, че ако имаме 1000 лв няма как да си купим напр. дрехи за 1500 лв.

# 440
  • София
  • Мнения: 38 476
Не помагат за умножаване, а за управление. Защото ако не знаеш да управляваш 1000, няма да можеш и 2, 5 и 10000.

# 441
  • Мнения: X
О,о брокерче значи.

Брей че специален пазар имала тая София бе.

Не. Не съм брокер. Написах ясно, че съм наемодател. И да, пазарът на имоти в София е доста по-различен от този в останалите градове. Ако имаш желание да се ограмотиш, във форума има тема за имотния пазар.

# 442
  • Мнения: X
Форума не ограмотява, задаването на въпроси и активното наблюдение на заобикалящия те свят те ограмотяват. Нали виждам, че ти половин аргумент не можеш да изкараш в защита на тезата си. Кви форуми, кви пет лева. София просто по късно ще я удари демографската криза, това може да бъде една разлика. Всичко друго си важи. Догодина или май беше 2021 ще има преброяване, тогава много неща ще лъснат, за населението и възрастовата му структура в България. Понеже правят далавери с изборите и затова не се знае къде колко хора живеят. От там и не може и никаква прогноза да се направи. В София също е по-голямата част от жилищното стройтелство в  България.

Но това което правят е  мутренска работа. Всъщност много по изгодно за богатите щеше да е да е да не строй толкова много, да се строй ама качествено, с паркинзи и детски площадки и да се дава повече под наем. Така щяха да си държат цена жилищата. Като се затвори кранчето от ЕЦБ, цените в софия ще се сринат, защото ще продължи да се строй, с надеждата все някога да се продаде, но това няма да стане защото ще удари демографията. В София се преселваха на година около 30000 човека за да има този натиск на  пазара. Тези 30000 човека трябва да дойдат за да скачат цените.
България се раждат под 60000 бебета на година. Около 10000 човека отиват да учат висше в чужбина. Тази година СУ не си запълни бройките, ако не се случи някакво чудо, и целия свят да реши да се преселва към България, хората няма от къде да дойдат, да ти плащат наема. 



О,о брокерче значи.

Брей че специален пазар имала тая София бе.

Не. Не съм брокер. Написах ясно, че съм наемодател. И да, пазарът на имоти в София е доста по-различен от този в останалите градове. Ако имаш желание да се ограмотиш, във форума има тема за имотния пазар.

# 443
  • София
  • Мнения: 5 945
Браво на всички.  Радвам ви се че сте организирани,  че и възпитани деца,  не такива като мен да профукват.  Дано,  дано.  Само не забравяйте стария лаф,  че икономията е майка на мизерията.  Инак си пестете и описвайте разходите и за пакетчето дъфки Stuck Out Tongue Winking Eye

Последна редакция: пт, 27 сеп 2019, 09:04 от Wooden Cuckoo Clocks

# 444
  • София
  • Мнения: 38 476
Аз не пестя. Даже спестовна сметка нямам.

# 445
  • Мнения: X
Сега мъжът ти ще ти каше, ами ако пестяхме, щяхме да отидем на рок концерт в Лондон.😋 

Хубаво е да се пести. Защото после може да се инвестира, човек става малко по независим от разни задници около него.


Аз не пестя. Даже спестовна сметка нямам.

# 446
  • Мнения: 3 944
Браво на всички.  Радвам ви се че сте организирани,  че и възпитани деца,  не такива като мен да профукват.  Дано,  дано.  Само не забравяйте стария лаф,  че икономията е майка на мизерията.  Инак си пестете и опитвайте и пакетчето дъфки Stuck Out Tongue Winking Eye
Пестенето не означава мизерия. Пестене и икономия са две абсолютно различни неща. До мизерия се стига, когато живееш ден за ден и нямаш и бегла представа как да си организираш бюджета. Да можеш да организираш и управляваш, не значи задължително да описваш и дъвките Simple Smile

Последна редакция: пт, 27 сеп 2019, 10:23 от Аmélie

# 447
  • София
  • Мнения: 38 476
Всъщност мизерията се получава така -  взима се заплата, десет дена Иху и после тихо. А може и по-зле. Взима заплата, напива се във вторник, в сряда е уволнен.

Аз, ако не се сдържам и не водя бюджет, съм способна на чудеса. 100 лева на ден не са ми никакъв проблем да похарча.

Последна редакция: пт, 27 сеп 2019, 10:35 от Free Agent

# 448
  • Мнения: 230
Припомнете си приказката за мравката и щуреца.

# 449
  • София
  • Мнения: 13 105
Каква е връзката между похарчването и бюджета? Едно е човек да следи къде и как си харчи парите и съвсем друго е да ги харчи безразборно.
С какво управлението на паричните потоци води до мизерия? Да си разпредели приходите по пера не означава да се лишиш от нещо.
Бюджетът дори и пестене може да не включва, но често хората без финансова култура харчат пари за глупости, а за важните неща пляскат с ръце. И точно те се лишават много повече.

Общи условия

Активация на акаунт