ПОМОЩ!!! Хепатит B!

  • 7 493
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
НАПРАВО ЩЕ ПОЛУДЕЯ!!!!!
СЛЕД ОНЗИ ДЕН КАТО СИ ВЗЕХ РЕЗУЛТАТИТЕ С + РЕЗУЛТ.,ОТИДОХ НА ГАСТРОЕНТЕРОЛОГ И ТОИ МИ НАЗНАЧИ ДРУГИ ИЗСЛЕДВАНИЯ В ДРУГА ЛАБОРАТОРИЯ.ТАМ ИЗЛЕЗНАХА ЗА ПОЛОВИН ЧАС И БЯХА ОТРИЦАТЕЛНИ.....ЗА ВСЕКИ СЛУЧАИ ПУСНАХА НОВИ ПО ОБШИРНИ/ТАКА МИ КАЗАХА/,ЗА ДА СЕ УВЕРЯТ,ПОНЕЖЕ ИМАЛО ЕДИН + РЕЗУЛТАТ...
СТАНАХА НА СЛЕДВАЩИЯ ДЕН,ОТНОВО ОТРИЦАТЕЛНИ
ОТИДОХ ВЕДНАГА В СЪЩАТА ЛАБОРАТОРИЕ В ХЕИ,КЪДЕТО БЕШЕ ПЪРВИЯ + И ЕСТЕСТВЕННО ПОТЪРСИХ СМЕТКА .ТЕ ВЕДНАГА КАЗАХА ЧЕ ТЕ НЕ МОЖЕЛО ДА БЪРКАТ,ДРУГИТЕ ЛАБОРАТОРИИ РАБОТЕЛИ ПО ДРУГИ "СИСТЕМИ"!!!!ТЕ БИЛИ СИГУРНИ ЗА МОЯ РЕЗУЛТАТ....АЗ КАЗАХ ЧЕ МИСЛЯ ДА ИМАМ БЕБЕ,КАК МОЖЕ ТАКА,СЕГА ДА НЕ ЗНАМ КАКВО ДА ВЯРВАМ И НА КОИ,ЗАЩОТО ГАСТРОЕНТЕРОЛОГА МИ КАЗА ЧЕ НЕ Е ДОБРЕ СЕГА ДА ЗАБРЕМЕНЯВАМ,А ТАЗИ ВИРУСОЛОЖКАТА МИ КАЗА ЧЕ НЯМАЛО ПРОБЛЕМ ЗА БЕБЕТО.....ОХХХХХ
МОЛЯ ВИ,КАЖЕТЕ МИ НА КОИ ДА ВЯРВАМ,КАКВО ДА ПРАВЯ

Съжалявам за проблема ти, ама пиши с малки букви, плийз!
И ако все пак, за съжаление, се окаже, че наистина имаш хепатит, говори с приятеля си... Той има право да знае. А това, че ти имаш един партньор не означава, че този партньор е само с един...

# 16
  • София
  • Мнения: 3 880
преди седмица, когато бях при зъболекарката ми се оплака от същия проблем. след престой в Іва Градска болница (по други причини) я изписват, но след повече от 10 дин й звънят и й казват "вие имате Хепатит В, при това хроничен, не може да практикувате повече професията си"
тя се ошашква, отива в частна лаборатория и си прави изследвания за Хепатит А, В и С и се оказва, че и трите проби са отрицателни.
естествено, какъв ад е изживяла тя си знае...не знам как ги правят тея изследвания просто Close

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 113
 Sad Sad....след като отидох в ХЕИ и от там ми казаха,че не можело да грешат те....оплюха часната лаборатория,където бяха отрицателните резултати и ми предложиха наново да дам кръв там....
аз мисля че те ще си държат на тяхното и пак ще бъдат + Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
..........и аз просто незнам какво да правя

# 18
  • Мнения: 430
Не пишеш от кой град си? Отиди в друг град (ако при вас има само 2 лаборатории) и си повтори изследването. Ако не си далеч, ела в София.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 113
вижте какво ми отговори една жена на ЛС:
------------------------------------------------------------------
Хепатит Б се предава по кръвен път,следователно- от майката на детето Exclamation ,така че не е добре да забременяваш преди да се излекуваш.
Относно лабораториите-моят съвет е да смяташ за верен резлтата от ХЕИ.Предполагам другото изследване си направила в частна лаборатория,но там обикновено използват експресни методи(за по-евтино),които не са толкова точни.А в болниците се извършва прецизен контрол,за разлика от частните лаборатории,които предпочитат да си спестят разходи за контроли.Работила съм в лаборатория и от колежки,работещи в частни лаборатории знам за случващото се там.
Така ,че веднага потърси добър специалист и започни лечение!!!Успех!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
...ще отида в друга лаборатория,но ако е така,както казва тази жена!!!!
и по този извод,повечето,които си правят изследване в часни лаборатории,може да са болни,а резултатите да са грешни.....още повече се ошашавих Sad

# 20
  • София
  • Мнения: 9 860
На мен ми звучи несериозно да ти се пише на ЛС,че бебето ти ,ако забременееш,задължително ще е болно.Както ти писах и преди,аз съм с хепатит,открит докато бях бременна.Детето ми е живо и здраво.Трябва да се направи изследване за нивото на някакви Т-клетки/не съм сигурна,че се казваха клетки.Моето тдете не се роди болно,сложени са му вече всички хепатитни ваксини и за него няма НИКАКВА опасност.Задължително си направи ново изседване и то в ХЕИ,където после лекар ще ти го разчете.

# 21
  • Мнения: 826
На мен ми звучи несериозно да ти се пише на ЛС,че бебето ти ,ако забременееш,задължително ще е болно.

Така е. Peace
Аз в прдишния постинг обясних какво то4но се прави,за да не са разболе бебо.
И вземи повтори изследванията в ХЕИ,не е възможно такова разминаване. Crazy

# 22
  • София
  • Мнения: 337
Потрети изследванията, защото ако си болна е нужно:
-  да започнеш лечение, диети и т.н. (ако не си в латентна фаза)
- да информираш приятля си и близките си. Изключително егоистично е да криеш подобна диагноза. Важно е да знаеш, че може да си се заразила и при зъболекар и при маникюр - нужно е минимално ожулване. не е задължително да стане по полов път.
- ако си в активна фаза на болестта и умишлено забременееш рискът бебчето да е заразено е огромен. Не го прави. изчакай. За съжаление, ако бебенце до 1 годишна възраст се зарази с хепатит В в 90% от случаите остава хроничен носител.

Стискам ти палци нещата да са наред. Дано да е така Peace Преди да подновиш опитите за бебеправене се ваксинирай (и ти и приятелят ти), за да  не изживяваш този кошмар отново.

# 23
  • Мнения: 4 150
http://www.whale.to/w/antiviral.html      http://www.seanet.com/~alexs/ascorbate/  ако ви интересува...

В 95% от zараzените с ХепатитБ инфекцията преминава беz последствия и оставя доживотен имунитет.В останалите 5 % може да има хронифициране и тежки симптоми.Това са обикновено хора алкохолици,с ниско социално ниво,наркомани и тн...Вие не сте в таzи група и zа Щастие може би попадате в теzи 95%.
Има хора,които са хронични носители и никога не се раzболяват,умират от сьвсем друго.Паниката ви е иzлиШна.
При вси4ки положения е нужно да се повторят иzследванията в неzависима лаборатория беz да се споменава zа предиШните тестове.Щом има раzминаване на реzултати,мое лично мнение е,4е вирусьт е в такова малко коли4ество (или никакво),4е има само сьмнения zа неговото наличие в крьвта ви.Много болести се диагноzират в днеШно време само ,реz сьмнения и предположения и обьркват живота на милиони хора.

Не ставайте жертва на zлатолюбци и направете неzависими иzследвания.Не е zадьлжително да сте поzитивна,нито,4е детето ви Ще се роди с Хепатит,нито,4е се предава с кьрмата (последното иzриШно го zнам,4е не е вярно,а е и докаzано).
Хрони4ен носител не оzна4ава смьртна присьда,нито оzна4ава автомати4но рак на 4ерния дроб или цироzа.Инфекцията ,както каzах,минава в 95% от случаите беz симптоми или само леки симптоми и остава в миналото zавинаги.

Успех и пове4е вяра в силата на живота.  bouquet

# 24
  • Мнения: 1 080
Сristian , това  за кърменето за  всички  хепатити ли  важи тук  ми  казаха  че  се Ц-то  се  предава  чрез  кърма  и чрез  сълзи  даже Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 4 150
Няма такова неЩо...
Нито един Хепатит не се предава чреz кьрмата или сьлzи...

# 26
  • Мнения: 1 080
Божее а  доцентката Ковачева  така  ме  уплаши че  виждате  ли  щом  аз  имам значи  съм  го  заразила  чрез  кърмата и  то  пред  студенти -  ми  то и от  тях  нищо  няма  да  стане  ще ме  извините за offa Blush

# 27
  • Мнения: 581
И на мен са ми казвали, че хепатита се предава чрез кърмене и не трябва бебето да се кърми. При откриване на хепатит В плода се наблюдава много осторожно, защото този тип хепатит може да навреди на растежа на плода, на умственото му развитие и  т.н. Разбира се, не е задължително да има такива последствия. Съвсем наскоро ми разказаха, че при една наркоманка се е родило бебе с хетатит С и след около два месеца бебето било създало антитела и било добре и изчистено. Така че, каквото е писано. Изчетох множство материали, но по принцип инфото за хетатит С е ограничен. Някой може ли даде информация за типовете, защото се оказа, че всеки вид хепапит има множество подвидове. Хепатитите са А, В, С, Д и Е. Къде се прави това изследване на клетките и изобщо повече инфо, ако някой има такова. Също така съм чувала, че майките бременни с хепатит раждат в изолатор. Наистина ли е така?

Общи условия

Активация на акаунт