Хитринки за всякакъв случай - 21

  • 42 951
  • 742
  •   1
Отговори
# 435
  • Пловдив
  • Мнения: 716
Нашата котка ходеше в тоалетната, само водата не успяхме да я научим да пуска Satisfied. Беше много чистоплътно животинче -ако е ходила в котешката тоалетна веднъж, отказваше да ходи втори път там, докато не се сменят гранулите. Не сме я учили да ходи в нашата тоалетна, сама откри за какво служи Smile

# 436
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Аз съм си направила график за чистене и включам ММ, а и се старая да не оставям кочина. Сутрин например оправям спалнята за 10 мин, вечер оправям кухнята и ако не ми се мият съдовете поне ги събирам в мивката, а сухите и чистите ги прибирам, през останалото време върша по 1 - 2 неща на ден, например в понеделник пера и готвя, вторник бърша прах, сряда чистя подовете, четвъртък мия банята, петък почиствам клетката на домашния любимец, и т. н. иначе всеки ден готвя.

Събота и неделя ММ чисти вместо мен.

# 437
  • Мнения: 4 572
Защо с дезинфектант постоянно? Не е полезно, а и ако са на основата на белина, то няма да разтвори и почисти мръсотия, мазни капки и т.н. Не спазвам график, аз чистя когато нещо ми се вижда замърсено. Понякога пода - всеки ден, понякога по-рядко. Лятото се събира повече прах, чаршафите трябва да се сменят по-често. Зимата се нанася повече кал и банята по-често събира влага, съответно трябва да се мие по-често.

# 438
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Аз всеки ден пускам робота - да изчисти и измие. Един път седмично минавам с моп и дезинфектант.
Всяка вечер пускам съдомиялна и пералня/сушилня.
Гладя в неделя.
Банята мия веднъж месечно основно, през другото време - само когато има нужда.
Прах - един път в месеца също.

# 439
  • Мнения: 7 271
Никога не съм си чистила дома с дезинфектант.

# 440
  • Мнения: 218
А тези, които не ползват дезинфектант, с какво чистите пода?

# 441
  • Мнения: 28 490
А тези, които не ползват дезинфектант, с какво чистите пода?
С препарат за миене на под, има на Медикс, мистър Пропър, Атрикс , Фрош, Бинго и т. н. Дори последно купих някакъв и против хлебарки, комбиниран!
Ако имаш паркет търсиш такъв за паркет!

Последна редакция: пн, 07 окт 2019, 18:43 от mimi.7299

# 442
  • Мнения: 1 715
Аз пускам прахосмукачка през ден (на всяко миене на косата ми, понеже при сушене пада много и ме дразни да виждам косми по земята),  мия под веднъж в седмицата,  прах 1 път на 2 седм, по-основно чистене - 1 път в месеца (баня,  хладилник,  кухненски шкафове,  огледала). Под мия с препарат за под...

# 443
  • Мнения: 5 918
Никога не съм си чистила дома с дезинфектант.

И аз. Дори не съм виждала такъв за под. Защо е нужно, ако в къщи не е имало заразно болен?

# 444
  • Мнения: 9 776
Перете ли пуловери и разни плетива със специален перилен препарат за плетива? Има ли такова животно, или всичко е рекламен маркетинг?

# 445
  • Мнения: 28 490
Перете ли пуловери и разни плетива със специален перилен препарат за плетива? Има ли такова животно, или всичко е рекламен маркетинг?
Пера, но разлика не намирам!

# 446
  • Мнения: 9 776
Перете ли пуловери и разни плетива със специален перилен препарат за плетива? Има ли такова животно, или всичко е рекламен маркетинг?
Пера, но разлика не намирам!

Подозирах. То май трябваше в темата за праховете да попитам, но си помислих, че някой от вас знае някоя хитринка.
Важно е и на каква програма и температура се пере вероятно. Идеи?

# 447
  • Мнения: 7 271
И аз така.

# 448
  • Мнения: 10 264
За чистенето на дома - до някъде се реши проблема с робот. Иначе голяма утрепия. Понеже банята е разделена с душ кабина от другата част, всичко наръсвам с косми. Държа една малка портативна прахосмукачка с която обирам след всяко мое ресане. Животни не понасям. А и факта, че и на тях им трябва слугинаж ми идва в повече.

# 449
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 812
Перете ли пуловери и разни плетива със специален перилен препарат за плетива? Има ли такова животно, или всичко е рекламен маркетинг?
Пера, но разлика не намирам!

Подозирах. То май трябваше в темата за праховете да попитам, но си помислих, че някой от вас знае някоя хитринка.
Важно е и на каква програма и температура се пере вероятно. Идеи?

Пуловери - на програма вълна, която е 40 градуса на моята програма. Ако е нещо по-специално - на програма ръчно пране 30 градуса. И двата вида с течен перилен препарат.

Животни обичам извън дома ми.

Общи условия

Активация на акаунт