Хитринки за всякакъв случай - 21

  • 43 114
  • 742
  •   1
Отговори
# 600
# 601
  • Мнения: 1 925
Много моля за помощ. Имам едни "велурени" чизми, които след две носения в дъжд (да знам, не помислих) пуснаха боя и боядисаха подметките, които са гумени. Приемам съвети как да ги оправя и да са бели отново. С магическа гъба нищо не става. Боя за обувки ? Бял маркер ? Grinning Слахам и снимка.
Скрит текст:

# 602
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Паста за зъби

# 603
  • Мнения: 1 925
Ще опитам, но и с това мисля, че няма да се получи. Изглеждат ми сякаш са се напоили с тази боя...

# 604
  • софия
  • Мнения: 25 649
Ако са се напоили, няма спасение. Модерно е да има мръсен ефект  Wink
Тук четох за мицеларна вода, но не съм пробвала.

# 605
  • Мнения: 13 590
Подобно е и моето питане. Маратонки, на които подметки са пожълтели, дали има начин да върна белотата. Досега опитах с магическа гъба, препарат с хлор и препарат за фаянс. Има минимален ефект, но далеч от желаното. Благодаря.

# 606
  • Мнения: 9 776
Щом е за подметките, може да пробвате и Циф.

# 607
  • Мнения: 1 953
От препаратите с хлор ще пожълтеят, по-скоро такива, с кислородни избелители, ако има.
Исках да измия хубаво подметките отстрани на едни кецове и го направих с Доместос, пролетта, когато ги извадих бяха жълти. И друг път съм имала проблеми с пожълтяване от препарати, съдържащи хлор.
Може би такива препарати:
Скрит текст:
Препарати за измиване на ръце
Препаратите са предназначени за измиване на силно замърсени ръце. Прилагат се за  отстраняване на замърсявания от масла, греси, мазнини, сажди и други крайно упорити и дълбоко набити мръсотии. За употреба в цехове в индустрията и  професионални занаятчийски работилници, за монтажни и ремонтни отдели.

# 608
  • Мнения: 9 776
Циф-крем белият дали има хлор? Мисля си, че няма, но не е пред мен тубата. Защото има и Циф с хлор. Направо си мирише. Докато кремът - не.

# 609
  • Мнения: 4 687
Кислородна вода?

# 610
  • Мнения: 13 590
За кое питане е отговора ти?

# 611
  • Мнения: 4 687
За боядисаните подметки. За вече пожълтели маратонки си мисля, че няма да помогне.

Аз изчистих свръхзалепнали, стари и мръсни остатъци от лепенки с памук, напоен с портокалово масло. Нищо друго не помогна, а се свали черна, лепкава маса от старо лепило. После си правих домашен препарат за пода - вода, 90-градусов спирт на око, портокалово масло, пак капки на око. Изтрива много добре и мирише хубаво.

# 612
  • Мнения: X
Според мен няма да успеете с нищо да изчистите подметки, оцветени по този начин. Не се изчистват и пожълтели бели подметки.

# 613
  • Мнения: 39 524
Велурените обивки са си екстра с  боядисаните подметки. Точно по модата са. Не прави нищо. Ако минеш с паста за зъби, неминуемо ще цапнеш и по велура, после миене и затупване ще се получи....
Що се отнася до пожълтялата подметка казвам от опит. Купих си намалени мокасини. Дефектът им беше пожълтяла подметка. След няколко пранета в пералнята, (за да поддържам обувките чисти, а не заради самата подметка) си избеляха и станаха като нови.

# 614
  • Мнения: 4 687
Споделям ви домашен препарат за изтриване - става за стъкло и повърхности тип пдч и пластмаса, за дърво по-скоро не става.

На око медицински спирт 90 градуса, кислородна вода - почти колкото спирта или по-малко, няколко капки оцет, 2-3 капки масло от хвойна. Направих малко количество, за проба. Изтрива много добре огледалата, бюрото, секцията и тв.

Общи условия

Активация на акаунт