Хитринки за всякакъв случай - 21

  • 42 906
  • 742
  •   2
Отговори
# 270
  • Мнения: 4 566
Много упорити петна в баня и тоалетна съм чистила с Медикс фаянс, а за остатъка от най-упоритите - малко Медикс грил. Но последният разяжда, тъй че трябва първо да се пробва и да не се държи много.

Оцетът е киселина, обратно на основа. Сапунът е мазнина, осапунена с основа. PH на сапунената вода е много висок, на киселините като лимонов сок и оцет е на другата страна на скалата. Силна киселинност, обратно на белина, сапун и пр. имат доматен, лимонов, портокалов сок, съответно оцет, лимонена киселина, кислол.

# 271
  • Мнения: X
На мен абсолютно добре ми почистват белите наслоявания по плочките, които са като филм, тези препарати, които са против котлен камък и за чистене на смесителите. Напръсквам плочките, то става като пяна и го оставям да се стича по тях, след 10 минути отмивам със слушалката на душа и няма следа от слоя. Той се получава в долната част около душа, впрочем, не в цялата баня.

# 272
  • Мнения: 1 760
Фугите на плочки в баня как да изчистя? Те са от тия най-мъничките. Като на басейните.

# 273
  • София
  • Мнения: 488
Фугите на плочки в баня как да изчистя? Те са от тия най-мъничките. Като на басейните.

кислол

# 274
  • Мнения: 4 566
Аз ги чистех с много търкане с твърда четка и силен препарат в квартирата, ужасно досадни са.

Мазнината наистина действала за сапунени следи - американски сайт препоръчва "спрей за готвене", който да действа 10 мин.

Ето и други трикове:
https://homeaddict.io/40-genius-bathroom-cleaning-hacks/4/

# 275
  • Мнения: 2 774
Съвети с какво да изчистя вратата на хладилника, която е облепена с хиляди стикери и стикерчета? Скъсах се да търкам, е нямат махане.

# 276
  • Мнения: 4 579
Намажи стикерите с олио и ще се отлепят. После си изчисти с каквото искаш - обезмаслител например ще я направи като нова.

# 277
  • Мнения: 2 774
Мммда, надявах се на друга хитрина, точно олиото исках да избегна..... трябва да омажа целия хладилник....как ще го обезмаслявам после, ще падне чистене цял ден. Май на магия някаква се надявах 😂.
Благодаря, Беки.

# 278
  • Мнения: 24 331
Пробвай със спрей за сваляне на етикети.

# 279
  • Мнения: 4 579
Спрея за сваляне на етикети е ароматизирана мазнина Grinning
Олиото го мием с веро, така че ще можеш с веро да го измиеш съвсем спокойно.

# 280
  • Мнения: 2 774
И с олио не излизат 🙄, в смисъл....мажа, изчаквам 10тина минути, но после иска яко търкане и стъргане (с пластмасова шпатула, че и с нокът 😏) , с добавка на  циф крем се пооблекчават нещата, но за два часа стъргане съм изчистила 1/10 от хладилника ☹️. Ужас ....дайте друг съвет

# 281
  • Мнения: 10 057
Само абразивната част на гъба за миене на съдове напоих с олио и така свалях етикети от
стъклопакет. После и аз продължих с ЦИФ.
Ако само мажеш с олиото и изчакваш, няма как да стане. Търка се още в началото.
Цял хладилник налепен - бая работа и жулене ще падне.  ooooh!
Успех!

пп: Някой спомена ли за WD-40? Бях чела, че и за сваляне на етикети ставало, но не съм пробвала.

# 282
  • Мнения: 2 583
Аз съм сваляла застояли лепенки на дограма(онези фабричните) с кореселин без никакво тъкане. Бяха станали жълти вече. Пробвайте в някое ъгълче дали няма да повреди повърхността и ако е ок, изчистете целият хладилник.

# 283
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
А ако ги затоплиш със сешоар дали няма да стане по-лесно. Аз такива неща махам с Бинго OV без много търкане. Само хубаво намокрям предварително.

# 284
  • Мнения: X
С който и да е абразивен препарат, колкото и ситни да са частиците, както и с грапавото на гъбата, ще надраска покритието на хладилника и ще го матира. Чегъртането с разни неща също. Аз не бих го съсипала така, защото после единствената възможност е, да се облепи вратата с фолио. Само мазнина би махнала стикерите, но няма да стане веднага, а с "накисване". Бих опитала и с WD-40, макар че май пробвах от нещо друго да махна етикет с него и не се получи.

Общи условия

Активация на акаунт