Хитринки за всякакъв случай - 21

  • 43 097
  • 742
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 3 027
Здравейте.
Как перете маратонки от естествена кожа отвътре? Моите ги мятам в пералнята на 30 градуса, но взех на детето едни бели найкове и съм в дилема  Grinning

# 571
  • Мнения: X
Не пера маратонки от кожа. Ако стелката се вади, само нея. А какво налага пране на кожени маратонки?

# 572
  • Мнения: 1 925
След като си прецаках едни скъпи кожени бели кецове в пералнята, от тогава твърдо не. Магическата гъба върши перфектна работа за отвън, а ако се свалят стелките, ги пера.

# 573
  • Мнения: 3 027
Не пера маратонки от кожа. Ако стелката се вади, само нея. А какво налага пране на кожени маратонки?
Бели са и са кецове. Кожата от външната част ясно, с магическата гъба лъсват, но на глезена от вътрешната страна са вече леко замърсени..

# 574
  • Мнения: 83
Здравейте,
как почиствате профилите на ПВЦ дограмата? Питам за всички ръбчета и ъгълчета, по които се събира мръсотия и са труднодостъпни.

# 575
  • Мнения: X
С четка за зъби и микрофибърна кърпа от тези рошавите, защото те събират по-добре частичките от улеите, които се пълнят с боклучки от отварянето.

# 576
  • Мнения: 4 605
С парочистачката стават идеални.

# 577
  • Мнения: 4 645
Aз минавам периодично с клечка за уши, напоена с малко препарат.

# 578
  • София
  • Мнения: 1 879
С парочистачката стават идеални.
Може ли подробности, стъпка по стъпка как точно процедирате? Стените не се ли овлажняват? За стъклото не е ли проблем високата температура?

# 579
  • Мнения: 4 605
За нищо не е проблем парата - всичко почиствам с нея: прозорци, стъкла, стени, подове, баня, фурна...

# 580
  • Мнения: 109
Малко оф топик и не съвсем! Кои вътрешни  щори за прозорци бихте препоръчали като най-лесни за поддръжка? Имам от хоризонталните алуминиеви и поддръжката им е трудна. Вероятно има вече съвременни модели, които са и красиви, и практични като поддръжка. Съвети?

# 581
  • Мнения: 1 534
За нищо не е проблем парата - всичко почиствам с нея: прозорци, стъкла, стени, подове, баня, фурна...
Може ли подробно да опишете как ги почиствате с нея?
Аз имам керхер сц 3 пробвах се ,не успях и се отказах.Може и на лс.
Купих си и приставка за прозорците,пак не се получава.

# 582
  • София
  • Мнения: 9 603
За нищо не е проблем парата - всичко почиствам с нея: прозорци, стъкла, стени, подове, баня, фурна...
Може ли подробно да опишете как ги почиствате с нея?
Аз имам керхер сц 3 пробвах се ,не успях и се отказах.Може и на лс.
Купих си и приставка за прозорците,пак не се получава.

Мисля, че и за други потребители ще е полезно като информация. Аз също не чистя прозорци с парочистачката, защото мигновено се стича струя вода, която може да стигне до стената, ако не успея веднага да я "уловя" с кърпа. Може би има значение и моделът на парочистачката. Всъщност каквото и да чистя с нея, все се появява този проблем със стичащата се струйка мръсна вода и това ме отказа да я ползвам. Подготовката да попия всичката тази вода ми отнема повече време отколкото почистването с препарат и кърпа например.

# 583
  • Мнения: 183
Малко оф топик и не съвсем! Кои вътрешни  щори за прозорци бихте препоръчали като най-лесни за поддръжка? Имам от хоризонталните алуминиеви и поддръжката им е трудна. Вероятно има вече съвременни модели, които са и красиви, и практични като поддръжка. Съвети?
Преди 3 години замених алуминиевите щори с такива от плат. Много съм доволна. Перат се в пералня. Препоръчвам ги. Наричат се "Римски щори"

Последна редакция: пн, 21 окт 2019, 21:51 от Desislavadem

# 584
  • Мнения: 5 953
Малко оф топик и не съвсем! Кои вътрешни  щори за прозорци бихте препоръчали като най-лесни за поддръжка? Имам от хоризонталните алуминиеви и поддръжката им е трудна. Вероятно има вече съвременни модели, които са и красиви, и практични като поддръжка. Съвети?

За какво помещение? Какво им е трудно на хоризонталните? Досадно е да се мине панелче до панелче, но не е кой занае колко трудоемко. За мен много по-трудно се почистват вертикалните. Свалям ги, пера лента по лента, суша и закачвам една по една Венециански и плисе щори нямам представа как се почистват.

Общи условия

Активация на акаунт