Хитринки за всякакъв случай - 21

  • 42 888
  • 742
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: X
Смятам, че щом мисълта те потриса, няма да се отървеш от 💩, хвърляй. Аз като имам куче и след всяка разходка си нося някое 💩 по подметките, не мога всеки ден да си хвърлям обувките, съм свикнала и хич не ми дреме. 😃😁

# 631
  • Мнения: 13 544
Към предният пост ще добавя само един съвет. Изпери го след дезинфектанта с прах както си переш дрехите на детето.

# 632
  • Мнения: 16 871
Благодаря за мненията. Вай ще го хвърлям, детето ми е малко и не знам може ли да лепне някаква зараза. Не съм запозната.
Иначе имам разни дезинфектанти на детол. Даже и за белина се чуех. Аама...

# 633
  • София
  • Мнения: 9 534
Моята дъщеря беше на не повече от 2-3 години когато след една есенна  разходка в парка се върна с намазани с фекалии дрехи. Под есенните листа имаше изпражнение, което не сме видели. Нищо не й стана. Не помня какво направих с дрехите, но най-вероятно съм ги изпрала с белина или друг дезинфекциращ препарат.
Не се притеснявай. Дрехите или хвърли, или изпери с дезинфектант. Детето със сигурност си измила. Няма какво повече да направиш.

# 634
  • Мнения: 1 953
От какво да я лепне тази зараза, нали ще изперете панталона няколко пъти, а и ще го дезинфекцирате?! Ако има нещо за лепване се е лепнало досега, предполагам/ дано не се е.
Аз бих го хвърлила, де.

# 635
  • Мнения: 9 776
Я хвърляй и не го мисли. Дреха е това.

# 636
  • София
  • Мнения: 12 006
Благодаря за мненията. Вай ще го хвърлям, детето ми е малко и не знам може ли да лепне някаква зараза. Не съм запозната.
Иначе имам разни дезинфектанти на детол. Даже и за белина се чуех. Аама...
То ако е имало да лепва нещо е щяло да го лепне до сега. Иначе варианте са 2:
1. Изпиране с Импресан;
2. Изхвърляне на дрехата.
Щом детето е малко, едва ли още много ще го носи, а импресана е към 7-8лв., колко струва панталона и заслужава ли си усилията и парите си прецени ти.

# 637
  • Мнения: 1 359
Включвам се с въпросче. Имах от пердетата с магнити в средата, които се слагат лятото на балконската врата, за да спират мухи и тнт. Искам да го изпера и прибера. За целта трябва да разлепя двойнозалепващото котешко езиче. И тук идва питанката. След като го рязлепих на мястото остана лепкащо. Не искам да го пускам така в петалнята, защото ще се налепи веднага едно за друго, ще стане на топка и нищо няма да се изпере. Трябва ръчно да махна лепкащото и после да пера. Ама с какво? Идеи?

# 638
  • Мнения: 9 868
Сложи цялото перде в торба за пране на обувки, или Го изпери самичко

# 639
  • Мнения: 2 516
Дъщеря ни си обърна гърнето върху мокета в детската. Прахме го на място, търках с всякакви прахове и омекотители, но миризмата на урина все още си стои и е ужасно! Някакви идеи с какво мога да я премахна?

# 640
  • Мнения: X
Наръси килима на мястото на петното обилно със сода за хляб, нека престои колкото е възможно повече (например вечер, преди да си легнете и да стои до сутринта) и после събери содата с прахосмукачката.
Или си купи това https://www.furnitureclinics.bg/Urine_Remover

# 641
  • Мнения: 2 516
Наръси килима на мястото на петното обилно със сода за хляб, нека престои колкото е възможно повече (например вечер, преди да си легнете и да стои до сутринта) и после събери содата с прахосмукачката.
Или си купи това https://www.furnitureclinics.bg/Urine_Remover
Благодаря!

# 642
  • Пазарджик
  • Мнения: 333
Ако имаш възможност, изкарай го навън и с маркуча го измий. Или с пароструйка в някоя автомивка.

# 643
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
С какво лесно и бързо мога да премахна лепенки и лепило останало от вече премахнати от вратичката на микровълнова (пластмаса)? Пробвах да ги напоя с оцет и после търках с ножче за керамични котлони (май така се казва, инструмента, с който се махат винетките. Лелее, изкочи ми думата, с която се назоваваше.) Но остана замазано лепило. Друго, което да пробвам?

# 644
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 275
Е, как се вади мокет?!

Портфейл от естествена кожа, залят с кафе с мляко. Прах го, киснах го в омекотител, пак го прах, седя на слънце цяло лято!, кожата придоби онзи вид на стара и много използвана, омекна и стана още по- хубава, но портфейлът продължава да мирише на вкиснало прясно мляко! Идеи?

Общи условия

Активация на акаунт