Хитринки за всякакъв случай - 21

  • 42 838
  • 742
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: X
С какво лесно и бързо мога да премахна лепенки и лепило останало от вече премахнати от вратичката на микровълнова (пластмаса)?
Мокри кърпички или парцалче, напоено с олио.

Портфейл от естествена кожа, залят с кафе с мляко. ... портфейлът продължава да мирише на вкиснало прясно мляко! Идеи?
Пак сода. Сложи портфейла в пликче от тези дето имат "ципче" да се затваря плътно. Содата я увий в салфетка или в някакво текстилно парче и да стои с портфейла в плика. И няколко дни да стои, няма нищо да му стане.

# 646
  • Мнения: 7 257
Хич не вярвам на "чудесата" със сода.

# 647
  • Мнения: X
Никой не те кара насила да вярваш. 🙄

# 648
  • Мнения: 39 287
Тарталета, не мога да помогна, но ми даваш акъл да си изпера моя портфейл. Вън е ест. кожа, но хастарът е замърсен.

# 649
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 801
С какво лесно и бързо мога да премахна лепенки и лепило останало от вече премахнати от вратичката на микровълнова (пластмаса)? Пробвах да ги напоя с оцет и после търках с ножче за керамични котлони (май така се казва, инструмента, с който се махат винетките. Лелее, изкочи ми думата, с която се назоваваше.) Но остана замазано лепило. Друго, което да пробвам?

Памуче с олио и търкаш. Като се махне лепилото, почистваш с веро.

# 650
  • Мнения: 4 045
С какво лесно и бързо мога да премахна лепенки и лепило останало от вече премахнати от вратичката на микровълнова (пластмаса)? Пробвах да ги напоя с оцет и после търках с ножче за керамични котлони (май така се казва, инструмента, с който се махат винетките. Лелее, изкочи ми думата, с която се назоваваше.) Но остана замазано лепило. Друго, което да пробвам?
С този
https://hygiene.bg/bg/preparati-za-doma/sano-praskaj-i-barshi.html
Има и пълнители
http://vimarketbg.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82 … 1%82%D0%B5%D0%BB/

# 651
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Тарталета, не мога да помогна, но ми даваш акъл да си изпера моя портфейл. Вън е ест. кожа, но хастарът е замърсен.

Аз пера всичко в пералнята по принцип, нямам скрупули даже и за естествена кожа.

# 652
  • Мнения: 2 516
Благодаря за съвета за мокета - содата оправи нещата! Simple Smile

# 653
  • Мнения: X
Благодаря за съвета за мокета - содата оправи нещата! Simple Smile
Радвам се! Simple Smile

# 654
  • София
  • Мнения: 3 611
Пръски от ябълка върху тюркоазен пуловер ще излязат ли с някакъв препарат? Имам бегли спомени, че ябълков сок боядисва трайно.🤔

# 655
  • Мнения: 10 055
Петна от плодове съм третирала успешно с лимонтозу, но точно за ябълкови не се сещам.
Наистина са упорити и може да увредиш боята на пуловера.
Ако са от купешки сок, не се знае каква химия има в него.

# 656
  • София
  • Мнения: 3 611
Петна от плодове съм третирала успешно с лимонтозу, но точно за ябълкови не се сещам.
Наистина са упорити и може да увредиш боята на пуловера.
Ако са от купешки сок, не се знае каква химия има в него.
Не от сок, а от натурална ябълка.

# 657
  • Мнения: 39 287
Пробвай с розов вениш, но задължително от дозите за еднократна употреба. Вчера почти успя за премахне петно от фондьотен. Надявам се с второто пране петното да е още по- избеляло.

# 658
  • Мнения: 1 953
Петна от фон дьо тен не третирам с нищо, изпират си се.

# 659
  • Мнения: 4 572
Петна от фон дьо тен не третирам с нищо, изпират си се.
Зависи от материята - не всички петна от ФДТ се изпират. Аз третирам с обезмаслитетл.

Общи условия

Активация на акаунт