Аджибадем Сити Клиник - Болница Токуда - тема 30

  • 55 484
  • 759
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 16 872
Бочинка, болницата никой не задължава. Тъпо, остро, това е. На който не му харесва избор голям.

# 511
  • София
  • Мнения: 543
Да, болници в София поне има. Аз мисля, че навсякъде има плюсове и минуси. В предната имах чувството, че ми се подиграват поради това, че съм толкова притеснена, няколко пъти се е случвало записът на тоновете да ми ги разпише акушерката, защото лекарите са навън и пушат. Последните ми изследвания на кръв и урина бяха от 15 октомври. Съответно това безхаберие си има последици.
Сега в Токуда имам чувството, че ми обръщат внимание, нищо, че са супер претрупани. Надявам се и раждането да мине добре. И впечатленията да са ми, че има повече плюсове отколкото минуси.

# 512
  • Мнения: 1 501
Доволна съм да. Планираме второ детенце тази година и мисля пак при него да съм. Естествено няма как да избегнеш болките на първия ден след секциото, но като цяло не съм имала никакви проблеми, нито с анестезиолога, нито с оператора. Като ме изписваха от Токуда вече бях като нова.
Аз бях планово секцио. Приеха ме в четвъртък, правиха ми изследвания, следяха тонове, при мен и кръвна захар. Консултация с анестезиолог за упойката. На другия ден спрямо това има ли спешно секцио или не има ред на операциите. Аз за жалост бях последна за деня. Операцията ми започна 13:50 часа. ДО тогава бях умряла от глад и жажда. Тъй като още от предната вечер никаква храна, и след 10 вечерта и вода не трябва да пиеш. СЛед което мъжът ми дойде с мен едва ли не до операционната. Влязох вътре, сложиха ми шапка и нощница. Седнах на масата и ми сложиха локално обезболяващо и след това спиналната упойка. НИщо не усетих от което впрочем. Хвана ме така бързо, че като лягах едва си преместих втория крак. След което толкова бързо извадиха дъщеря ми, че аз тъкмо да питам кога ще я вадят и дори не подозирах, че операцията вече е започнала, че много се учудих как веднага чух, че прорева. После шиенето беше повече време за мен, защото видяха и някаква дупчица при стара моя операция от апандесит. Пуснаха happy birthday, дадоха ми да я цункам и  я сложиха на една маса близо до мен да я оправят, а тя ме гледаше с широко отворени очи... Simple Smile Беше много будно бебе от малка. Илиев е голям шегаджия и постоянно се подаваше иззад чаршафа пред мен и ме разпитваше разни неща. Слушахме Радио Рок 1 и си говорехме. Всичко мина страхотно. Страшното беше като ме пусна упойката 2 часа след това и почнаха едни силни контракции и болка. Идват акушерки в стаята ти и те натискат по корема, за да изкарат кръв,  която може да се е задържала в матката. Това беше изключително гадно за мен, една от тях ме натисна толкова силно, че повърнах от болка. (това никога не ми се беше случвало, макар че си признавам, че имам много нисък праг на болката). На другия ден раздвижването също беше адски болезнено. Добре, че бях в АГ отделението, просто защото нямаше места в родилното и мъжа ми можеше да влиза свободно и той дойде да ми помогне за раздвижването, защото нямаше физиотерапвет. С две думи от Илиев съм адски доволна. Той си свърши супер работата, от акушерките и останалия персонал има какво да се желае определено...
Питай нещо по-конкретно ?

Здравей, моля те ще споделиш ли как мина рабдането ти при Илиев? Доволна ли си?
Значи на мен ми прави секциото Илиев, а видях, че накрая външния шев остави да го направи специализантката, но нямам никакви проблеми. Даже белега ми е незабележим вече - 2 години  и половина по-късно.

Последна редакция: сб, 25 яну 2020, 22:43 от Desert^girl

# 513
  • Мнения: X
Не дават ли обезболяващи след секциото ?

# 514
  • Мнения: 1 501
На мен ми сложиха само един път Лидол в системата и не ми подейства. Продължи да ме боли. После нищо не ми даваха...
Не дават ли обезболяващи след секциото ?

# 515
  • София
  • Мнения: 7 645
Сестра ми роди 2 пъти секцио там, последния преди година и половина, първия преди 4.
Каза че втория път е много по-доволна и от обезболяването и от раздвижването.
Приготви си свещички за обезболяване, разрешават да се ползват.
Обезболяването е само деня и нощта след секциото, на другия ден са свещичките.

# 516
  • Мнения: 119
Неприятно се изненадвам колко жени имат подобен проблем след секцио в Токуда, съмнявам се да е случайност, започвам да си мисля, че е възможно да е и от конците и тъканите при някои жени реагират така, все пак всички ли сме шити от Колева?
Villicka, имаш ли спомен да тя те ши или друг?
Иначе да, от вътрешния шев е, при мен е 100% от техниката на оператора, още на първия ми преглед след секциото, лекарят, който установи нишата ме попита дали е било по спешност, тогава не обърнах внимание на въпроса му, след това обаче се замислих, че явно доста некадърно съм зашита.
Забременяването с този дефект е почти невъзможно, ако се случи пък износването ще е рисковано.
Аз много се надявах да стане с хистеро, но не винаги става, зависи от размера на нишата, при мен и от това, че стената е много изтънена и е опасно да не се засегнат други органи.

Относно обезболяването- преди година и половина не бях доволна, спиналната ме пусна още на операционната маса, след това паралелно с окситоцина течеше и обезболяващо, което не ми помогна никак, носех си свещички Профенид, които си слагах от втория ден и благодарение на тях се справих с раздвижването.

Последна редакция: нд, 26 яну 2020, 10:03 от .t.a.r.a.

# 517
  • София
  • Мнения: 7 645
Тара, освен твоя случай и този от 2016, описан тук, ти знаеш ли лично друг случай при Колева?

Ако някой говори с нея, нека пише тук какъв й е коментара.

# 518
  • Мнения: 16 872
Естествено, че обезболяват. Оз имах кошмарни болки, на всеки час идваха да ме обезболяват с каквото е позволено, защото например с тежката категория не могат да ме "друсат" нон стоп. Ползвах профенид доста дни в болницата, но на мен ми е втора коремна операция.

# 519
  • София
  • Мнения: 543
Някъде назад в темата имаше жени с подобен проблем, но при Нашар. Аз ходя при Апостолова, тя оперира с Колева, чудя се дали е ок да и кажа. Не я познавам много и не знам как ще реагира.

# 520
  • София
  • Мнения: 626
Относно обезболяването. Родих през септември миналата година и не съм имала никакви проблеми с обезболяването. Единствено при отпускане на упойката болеше много, попитах няма ли да има обезболяващо и тогава отговориха, че трябва да ме пусне напълно и тогава слагат (важеше за всички). След като минаха тези 1-2 часа включиха система с обезболяващо. Вечерта ни сложиха инжекции, а в следващите дни вече предлагаха свещички Профенид. Аз лично втората вечер сложих и след това реших, че нява да има нужда, но сестрата каза да помисля и ще ми остави за всеки случай, нямало смисъл да се мъча. Е права беше, след няколко часа сама реших, че искам. Не се е налагало да си нося сама или да се моля на някого. Сами си предлагаха свещички.

# 521
  • Мнения: 1 501
На мен не ми предложиха свещички. Единствено хапче парацетамол... или през системата да ми сложат парацетамол, след като направих проблем. Естествено ефекта беше никакъв. НЕ съм доволна от обезболяването изобщо. Родих юни 2017-та. Надявам се при следващо секцио да са по-добре нещата с обезболяването в Токуда.

# 522
  • Мнения: 3 902
Аз мн пъти съм казвала, ама понеже родих в събота, нищо не беше ОК. За целия период си изпросих две свещички, добре че беше Верчето да ми каже какво, та си поръчах профенид на ММ.

# 523
  • Мнения: 289
На мен д-р Атанасова каза, че ще поръча сутрин и вечер да ми дават обезболяващо, и съответно чинно ми носеха профенид като идваха да ми бият клексана.

# 524
  • Мнения: 3 949
Аз родих нормално и не са ме обезболявали, но всяка сутрин и вечер жената, която минаваше да носи превръзки, бельо, да мери температура и т.н. питаше искаме ли свещички. Това беше септември 2019.

Общи условия

Активация на акаунт