Неумението да си баща

  • 150 783
  • 7 483
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 6 930
Тайничка, той ако беше много стока все някъде щеше да си намери мястото. Собствената ти плът и кръв да не може да те търпи и то на тази възраст ...
.


Сериозно, толкова ли си закъсала, за да си с този мъж? Колко трябва да се изпише, за да вденеш, че не детето, а мъжа е най-големия ТИ проблем. Наистина ли очакваше, като си сложиш ултиматумите на масата, той да се промени и изобщо съжителството на всички ви да стане поносимо?? Не бих родила на такъв, и с такива роднини НИКОГАШ!

# 106
  • Мнения: 3 186
Тайничка, спокойно мила, не си само ти, но ти си реален човек. Тук имаме ЛР с недотам добре измислени персонажи наоколо.

Вживях се. Благодаря за отрезвяването.

# 107
  • София
  • Мнения: 1 199
бабата го е ошамарила, даже малкият твърди, че баба му го била ритнала в корема,
В предишните теми П@тев беше коментиран надълго и нашироко. Нищо ново няма за казване по тази тема. Новият епизод трябваше да е посветен на бабата-кечистка, тръшкаща дребния с един удар.

Даваш и прекрасни идеи, ще откараме до нова година.

# 108
  • София
  • Мнения: 24 839
Тайничка, спокойно мила, не си само ти, но ти си реален човек. Тук имаме ЛР с недотам добре измислени персонажи наоколо.

И това го казваш ти, която по вечерно време хукваш да пускаш доноси за малтретирано дете? Mr. Green

# 109
  • Мнения: 3 186
Случаят може да е реален. И защо доноси? Добре ли е третирано детето?

# 110
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Едната баба магьосница, другата каратистка.

Хубаво де. Само аз ли ще разкостя всички участници, ако чуя, че майка ми ми рита детето? Кой лъже, кой набеждава, какъв е конфликтът, кой рита... Не мога да си представя да подмина такъв случай.
Ритник в корема на авторката й е основна нишка в разказите.

# 111
  • Мнения: 6 930
[quote author=Daskalka

Ако идеята беше да се възползва от мен максимално и да си гарантира доживотен комфорт, за себе си и за детето, логичното би било да прави точно обратното на това, което дефакто предприема. Тоест - да натисне малкия да се кротяса, за да може съвместното съжителство да продължи, да го гледам вместо него и прочее. А то - точно обратното. Пак разкрачен между два стола - хем не възпитава малкия грам, хем го праща при бабите, за да не оставаме заедно сами аз и той и да избухне пак някоя бомба. Така няма да прокопса дълго. Хайде, аз съм ОК сега, голям праз, че спал снощи у дома, дете е, има си стая и т.н. Но опциите за подмятане намаляха, дефакто останаха само свекърите и то пак под въпрос до кога, както е почнала свеки вече да му реве на мъжа ми да взима мерки. И те ако откажат, направо не мога да го мисля, ще трябва да излиза на квартира с детето или и аз не знам. Скептик съм, че ще започне да се държи нормално от днес за утре, още по-малко ако трябва баща му нон стоп да му е като с вилица отгоре, което физически няма как да стане просто.
[/quote]

Има логика да се опитва да се нагажда и озаптява сина си, ако наистина смята да те използва дългосрочно и качествено, но от всичко написано досега, не мисля, че мъжа ти има този вид емоционална и житейска интелигентност. Очевидно не обича да се конфронтира, при всеки проблем те поставя пред свършен факт и се изплъзва и като цяло изглежда доста примитивен в разбиранията си за родителство.
Както сама пишеш по-горе.. Защо наистина не ги изгони двамката на квартира, ей така хубаво да му опре ножа до златния? Току виж, разгърнал родителски потенциал в малко по-екстремна ситуация. Всички други мерки, според мен, са бошлаф-той ти хвърля малко прах в очите и снимки на залези, ти се правиш, че онова не съществува и в крайна сметка всичко си е същото, не виждаш ли???

Последна редакция: сб, 24 авг 2019, 16:01 от tuali

# 112
  • София
  • Мнения: 24 839
Случаят може да е реален. И защо доноси? Добре ли е третирано детето?

А, за това питай мимимост- тя до привечер се забавлява, после прави донос, после става доста трудноразбираема в словореда,та не мога да обхвана полета на мисълта ѝ.

# 113
  • Мнения: 3 186
И що за безумен съвет за закрила на детето? - някъде по-горе беше, че даже приет и за "читав". Ще дойдат, ще напишат един доклад и ще се почерпят в местната кръчма.
 

# 114
  • Мнения: 1 432
Туали, детето не е върнато вкъщи дефакто, само спа снощи, което мисля, че беше нормално предвид обстоятелствата. Дефакто аз сама с него не съм оставала и не мога да си изкривя душата, към момента мъжът ми се съобразява с това, което поисках от него.

Няма нужда да го гоня на квартира. С какво ще съм по-различна от майка му, която периодично го гони и после реве да се връща? Ако излезе на квартира, това трябва да е едно напълно осъзнато от него решение с носене на последствията. Няма да се хващам на хорото, за което ме калесвате, да взимам аз вместо него решения. Негово си е детето, той трябва да си реши какво да прави/не прави, а не аз да създавам обстоятелства, които да го тласнат в някаква посока.

# 115
  • Мнения: 39 338
И защо да не е читав? 9 или 10 годишно подхвърляно от всички. Основните, които трябва да са му опората са абдикирали тотално. После по редичката- едната баба ще го гледа срещу издръжка, другата си има местен бизнес- кражби и магии. Остава мащехата, която няма и не иска да има капацитета да го отглежда.
Къде точно е безумието?

# 116
  • Мнения: 6 930
Туали, детето не е върнато вкъщи дефакто, само спа снощи, което мисля, че беше нормално предвид обстоятелствата. Дефакто аз сама с него не съм оставала и не мога да си изкривя душата, към момента мъжът ми се съобразява с това, което поисках от него.

Няма нужда да го гоня на квартира. С какво ще съм по-различна от майка му, която периодично го гони и после реве да се връща? Ако излезе на квартира, това трябва да е едно напълно осъзнато от него решение с носене на последствията. Няма да се хващам на хорото, за което ме калесвате, да взимам аз вместо него решения. Негово си е детето, той трябва да си реши какво да прави/не прави, а не аз да създавам обстоятелства, които да го тласнат в някаква посока.

Ама виж сега, ти сама постоянно изтъкваш, че си си у дома, защо оставяш мъжа ти да  разиграва хоро на главата ти, нали каза, че няма да го допуснеш никога? Ама точно това става. Така е, решенията трябва да вземе сам, но за това, което касае теб, да имаш комфорт в СОБСТВЕНИЯ ти дом, имаш пълното право да разпоредиш, или да спират с цирковете, или да се изнасят на квартира. Много ясно, че мъжа ти сам няма да го направи, след като вижда, че търпиш и той само лавира с обещания. Точно екстремни обстоятелства му трябват на твоя, барем се вземе в ръце с по-крути мерки към сина си. С какво ще си по-различна от майка му-това пък откога почна да те терзае? Нали не си му никаква на детето, баща му да мисли. След като не искаш да го играеш майка (нормално) , за да си по-различна от МА, тогава си дръж твоята линия-да не те занимават с чужди деца, докато не станат поносими за съжителство.

# 117
  • Мнения: 3 186
И защо да не е читав? 9 или 10 годишно подхвърляно от всички. Основните, които трябва да са му опората са абдикирали тотално. После по редичката- едната баба ще го гледа срещу издръжка, другата си има местен бизнес- кражби и магии. Остава мащехата, която няма и не иска да има капацитета да го отглежда.
Къде точно е безумието?

Ами, защото работя към КЗП професионално и сме техни подизпълнители в едно от направленията. Правят там една кампания за един месец в годината, пишат препоръки за изтегляне от пазара на някои продукти и после кучето си лае по същия начин, докато керванът си върви. Не се следи изпълнение.

# 118
  • Мнения: 39 338
Какво предлагаш тогава? Честно не виждам, ако момата англичанка не прояви интерес към собственото си дете какво се случва?

# 119
  • Мнения: 3 186
Какво предлагаш тогава? Честно не виждам, ако момата англичанка не прояви интерес към собственото си дете какво се случва?

Да въздейства върху бащата, предлагам, но неговите усилия не са безкрайни. На даски й е по-важно да носи пари, а не да стане баща на място. Само на него може да влияе, но не смее, сакън да не спре да работи за продукта й.

Извинявай, ако те е обидило определението ми, просто не вярвам да работят тези институции.

Последна редакция: сб, 24 авг 2019, 16:31 от tainichka

Общи условия

Активация на акаунт