Неумението да си баща

  • 150 762
  • 7 483
  •   2
Отговори
# 1 095
  • Мнения: 3 186
Какво го мислите детето? Явно на мъжете в тоя род им върви. Като порасне, ще му капят жените като круши и все някоя ще се погрижи за него Simple Smile

Ха, и това е вариант. Всеки с с късмета си. Да израстне як, красив левент и да си намери някое добричко Даски да го издържа и да си го гледа.

# 1 096
  • София
  • Мнения: 7 806
За добричко Даски се иска да завърши виШу, за да е на ниво. Иначе с единия гол ..., хм, тъй де, се стига само до 40 бона кредити.  Mr. Green

# 1 097
  • Мнения: X
Е, ЛГ издържа П@тев само заради един гол...мускул, без грам вишУ.

# 1 098
  • София
  • Мнения: 7 806
Ама предстои да се изучи татко, нали ще става "меринджей"?  Grinning
А на малкия май хич не му се учи...

# 1 099
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Че не изглежда лошо селскостопанската гимназия в Разград.

https://pgsshvt.alle.bg/

# 1 100
  • Мнения: 1 432
Ако трябва да се пита родител за нещо, това се прави преди да извършиш действие Х. Това днес си беше уведомяване. Къде е тук авторитетът на бащата? Никъде. Бабите си правят каквото искат зад гърба му и показват на малкия, че баща му не е никой и не е никакъв проблем да го лъже най-нагло. Малшанс за тях, че ние по случайност бяхме в непосредствена близост и видяхме как ни подминаха и отидоха да се настаняват.

Ами ако бащата беше казал "не може", какво щяха да правят? Обратен на прага на заведението ли?

Друго. Преди няколко дни ще те бия, после ще те водя на заведение. Добре де, какво е било проблемното поведение, какви мерки са взети, има ли някакви последствия? 0 информация по темата. И какво се налага като извод? Както и да се държиш, последствия няма, водят те да те черпят. Защо не го заведе да го почерпи за нещо, което всъщност е за черпене и признание, когато беше отличник, когато имаше награди от конкурси и т.н.? Тогава никоя от тях не го похвали, не се възгордя от положения от него труд и постигнатите резултати. Обърнаха глава на другата страна. А за простотии, довели до бой - хайде, баба, на заведение. Зад гърба на баща ти.

За това иде реч, дами. За налаганото от старите, съзнателно или не, поощрение на малкия да лъже, маже, крие от собствения си баща. Мен ме оставете, аз съм чужда. Баща му сриват в очите му, показват му, че не е никой да има думата. После това и онова. Ами няма да има резултати. Дори и на мъжа ми да му падне някоя тухла на главата и да прогледне, той не е грам авторитетна фигура за сина си.

# 1 101
  • Мнения: 2 749
Ми той си не е авторитетна фигура. Ако беше, нямаше да имаш поводи за писане.

# 1 102
  • Мнения: X
Ако трябва да се пита родител за нещо, това се прави преди да извършиш действие Х. Това днес си беше уведомяване. Къде е тук авторитетът на бащата? Никъде.  
Е, къде другаде да е? Дори жена му определя тоя мъж като женски полов орган. Защо се очаква той да има авторитет като баща?

И естествено, че ще го уведомяват, а няма да го питат. Не стига, че им е тръснал отрока си на отглеждане, че и да го питат. В качеството на какъв да го питат? На осеменител? Зашото той друго, освен осеменител, не е. Не се държи като родител, че някой да го зачита като такъв.

# 1 103
  • Варна
  • Мнения: 14 545
Поведението на бащата не е авторитетно. Прехвърлил е всички отговорности на бабите.

# 1 104
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Друго. Преди няколко дни ще те бия, после ще те водя на заведение. Добре де, какво е било проблемното поведение, какви мерки са взети, има ли някакви последствия? 0 информация по темата. И какво се налага като извод? Както и да се държиш, последствия няма, водят те да те черпят. Защо не го заведе да го почерпи за нещо, което всъщност е за черпене и признание, когато беше отличник, когато имаше награди от конкурси и т.н.? Тогава никоя от тях не го похвали, не се възгордя от положения от него труд и постигнатите резултати. Обърнаха глава на другата страна. А за простотии, довели до бой - хайде, баба, на заведение. Зад гърба на баща ти.
Първо - тя вече го е наказала за лошото му поведение с бой. Ти какво искаш? Да го наказва с различни неща за едно и също нещо с месеци наред?
Второ - докато е бил отличник, по твоите разкази, баща му не го е пускал при бабите, даже е избягвал контакти с тях.
И трето - защо трябва да почерпиш някого кюфтета само, ако има причина?
А, ако бащата иска нещата да не се правят зад гърба му, то да вземе да е пълноценен родител на това дете, а не да го оставя при бабите и ролята му да е само на превозвач.
Яд те е нещо, предполагам какво е, ама за сега ще се въздържа да го напиша.  Mr. Green

# 1 105
  • Мнения: 18 537
ЛГ би трябвало да е разбрала по себе си, че авторитет, уважение и пр. имаш, ако ги заслужиш. Не са гарантирани от конституцията )))

# 1 106
  • При семейството си
  • Мнения: 6 590
Ахх, "добър ден", че не е авторитет. Ама защо все така другите виновни, пък тоз Мускулестият все някой друг трябва да му бърше д-то. Като иска да е авторитет, да ти беше пуснал полата, да стане и да застане лице в лице с детето и бабата, пък да раздава справедливост и мъдрост.

# 1 107
  • Мнения: 21 467


За това иде реч, дами. За налаганото от старите, съзнателно или не, поощрение на малкия да лъже, маже, крие от собствения си баща. Мен ме оставете, аз съм чужда. Баща му сриват в очите му, показват му, че не е никой да има думата. После това и онова. Ами няма да има резултати. Дори и на мъжа ми да му падне някоя тухла на главата и да прогледне, той не е грам авторитетна фигура за сина си.

Чакай сега,  бащата е тръснал детето на бабите, докато обядва с жена си, а после защо не го били питали дали да идат да ядат кюфтета. Къде е логиката?
Какво значи, те му сриват авторитета.

Ама на вас все някой ви е  виновен, срещу тебе го настроили, на бащата авторитета друг му сринал... Защо не си поемете отговорност за последствията от поведението ви, и двамата, а пак търсите някой друг виновен.

И тия сводки в реално време са просто смешни, най-вече защото не отразяват нещо нередно, а просто показват колко изкривено тълкуваш ситуациите.

# 1 108
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
ЛГ би трябвало да е разбрала по себе си, че авторитет, уважение и пр. имаш, ако ги заслужиш. Не са гарантирани от конституцията )))
ЛГ все още не е изгонила детето на 100% от тях и за това всячески се мъчи да завърши това си дело.
Ма кюфтета били яли с бабата, лелее, ужасТ, как може?
Ма бабата що го черпи с кюфтета, вместо с кютек? Ауу, не я е срам - не е възпитателно!
Ма защо не са питали бащата? Виж, бе, виж, Муньо, как не те зачитат? Обаче с нашето дете няма да е така, ще видиш. То или само кюфтета ще яде, или само кютек!

# 1 109
  • Мнения: X
Цитат на: Daskalka
Преди няколко дни ще те бия, после ще те водя на заведение.

Тц, тц, тц.... поне седмица карцер трябва, за да се затвърди боя. А те на завдедение го водят...

Боят е много кофти наказание, Даскалке, ама и постоянното намилане за грешките не е хубаво. Причините за санкцията/ наказанието се казват на момента, и за едно провинение има едно наказание, а не както ти се ще на теб

 


Общи условия

Активация на акаунт