Неумението да си баща

  • 150 790
  • 7 483
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: X
Тя няма интерес бащата да усъвършенства родителските си умения
Това пък защо, нали бебе ще правят?

# 391
  • София
  • Мнения: 24 839
Как ще са общи, като ЛГ всеки ден натяква в темата как домът (купената къща, за която плаща наем) бил неин, парите били нейни, всичко било нейно.

Някой в темата работи ли на черно и без пари, понеже работодателят му има кредити?
Интересно ми е.

Грешен ти е въпроса.
Правилният е:
"Някой работи ли на черно, защото има кредити и не му остава стотинка в джоба, за да издържа себе си и детето си, пък и с жена се е обзавел?

На мен ми е интересно друго- някоя има ли в темата, която 3 години отглежда чуждо дете и го издържа, барабар с баща му?

# 392
  • Мнения: 1 168
Ирис, върнах се на първа страница. От текста по-долу установявам, че точно това иска тя, някакво елементарно обяснение на поведението на мъжа си спрямо детето.

Нещото, което ми е чудно е защо мъжът ми продължава да се прави на щраус. Ето, дефакто от прибирането на детето до сега поведението му се влошава в две домакинства, до които фактически нямам достъп и няма как да ме изкара виновна, но въпреки всичко мерки за коригиране на държанието му не се предприемат изобщо. Не можело с лошо, дете било и т.н. То хубаво, ама да се държи по най-просташкия начин навсякъде и ти като баща да не можеш да вземеш мерки...

Опитвам се да рационализирам неумението на мъжа ми да бъде баща за малкия. Влязъл е в някаква роля на клоун, който само да го забавлява, гък не смее да му каже, оставя го да си вее коня навсякъде... Вина ли е, жал ли е, нямам обяснение.

С какво си обяснявате тоталната му абдикация по отношение на елементарни родителски възпитателни реакции?

# 393
  • Мнения: 3 186

А, значи да дадем на Муни пари за квартира ?
Ти сериозно ли ?


Еее, е, дай да използваме нещастника, щото няма избор и да "възпитаме" и детето му.



Не, не е коректен. Мъжът получава доста неща. Покрив, секс и детегледачка. От него се искат едно-единствено нещо - да заеме ясна позиция, която е от полза на всички, а не е най-малкото съпротивление и предизвикване на съжаление.
Вие се възмущавате, че едва ли не го експлоатират, но пак казвам - щом предпочита така, значи му изнася.

И това, ако не е манипулация. На ти секс и пари, пък ти вземай решенията, които ти казвам.

# 394
  • Мнения: 21 486
Тя няма интерес бащата да усъвършенства родителските си умения
Това пък защо, нали бебе ще правят?

 С бебето ще е друго, там всичко ще бъде различно, за това дете смятам, че авторката не се интересува от развитие, при което той би се отдал на бащинство.

Последна редакция: пн, 26 авг 2019, 13:33 от Iris04

# 395
  • Мнения: 15 619
Бърди, от тази инвестиция папат и двамата, че и детето. Даски не живее с въздух, нали ?
Емма, тук имаме семеен бизнес. Той не е прост наемник. Той е ценен за бизнеса, имат семейни отношения.
Ти не познаваш ли семейства, в които жената работи при мъжа си, само за да и върви стаж ? Или работи, но заплатата и е никаква, а участието и е безценно ?
Щом са се съгласили да е така, така ще е . Муни не реве за пари, поне това не сме чели.
И не си тръгва от тази ужасна жена, а прави усилия да остане с нея. Странно защо.
Анджък! Дойдохме си надумата. Авторката не издържа мъжа и детето му. Мъжът влага доста.
Та, бих помолила да не се излагате повече с приказки, как го издържала и него, и детето му.

# 396
  • Мнения: 18 559
Оказва се, че т.нар. "нормално" решение - работодателят да не плаща Х години на работниците си преди да си е избил парите, - е такава рядкост, че никой не познава такъв работник или работодател.

Толкова по въпроса с неплащането от страна на ЛГ на главния индийски герой.
Следващия път да се постараят повече с второстепенните сюжетни линии.

# 397
  • Мнения: 1 432
Неумението да възпитаваш няма нищо общо с дохода.

Моля някоя от вас да ми обясни рационално какво общо намират между месечния приход на един баща и неумението му да научи детето си на елементарното социално умение да поздравява.

# 398
  • Мнения: 15 619
Неумението да възпитаваш няма нищо общо с дохода.

Моля някоя от вас да ми обясни рационално какво общо намират между месечния приход на един баща и неумението му да научи детето си на елементарното социално умение да поздравява.
Връзката е същата, както да пуснеш тема за липсата на бащински умения у мъжа ти и да твърдиш, че работите за бебе. Т.е. ти си връзката и общото. Как едно твое твърдение противоречи на друго твое твърдение. И чуденките ти защо, аджеба, се случва така, а не по плана, който си построила в главата си...

# 399
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Бащата пък може да не иска да научи детето да те поздравява.

# 400
  • Мнения: X
С бебето ще е друго, там всичко ще бъде различно, за това дете смятам, че авторката не се интересува от развитие при което той би се отдал на бащинство.
Авторката не ми изглежда толкова тъпа, че да диференцира бащинството на чуждото дете от бащинството на общото им, ако такова изобщо се появи. Би трябвало добре да разбира, че ако бащата сега, с 10годишно дете и развод, се държи като тийн и си търси само собствения комфорт, то и занапред ще е така.
Тя си има разбирания за възпитанието и семейството, които е много вероятно да са далеч по-обективни от 'ми той е дете'. Че е дете, така е, но има кофти пример от майката, кофти пример от бащата, кофти пример от бабата, всички те един на друг си затвърждават простотията и идва някаква пача и започва да му обяснява, че така не се прави... Резултатите и реакциите на хлапето са закономерни, което обаче не ги прави добри и приемливи.
Обстановката е доста аграрна, не знам авторката как изтърпява.

# 401
  • Мнения: 21 486
Месечния приход  има общо с неспособността, или нежеланието на бащата да намери начин да осигури дом на сина си, на първо място.
Невъзможно е и за по-големи капацитети да се справят с възпитание  в такова ежедневие - всеки път, когато е нощна смяна, Муньо трябва да осигурява детето да спи другаде, а когато не е, детето може да спи в това, което се брои за негов, на Муньо дом, но той трябва да стои там да варди да не се скара с жена му.
Не знам как ще стане тая работа с възпитанието, каквито и модели да види, те едва ли ще свършат работа в такава изчекната изначално конфигурация

Нежеланието, натъртвам, нежеланието, да поздравява детето е съвсем второстепенно в случая, но пък е показателно върху какво се фиксира човека.

 Ооо, диференцира, Гал, абсолютно диференцира бащинството при това дете и бъдещото такова авторката. Това и е огромна грешка, която от първата тема и се пише, но тя просто не вярва.

# 402
  • Мнения: 3 186


Моля някоя от вас да ми обясни рационално какво общо намират между месечния приход на един баща и неумението му да научи детето си на елементарното социално умение да поздравява.

Кого не поздравява? Всички? Или само теб?


Нежеланието, натъртвам, нежеланието, да поздравява детето е съвсем второстепенно в случая, но пък е показателно върху какво се фиксира човека.
То е показателно и за Даскалка. Всичката нейна работа е Мара втасала, но тя се загрижила защо не я поздравяват, демек не й засвидетелстват необходимото уважение и не я бръснат за слива.

# 403
  • Мнения: 14 966
Ирис, той има избор да отиде при майка си, откъдето го е "взела" Даски.


Ако тя му плаща заплата, за да наеме квартира, както тук се смята за справедливо, с какво той става по-добър баща за детето си ?

# 404
  • Мнения: 21 486
Аз казах с какво. Ще живеят на едно място, като начало, а няма да го развозва като багаж през вечер.

Общи условия

Активация на акаунт