Неумението да си баща

  • 150 644
  • 7 483
  •   2
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 2 033
Floren, антагонизмът между мен и детето е толкова голям, че не мисля, че мога да съм полезна. Ето, сега грам не се занимавам с него и пак, снощи си нямаш на идея с каква омраза ме гледаше. Уж жертва, баба го набила, туй онуй, а влиза, няма "Добър вечер", нищо, гледа на бурсук и сумти.

Няма разплитане тази работа, всеки път идва все по-индоктринирано, че аз съм врагът.

Дано не ме напсува и мене в някакъв момент, че тогава вече не знам


Чета темите и зная, че дори и родните баби на детето не примират за него, маша е в техните ръце и го обработват както им е угодно и в този ред на мисли не са полезни и те за детето. А пък ти самата си уморена да поправяш чужди грешки.
Затова си мисля, ако приемем, че детето е здраво дали не е по- удачно да му се смени средата, като например училище в друг град. По този начин би могло да се намали влиянието на бабите ( особено на шаманката, че с това съучастничество в убийство ми се изправя косата) и гаменчетата пред които се доказва, държейки момиченцето да го ритат в главата. Пък ако е специализирано училище детето би могло да се почувства част от екип, общност, да изгради семейство с другите деца и взаимоотношения базирани на взаимопомощ и подкрепа.
Все си мисля, че детето би могло да преодолее това проблемно поведение и да стане полезен член на обществото.Simple Smile

# 61
  • Мнения: 2 990
Tamarau, наближава 10. Сагата е дълга, има стари теми назад ако ти се чете, че е дълго за преразказване всеки път.

Благодаря за отговора. Нямам достатъчно време (мисля) да прочета всичко, но това, което казваш е изумително....

# 62
  • Мнения: 3 186
Даскалка, тоя баща интересува ли се от някакви теми за детско възпитание, книги, чете ли в нета?

# 63
  • София
  • Мнения: 24 839
Аз бих попитала, кой от вашите мъже се е интересувал от възпитание на деца и е търсил книги в нета?
Тук единствен бгтатко демонстрираше нАучен интерес по всички въпроси с отглеждането от бебе още.
Много по- полезно за дискусията ще е да не подхождаме с двоен аршин към всичко.

# 64
  • Мнения: 3 186
Именно за бгтатко си мисля. Има толкова информация наготово  и леснодостъпна. Не е нужно да ровиш томове в библиотеките на днешно време. Като си гьон, потърси други гледни точки.

# 65
  • София
  • Мнения: 24 839
Именно за бгтатко си мисля. Има толкова информация наготово  и леснодостъпна. Не е нужно да ровиш томове в библиотеките на днешно време. Като си гьон, потърси други гледни точки.

Да, ама бгтаткото беше досада нетърпима отвсякъде.
Дървен философ, дишащ във врата на жена си дали е направила правилно всичко.
Тук имаме 44 годишен мъж, възпитаван в нагласата, че гледането на децата е женска работа.
И на практика поставен в такава ситуация с първото си дете.
Как точно да стане, изведнъж да се заинтересува и да прочете как се очаква да реагира при 10 годишно изтървано отвсякъде?
Че и разделени с боклука, че и с постановките с реването и тръшкането за мама?
Даскалка напразно се надява нещо да се промени тук и сега. Няма да стане.

# 66
  • Мнения: 1 073
Аз съм си у дома, душа Simple Smile Къде точно да се махна? Почна и ти като нашите герои, няма Даскалка, няма проблем. Майка му, баби и дядовци не го щат, ти за мен си захванала. Да се оправят, кръв им е.
Ама Даскалке, проблем има с или без теб. Родителите на това дете са абсолютно некадърни.... това мисля, че го споменах. Също споменах, че няма да е зле да пуснеш един сигнал в агенция закрила на детето! Отношението на всички е недопустимо!!! Съответно не съм започнала като твоите герои 🙃.
Имам въпрос към теб? Как се създава семейство с човек, който не уважаваш? Много ми е интересно! И то абсолютно съзнателно целиш да родиш детенце от него?
Казах да се махаш, защото е ЯВНО, че тези хора ти създават главоболия и нямат твоето светоусещане, а те не са ТВОЯ КРЪВ, защо се отказваш от сина на мъжа си, но от него не? Виждаш, че нещата не са добре, солиш родителския капацитет, но видиш ли, наумила си си, че ще раждаш от точно този човек, за какво?? За да пишеш други теми след време, как ТМ е леке? Как на теб ти е зле? Как детето ти псува, защото баща му не го учи на нищо хубаво?
Свържи се с агенция закрила на детето направи нещо добро, не само да пишеш в БГ мама и да хейтиш “манипулативни” 9 годишни деца и собствения си мъж 😳
АбсурТ, извинявам се, може да не съм те разбрала, или грешката е в мен или в тоя пост 🤷🏻♀ Кой да знае 🙄

# 67
  • Мнения: 39 296
Между другото много читав съвет е за АЗД.
Щом толкоз народ не може или не иска да се справи с едно малко дете, държавата да се намеси.

# 68
  • Мнения: X
бабата го е ошамарила, даже малкият твърди, че баба му го била ритнала в корема,
В предишните теми П@тев беше коментиран надълго и нашироко. Нищо ново няма за казване по тази тема. Новият епизод трябваше да е посветен на бабата-кечистка, тръшкаща дребния с един удар.

# 69
  • Варна
  • Мнения: 14 540
"Бащата" не е в ролята на клоун, а си е завършен шут - простак. За да не стана язвителна, спрямо дефицитите му на баща, ще помоля авторката тези въпроси да ги задава на специалист. Бабите не са длъжни да му гледат детето. Законът, морала и естествения родителски инстинкт изискват родителя да си поеме отговорностите .
Предлагам следващата тема на скучаещата авторка да е: "Какви нормални критерии да имам при избор на мъж (баща), разграничавайки се от интимни пристрастия и утопии ? "

# 70
  • Мнения: X
Булка, пак ли ще вихриш фантазиите Joy Гледай тоя път като заплиташ фабулата да има поне малко последователност и логика в действията на лирическата героиня и останалите, за целта да не забравиш да пишеш в тефтеря.
Аз само ще прибягам през темата ти тоя път, че нещо сценария на театрото ти ми доскуча.

# 71
  • Мнения: 3 186
бабата го е ошамарила, даже малкият твърди, че баба му го била ритнала в корема,
В предишните теми П@тев беше коментиран надълго и нашироко. Нищо ново няма за казване по тази тема. Новият епизод трябваше да е посветен на бабата-кечистка, тръшкаща дребния с един удар.

Поне разбрахме от къде детето се е научило да рита - в това семейство се изритват в корема един друг при наличие на конфликт.

# 72
  • Мнения: X
Моят или не иска, или не може, или и двете.
Мъхъм, П@тев или не иска да е баща, или не може, или и двете, но лирическата ти героиня ще му ражда дете.

# 73
  • Мнения: 7 261
Стига с тоя П@тев! Освен, че е просташко, ами и съвсем се изтърка.

# 74
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Освен за психолога и друго ще я попитам-с каква цел и защо пуска теми.
Това е четвърта тема. Защо, Даски?

Не е четвърта, а общо шеста.

бабата го е ошамарила, даже малкият твърди, че баба му го била ритнала в корема,

Много е пъргава тази баба, сигурно и тя е тренирала киокушин.

Благодаря за отговора. Нямам достатъчно време (мисля) да прочета всичко, но това, което казваш е изумително....

Историята накратко:
Уж 10-годишно дете, което бие, краде и има СОП.
Бащата - бедняк и женкар, който работи на две места, но ще става студент на 45 години.
Майката - произлиза от семейство на джебчии, има СОП, живее в Лондон с бивш затворник.
Майката на бащата или Свеки - прави магии за смърт и изглежда, че раздава ритници.
Майката на майката - иска 600лв., за да гледа детето.

Място на действието - уж е град, в който масата хора са прости, неграмотни и необразовани. Мъжете са като дървета, жените капят като круши.

Последна редакция: сб, 24 авг 2019, 14:13 от Zemfir@

Общи условия

Активация на акаунт