Неумението да си баща

  • 150 644
  • 7 483
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 18 498
Не четете.
ЛГ направи разбивка на доходите му и колко му остава, дори при липса на доход от работата на черно при нея.
Преди да заработи за ЛГ, главният индийски герой е имал по-големи доходи.

# 346
  • Мнения: 14 966
Не четете.
ЛГ направи разбивка на доходите му и колко му остава, дори при липса на доход от работата на черно при нея.
Преди да заработи за ЛГ, главният индийски герой е имал по-големи доходи.
Доколкото помня, били са няколко кредита, и са рефинансирани.

# 347
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Едва ли са живели в нищета преди да се появи Принцеса Софийска.
Сега бащата на детето се опитва да угоди на всички... до където издържи.

# 348
  • Мнения: 15 619
tays,  ти сериозно ли го мислиш това? От пърата му заплата, след изплащане на кредитите му остават, по спомен от писанията на авторката - около 500лв., а от втората му работа - всичко изработено отива за авторката.
Вие така ли работите? Бадева!? 
Ако има такава договорка - то, кой кого издържа, наемате ли се да твърдите?

# 349
  • Мнения: 1 001
А къде е гаранцията, че един ден като този бизнес стана печеливш, той ще получи нещо? Нали той не фигурира никъде, няма нищо на негово име, за едната мечта без монетизиране, или поне не скоро, не знам колко е рационално да се работи.

# 350
  • Мнения: 14 966
tays,  ти сериозно ли го мислиш това? От пърата му заплата, след изплащане на кредитите му остават, по спомен от писанията на авторката - около 500лв., а от втората му работа - всичко изработено отива за авторката.
Вие така ли работите? Бадева!? 
Ако има такава договорка - то, кой кого издържа, наемате ли се да твърдите?
Ако някой ми поднесе допълнителен бизнес, който ми е хоби и мечта, но нямам финанси да си го създам, създаде ми условия и перспектива, и ако съм убедена, че ще проработи и ще ми се върне труда, ще приема, Лун. При такива условия. То да стартираш бизнес в България си е приключение, но който не рискува, така си седи. С 500 лева.
Предполагам, че Патев не  е толкова прост, че да не си дава сметка какво върши там. А и Даски ми се струва коректен парнтьор, едва ли ще го ощети, когато тръгнат парите. Тези хора си имат планове, влагат всичко, за да им се получат нещата. Не виждам нищо ненормално в това.
Николета, те са семейство. И ако дете им се роди, какви по-големи гаранции.

# 351
  • Мнения: X
absurT, аз и съпругът ми издържаме децата ни.  Надявам се, не мислите, че работещ на две работи човек е за издръжка от приятелката си, защото е нелепо.
Та, помисли пак, кой я праща да издържа човека, който й развива бизнеса?
Ама детето си е ваше и продукт на вашето възпитание. Не е изоставено от майката и отчаяло бабата дотам, че да го шамари, нито е тръснато на непозната жена.
Не знам как и колко Даскалка го е гледала, но е било повече от роднатаму майка, а и явно на родата е удобно да има една овца да поема основните грижи, че другите много си изпускат нервичките.
Но, да бъдем реалисти, Даскалка изобщо не е длъжна да дава изключителни грижи на това дете, особено ако никой от кръвните му роднини не го е еня.

# 352
  • Мнения: 18 498
ЛГ е причината главният индийски герой да живее по-бедно и в по-кофти условия, изолиран от близките си роднини.
От драматичното развитие в началото на четвърти сезон от индийската драма излиза, че когато е оставен сам на себе си, се сближава с роднините си. В пети сезон очакваме още по-силна циганизация на ситуацията, когато ЛГ даде отпор на лудите му меркантилни роднини.

# 353
  • Мнения: 15 619
absurT, аз и съпругът ми издържаме децата ни.  Надявам се, не мислите, че работещ на две работи човек е за издръжка от приятелката си, защото е нелепо.
Та, помисли пак, кой я праща да издържа човека, който й развива бизнеса?
Ама детето си е ваше и продукт на вашето възпитание. Не е изоставено от майката и отчаяло бабата дотам, че да го шамари, нито е тръснато на непозната жена.
Не знам как и колко Даскалка гоне гледала, но е било повече от роднатаму майка, а и явно на родата е удобно да има една овца да поема основните грижи, че другите много си изпускат нервичките.
Но, да бъдем реалисти, Даскалка изобщо не е длъжна да дава изключителни грижи на това дете, особено ако никой от кръвните му роднини не го е еня.
Обясних  що е то издръжката. Пак ли ще преливаме от пусто в празно!?

Таис, това, което си описала, не отменя цената на труда и личните вложения. По никакъв начин, особено, когато евентуалните печалби са на друг на името.

# 354
  • София
  • Мнения: 24 839
absurT, аз и съпругът ми издържаме децата ни.  Надявам се, не мислите, че работещ на две работи човек е за издръжка от приятелката си, защото е нелепо.
Та, помисли пак, кой я праща да издържа човека, който й развива бизнеса?

Луна, 3 теми са това и ако още не си се запознала с фактите, в тази е малко късно, но синтезирано ще ти ги напиша
- Даскалка вкарва пари в бизнес, който развиват двамата, а Мускулът участва с ръцете си, поради липса на стотинка в джоба си
- Мускулът работи държавна работа през деня и с парите от там си погасява заемите, които е направил, за да ремонтира и обзаведе апартамента на боклука.
- Даскалка издържа Мускула и детето 3 години изцяло, докато научава това лято, че той се е договорил с боклука да продължи издържането и отглеждането още 5 години.
- Да ти напомня ли, че вие издържате вашите деца с мъжа ти, а Даски издържа баща с детето му?
ПП. Ти развивала си си бизнес с партньор, който няма пари да вложи и участва с труда си?
Не си, явно, щом не знаеш, че получава ли заплата, значи никога да не стане съдружник.....

# 355
  • Мнения: 3 186
А къде е гаранцията, че един ден като този бизнес стана печеливш, той ще получи нещо? Нали той не фигурира никъде, няма нищо на негово име, за едната мечта без монетизиране, или поне не скоро, не знам колко е рационално да се работи.

Никаква гаранция, всичко е в нейни ръце.

По-напред четох, че Даскалка е смятана за единствената загрижена за детето. У нейното възпитание загриженост не виждам. Само опит за моделиране на детето, за да живее според нейните правила, когато е в нейния дом и да не й разваля добруването. Мотивът й аз го усещам, усеща го и детето.
Колкото бащата може да се справи със ситуацията, толкова и Даскалка. Със свекърите не трябваше да започва отношенията си с раздор. Кой знае какво е станало, за да я изпъдят така безцеремонно.

# 356
  • София
  • Мнения: 7 805
Със свекърите не трябваше да започва отношенията си с раздор. Кой знае какво е станало, за да я изпъдят така безцеремонно.
Със свекърва-шаманка, която ти прави магии да умреш, май наистина е по-добре да дружиш...

# 357
  • Варна
  • Мнения: 14 540
tays, зависи дали тя е инвеститор, собственик или съдружник на фирмата. Инвестиции не се избиват от заплати, а от  продажба и печалба на суровини. Коректно би било тя да дели дивиденти със партньора си. Явно той е прост изпълнител. Заплата (хонорар) получавах като малолетна, с баща - мениджър. Робовладелския труд и крепостничеството са отдавна отхвърлени.

Последна редакция: пн, 26 авг 2019, 13:53 от Viviana91

# 358
  • Мнения: 15 619
absurT, аз и съпругът ми издържаме децата ни.  Надявам се, не мислите, че работещ на две работи човек е за издръжка от приятелката си, защото е нелепо.
Та, помисли пак, кой я праща да издържа човека, който й развива бизнеса?

Луна, 3 теми са това и ако още не си се запознала с фактите, в тази е малко късно, но синтезирано ще ти ги напиша
- Даскалка вкарва пари в бизнес, който развиват двамата, а Мускулът участва с ръцете си, поради липса на стотинка в джоба си
- Мускулът работи държавна работа през деня и с парите от там си погасява заемите, които е направил, за да ремонтира и обзаведе апартамента на боклука.
- Даскалка издържа Мускула и детето 3 години изцяло, докато научава това лято, че той се е договорил с боклука да продължи издържането и отглеждането още 5 години.
- Да ти напомня ли, че вие издържате вашите деца с мъжа ти, а Даски издържа баща с детето му?
ПП. Ти развивала си си бизнес с партньор, който няма пари да вложи и участва с труда си?
Не си, явно, щом не знаеш, че получава ли заплата, значи никога да не стане съдружник.....
Изводите от това, което си написала, знаеш ли какви са?
Че не си наясно какво означава издръжка. И се оказва, че не "форумът", а ти твърдиш, че авторката издържа мъжа и детето му.
И че не си наясно що е то вложение в бизнес. Възвръщането на капитала по никакъв начин не отменя разходи като заплащане на труда, защото това е неотменен разход. Не можеш да плащаш за труд, не развиваш бизнес, умира ти бизнеса, финито, няма го. Дори за собствения ти труд да тава въпрос, така е. Laughing
Да, изглежда, че четеш, но само онова, което ти пишеш и още някой друг.

# 359
  • Мнения: 3 186
Със свекърите не трябваше да започва отношенията си с раздор. Кой знае какво е станало, за да я изпъдят така безцеремонно.
Със свекърва-шаманка, която ти прави магии да умреш, май наистина е по-добре да дружиш...


Някакви нормални отношения трябва да има. Тя не каза какво е станало, че се е стигнало до изгонване и изхвърляне на дрехите й. Живях при кофти свекъри, занимаващи се с гледачки и магии, не ме харесваха, но директен конфликт не си позволих.

tays,зависи дали тя е инвеститор, собственик или съдружник на фирмата. Инвестиции не се избиват от заплати, а от  продажба и печалба на суровини. Коректно би било тя да дели дивиденти със партньора си. Явно той е прост изпълнител. Заплата (хонорар) получавах като малолетна, с баща - мениджър. Робовладелския труд и крепостничеството са отдавна отхвърлени.

Разправяй на шапката на Даскалка тия работи. Тя е хванала един глупчо и го върти как си иска.

Общи условия

Активация на акаунт