Неумението да си баща

  • 150 668
  • 7 483
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 107
Пф. Обещавам да не ти отговарям.

хем, обещаваш, хем ми отговаряш. това, как да го тълкувам, ми кажи?
виж, всички сме наясно с хобито на отбора ви Heart
дишай, приема се Heart

# 661
  • Мнения: 19 848
Олеле, още тролове, елате ми бе. Чели, недочели, да боднат, да ковнат, да се заядат.

Доносници, уморени от работодателите си потребителки, с невероятните си методи и подходи за възпитание. С клюкарски и злобливи наклонности, параноични конспиративни теории и какви ли не измишльотини извън контекст.
Говорете си, дано ви отпусне душичките, че като гледам не ви е леко на повечето.

Явно се цели да се стигне до скандали вечер и темата да се заключи.

# 662
  • Мнения: X
А вземете сега си оскубете косите заради една некадърно сътворена пързалка.

# 663
  • Мнения: X
Таис, харесвам те, дори и да не ти споделям мнението, защото ми се струваш добър човек, макар и малко наивен.
Обаче ти почна с намеците за личните съобщения, а тя само показа за какво иде реч.
ЛС затова са лични, защото не ги развяваме по темите, малко грозно се получи да й се налага да доказва, че нищо лошо не ти е писала.
Имаше момент в темата, когато всички се бяхме вързали, включително и че детето ще се самоубива и ако мимито е доносник в опитът си да направи нещо, аз лично предпочитам хора като нея.
Айде толоз от мен днес.

# 664
  • Мнения: 7 006
Но той явно обича сина си, така че има някаква надежда.

Тц.Това не е любов.Нито майката го обича.
Тези хора трябва да проумеят,че практическия облик на любовта,това е грижата.
Според грижата се мери и любовта.
Бащата колко часа дневно прекарва с детето и какво правят?
Грижи ли се за неговото обучение,развитие на уменията,интелектуално стимулиране чрез беседи и игри?
Няма да питам за битовизмите като ядене,приспиване и т.н.



П.п.Много са ви изостанали  "идеите",вече има "платформа" за баби
https://bg-baba.net

# 665
  • Мнения: 14 966
Таис, харесвам те, дори и да не ти споделям мнението, защото ми се струваш добър човек, макар и малко наивен.
Обаче ти почна с намеците за личните съобщения, а тя само показа за какво иде реч.
ЛС затова са лични, защото не ги развяваме по темите, малко грозно се получи да й се налага да доказва, че нищо лошо не ти е писала.
Имаше момент в темата, когато всички се бяхме вързали, включително и че детето ще се самоубива и ако мимито е доносник в опитът си да направи нещо, аз лично предпочитам хора като нея.
Айде толоз от мен днес.

Човек, запазвам лични , когато уважавам споделянето- това същество не ми е лично , ама никак. Какво да запазя. Не искам да ми пише лични , не ми е лично и не съм обещала да го държа. За мен това са новите емисари. Сори.

# 666
  • Мнения: X
Според грижата се мери и любовта.


Нищо подобно. Любовта си е любов.

# 667
  • София
  • Мнения: 24 839
Базилке, за да спре да ти дрънка, можеш пак да обясниш за новите читатели как детето като не пасне на новия партньор трябва да ходи в институция. Да не пропуснат и те да попият от мъдростта ти  Grinning

А, това за институцията е лично мое мнение и мога да го обясня отново, защото явно пак ти е убягнало за какво иде реч. Mr. Green

Накратко- когато детето не пасва на майка си, баща си, двете баби и дядото и когато новата жена на бащата се бори 3 години да го възпитава безуспешно, трябва да се намесят институциите и да го въдворят там, където ще успеят с начинанието.
Може и при доносниците от форума  или някоя от другите, които имат желязна теория за възпитанието на литльото.

# 668
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Тролът може и да обмисля как да продължи развитието по темата. Примерно бабите не искат детето и се налага то да остане с нея утре вечер без бащата.
Като за начало да пусне снимка на ключалката с пръстов отпечатък. Може и китка да й забучи.

# 669
  • Мнения: 4 577
NumLock и къде този баща евентуално ще се погрижи за детето си? При Даскалка, която в момента му и много благодарна, че то е "изведено" от дома й? Кога? В няколкото часа седмично, когато се засичат? Как реално ще се получи? Баща на 44, който винаги се е измъквал по допирателната, щото гледането на деца е женска работа? И аз мисля, че има някакви чувства, изпитва и вина за положението, но това какво точно променя? За да може нещо да се случи, момчето първо има нужда от стабилност, после да има авторитети, но това става много бавно.  Едно постоянно изоставяно дете ще пробва граници, ще провокира до безкрай, за да види дали пак ще бъде изоставено.  Това изисква и здрави нерви, и мотивация, и подход, на които бащата просто не е способен. И все пак, ако избере сина си пред Даскалка, има някакъв шанс за леко подобрение и успокояване на ситуацията.

# 670
  • Мнения: 7 006
Според грижата се мери и любовта.


Нищо подобно. Любовта си е любов.
Вярно ли?
Я пробвай да смениш памперс само с повтаряне "обичам те,обичам те,обичам те..."
Като успееш,ела да се похвалиш


П.п.Голата любов на думи е като мартенско слънце.Грее,но не топли.

# 671
  • София
  • Мнения: 7 805
TafTaf, далече съм от мисълта да рекламирам Мунчо като образцов баща - боже опази! Просто той е единственият от цялата компания роднини на детето, който все пак би могъл, при някакви условия, да направи нещо - зависи само от него.
Не че е много вероятно де, но все пак е възможно. Останалите са безнадежден случай.

# 672
  • Мнения: X
Вярно ли?
Я пробвай да смениш памперс само с повтаряне "обичам те,обичам те,обичам те..."
Като успееш,ела да се похвалиш


П.п.Голата любов на думи е като мартенско слънце.Грее,но не топли.

Съвсем вярно. Смяната на памперс е грижа и изпълнение на задължение дори. Нищо общо с любов.

# 673
  • Мнения: 4 577
Базилке, за да спре да ти дрънка, можеш пак да обясниш за новите читатели как детето като не пасне на новия партньор трябва да ходи в институция. Да не пропуснат и те да попият от мъдростта ти  Grinning

А, това за институцията е лично мое мнение и мога да го обясня отново, защото явно пак ти е убягнало за какво иде реч. Mr. Green

Накратко- когато детето не пасва на майка си, баща си, двете баби и дядото и когато новата жена на бащата се бори 3 години да го възпитава безуспешно, трябва да се намесят институциите и да го въдворят там, където ще успеят с начинанието.
Може и при доносниците от форума  или някоя от другите, които имат желязна теория за възпитанието на литльото.
АбсурТ, май забрави, че според "фактите", детето е с диагнози.  Или един път вярваме на Даскалка, а друг път - не? Също така, според тия "факти" възрастните са абдикирали от задълженията си да го възпитават и сегашното му поведение е резултат от това. Ами що не пратим в институции всички гаменчета с родители гастарбайтери? За по-сигурно и всички хиперактивни деца, може и аутистите, те са още по-нетърпими и неуправляеми? Сигналите на доносниците тъкмо за това ще спомогнат? А пък нефелните родители ще си изживяват любовта и залезите, като пак се размножат. Що така дете да плаща за отговорностите на безхаберни възрастни?
В обърнатата история на Невена, дали щеше да има хвалебствена ода за пастрока, приютил бедна майка, работеща му без пари, че и даваща нощни смени, за да плаща кредити и издържа някак сина си? Дали щеше да викаш - ами нека да се обичат, тяхна си работа? Дали щеше да ръкопляскаш, че пастрокът я е сложил на място и тя метка детето по баби, че да не му пречи?
NumLock, съгласна съм, но ти как виждаш реално да се случи? При Даскалка????

# 674
  • Мнения: 19 848
Предавам се.
Домързя ме. Simple Smile
Не виждам смисъл да се повтаря до откат едно и също.
Всеки си знае неговото и по-далеч от носа си не стига.
Кой разбрал, разбрал.
Като цяло и в предишната тема правеше впечатление, че вечер едни и същи потребителки се явяват като по поръчка и започват да злодействат. Лошо няма и хейтът е терапия.

Няма трол за автор. Даскалка е реален човек. Но за някои от списващите тук или по-скоро за техните близки, силно се надявам да не са реални или поне да се преструват умело в реала.

Общи условия

Активация на акаунт