Неумението да си баща

  • 150 706
  • 7 483
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: X
Гал, така е, но когато дупетата на възрастните са добре оср*ни и гледат да се откупят пред детето с подаръци, такъв заблуден индивид излиза накрая.
Не вярвам, че е заблуден. Такива много добре знаят кое е лошо и кое добро, с годините се научават и да се обграждат с подходящи меки търпеливи Мари и се превръщат в насилници - психически, а понякога и физически.
Заблуден в случая би било евфемизъм на психически недобре.

# 766
  • Мнения: X
Прегледах по диагонал последните 30-на страници...и не спирам да се учудвам, че продължава да се нищи очеИЗвадния, елементарен, прост и ясен факт-къде ще живее едно дете.
При двама живи, РАЗДЕЛЕНИ, родители, е ясно:или с мама, или с тати.
Мама емигрира, не може там да го гледа, значи остава тати.
А това, че подобно съжителство не допада на новите половинки, хич не е (не би трябвало да бъде изобщо при разумни и мислещи хора) предмет на обсъждане.
Позицията на отглеждащия родител би трябвало да бъде "Детето е мое, ще живее с мен, това е положението.Или живеем при това условие, или кой откъде е.".
Сега, защо бащата тук е един никаквец и уж си иска детето, ама не знае какво да го прави, защо лиже задника на Даскалка, защо не може копче да каже на първата си жена-майката на сина му, аз идея имам, ама няма да я напиша, че ......ще ме резнат.
Даскалка е ясна, тя е хвърлила едни пари на вятъра, сега се чуди как да излезе от положението с минимум загуби. Само дето е мнооооого Ненаясно с живота (защо, не знам, уж е вече "дърта" жена, не е тийн), та все още не се е светнала, че в 99% от случаите живота е "Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи му плановете си!".
Та и тя така....
Изобщо, няма светлина в тунела.
А тъжното е, че цената я плаща едно невинно дете.Което е на прицел от всички, като в същото време на никого не му дреме какво става с него и как то понася лайната, в които са го наврели възрастните, начело с нашТа ЛГ.

# 767
  • Мнения: 1 432
Нещото, което аудиторията пропуска, и което е фокуса на тази тема конкретно е, че не е до това колко време ще прекарва с малкия, а как. В крайна сметка те и сега прекарват време, но детето дефакто като поведение се влошава.

Ето, днес съм на базата, бачкам. Половинката докара едни неща, излизам да разтоварваме, малкият с него. "Здрасти, еди кой си" с най-нормален, бодър тон. Отсреща 30 секунди мълчание, промърмори нещо през зъби, дето не го разбрах и поздрав ли беше, какво е. Навъсен, набръчал устата, ако може в капка ще ме удави. Върви наляво надясно и гледа злобно, дума не обелва. Мъжът ми - нищо. Все едно не е там. Еми ще ме прощавате, но след като мълчаливо бащата му дава един вид позволение да се прави на бурсук, аз и на кътни зъби да застана, все тая.

Като че ли тестово го доведе, да види какво що, но определено не знам как си я представя наесен. Хайде, сега ваканция още, баби, а после? Така се е насадил на пачи яйца, но най-лошото е, че грам не се е задвижил да стане от тях.

# 768
  • Мнения: 2 749
Ми това си го кажи на него в прав текст. Ние тук не можем.

# 769
  • Мнения: 346
Според мен тази сага скоро ще се превърне в обществен проблем - след някоя и друга година ще научаваме по новините за криминалните и/или антисоциални прояви на днешното 10 годишно момче.
Въпросът е, искаме ли още един непълноценен член на обществото?
Детето мрази всички освен майка си, майката не го иска, бащата не се справя, бабите абдикират, на Даскалка ѝ е писнало.....
Аз подкрепям становището на АбсурТ, че е време държавата да се намеси.
Имаше един случай преди няколко години в малък провинциален град - момченце, осиновено като бебе или малко дете, разглезено и изтървано до немай-къде, в тийнейджърска възраст започва с наркотици и закла баба си Sad
Не ме разбирайте погрешно, в никакъв случай не виня детето от Даскиадата, но трябва да намерим начин да му помогнем.
В противен случай, опасявам се че резултатът ще е ужасяващ Sad

# 770
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Аз се учудвам как не е изял пердаха малкия гамен при тия изцепки.
Никога ли не си изпаднала в ступор пред нечия толкова мащабна простотия, че не знаеш откъде да го подхванеш и има ли въобще смисъл да реагираш?

Да. При първа проява. Ама тук са системни. Аз още на втория път щях такъв да му отвъртя, че главата му да се завърти на пълен оборот. И щях да го накарам да спи в осраните чаршафи, да видим другия път дали няма да знае къде е тоалетната. А ако баща му го защитава, може двамата да си поделят въпросните чаршафи. Само че Даски иска бащата, там й е слабото място. И му ходи по гайдата. Затова се е набутала в патова ситуация.

# 771
  • Мнения: 39 304
За социалните отдавна говорим. Тайничка каза че е тъпо, Таис каза че ще напише след време какво става, ако двамата родители влязат в съда за определяне на род. права и никой не иска детето. Ако има лост да се накара зорлем майката да бъде такава ще е супер. Ама хич не ми се вижда възможно-

# 772
  • Мнения: 1 432
Хора, вземете се в ръце. Стига с тези институции. Каквото трябва да има по закон, го има. Няма основание за намеса.

За съжаление, не е незаконно да мразиш някой. А възпитанието, както показаха моите теми, е нещо много относително. Щом най-нормален детски режим на живот го изкарахте тормоз...

# 773
  • Мнения: 21 450
"Здрасти, еди кой си" с най-нормален, бодър тон. Отсреща 30 секунди мълчание, промърмори нещо през зъби, дето не го разбрах и поздрав ли беше, какво е. Навъсен, набръчал устата, ако може в капка ще ме удави. Върви наляво надясно и гледа злобно, дума не обелва. Мъжът ми - нищо. Все едно не е там. Еми ще ме прощавате, но след като мълчаливо бащата му дава един вид позволение да се прави на бурсук, аз и на кътни зъби да застана, все тая.

Като че ли тестово го доведе, да види какво що, но определено не знам как си я представя наесен. Хайде, сега ваканция още, баби, а после? Така се е насадил на пачи яйца, но най-лошото е, че грам не се е задвижил да стане от тях.

Правилно, точно така трябва, с нормален и бодър тон. Бащата също няма нужда да го засрамва пред тебе "Ти защо не поздрави Д., я да поздравиш веднага?" Обаче после в колата трябва да му каже, че трябва да поздравява и теб и всички, при които го води. Така е редно, възпитано и той иска да се гордее с голям възпитан син.
И така около хиляда пъти ...

# 774
  • Мнения: X
Още нещо в цялата ситуация не разбирам - каква е тази любов към майката. Тя се вдигнала на майната си, детето реве, та реве за нея.
Според мене поради разстоянието, непускането от страна на бащата и мамините подаръци не е осъзнал още, че синовната му привързаност не среща адекватната родителска от майката и ако има място, където действително е нежелан - това е в живота на майката. Не ми се ще да съм в сагата, когато го осъзнае.

# 775
  • Мнения: 1 168
Iris04 е права.
Даскалка, ето какво бих казала аз на мъжа си в подобна ситуация: "Виждам, че имаш напредък с детето. До сега не ме поздравяваше, но днес ме поздрави, макар и с половин уста. Продължавай в същия дух да му говориш."

# 776
  • Мнения: X
Скрит текст:
Нещото, което аудиторията пропуска, и което е фокуса на тази тема конкретно е, че не е до това колко време ще прекарва с малкия, а как. В крайна сметка те и сега прекарват време, но детето дефакто като поведение се влошава.

Ето, днес съм на базата, бачкам. Половинката докара едни неща, излизам да разтоварваме, малкият с него. "Здрасти, еди кой си" с най-нормален, бодър тон. Отсреща 30 секунди мълчание, промърмори нещо през зъби, дето не го разбрах и поздрав ли беше, какво е. Навъсен, набръчал устата, ако може в капка ще ме удави. Върви наляво надясно и гледа злобно, дума не обелва. Мъжът ми - нищо. Все едно не е там. Еми ще ме прощавате, но след като мълчаливо бащата му дава един вид позволение да се прави на бурсук, аз и на кътни зъби да застана, все тая.

Като че ли тестово го доведе, да види какво що, но определено не знам как си я представя наесен. Хайде, сега ваканция още, баби, а после?
Така се е насадил на пачи яйца, но най-лошото е, че грам не се е задвижил да стане от тях.
Не знам дали е лошо или не, но всъщност ТИ си се насадила на пачи яйца и грам не се мъчиш да "станеш" от тях, а само врещиш тук "Ама защо сега се чупят тия яйца?А?Защо се чупят, като на мен ми трябват здрави?".
Е, не знам коя поред тема ти се повтаря, че трябва ТИ да станеш от яйцата, ако ги искаш здрави.Защото точно Ти си се нахедрила отгоре им.Не някой друг.
Защо не го виждаш, ти си знаеш.Или пък не...

# 777
  • Мнения: 3 186
На мене пък започва да ми става интересно как тоя мъж е станал човек. С бой, без бой, с говорене, с неглижиране, с улицата? Как е възпитаван и от кого?

# 778
  • Мнения: 39 304
Да питам Даскалката- що не го изгониш Мускула? Щом той вместо топки има пачи яйца. Не мога да си представя дете, което жадува на любов от майка, но пък има на разположение само баща.....Ми ще го изгоня от кревата си. В бизнеса нека си седи. Но да си е при сина си.

# 779
  • Мнения: 1 168
Още нещо в цялата ситуация не разбирам - каква е тази любов към майката. Тя се вдигнала на майната си, детето реве, та реве за нея.
Според мене поради разстоянието, непускането от страна на бащата и мамините подаръци не е осъзнал още, че синовната му привързаност не среща адекватната родителска от майката и ако има място, където действително е нежелан - това е в живота на майката. Не ми се ще да съм в сагата, когато го осъзнае.

Гал, то е ясно каква е тази любов: Безусловна. Нормална за 10 годишно дете към майка му. В допълнение има и бонуси: въображаемия "луксозен живот в Англия, който все му предстои", подаръци телефони за 700 лв. и прочие.
И на мен не ми се ще да съм с него, когато осъзнае, че майка му никога няма да го вземе.

Общи условия

Активация на акаунт