Пазаруване от Aliexpress.com 57

  • 28 179
  • 766
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: X
Пуснах диспути за 5-6 неща, които "уж" съм получил. И грам не ми пука всъщност, всички са под 5$.
Много неприятна история е с тези бавения и комуникация с български пощи, аз за последно поръчвам от този сайт. Нито като цени, нито като срок за доставки, нито dispute процедурата Aliexpress няма общо с от преди 4-5г.

# 676
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Някой може ли да разясни малко за пазаруването с купони? Сложих нещо в кошницата, нацъках купоните. Според мен не приспадна цялата сума на купоните. Не за върших бързо поръчката и цената на артикула се вдигна, отказах го. На другия ден реших да избера друг вариант, но купоните вече сякаш бяха използвани. Както и да е, не купих. За китайската нова година очаквам евентуално намаление, пак ли няма са са ми валидни купоните! Изобщо какъв им е принципът?

# 677
  • Мнения: 2 373
Някой може ли да разясни малко за пазаруването с купони? Сложих нещо в кошницата, нацъках купоните. Според мен не приспадна цялата сума на купоните. Не за върших бързо поръчката и цената на артикула се вдигна, отказах го. На другия ден реших да избера друг вариант, но купоните вече сякаш бяха използвани. Както и да е, не купих. За китайската нова година очаквам евентуално намаление, пак ли няма са са ми валидни купоните! Изобщо какъв им е принципът?
https://sale.aliexpress.com/__pc/20190328_Select_Coupon.htm

# 678
  • Мнения: 416
И аз да се оплача. Имам направени 2 поръчки, едната на 30 ноември, другата на 01 декември, и двете ги няма. Според проследяването пътуват от 7 януари от Белгия към Б-я. Досега съм поръчвала 2 пъти от сайта, помн, че около 25 дни беше времето. Доколкото разбирам и при вас има забавяне. Да пускам диспути (не виждам такава опция на пратките) или да чакам?

# 679
  • Мнения: 2 373
И аз да се оплача. Имам направени 2 поръчки, едната на 30 ноември, другата на 01 декември, и двете ги няма. Според проследяването пътуват от 7 януари от Белгия към Б-я. Досега съм поръчвала 2 пъти от сайта, помн, че около 25 дни беше времето. Доколкото разбирам и при вас има забавяне. Да пускам диспути (не виждам такава опция на пратките) или да чакам?
https://www.facebook.com/AliexpressBulgariaFAQ/posts/1899402046872234

# 680
  • Бургас
  • Мнения: 877
И аз имам поръчки от края на ноември началото на декември които още не са пристигнали, но когато наближи да изтече времето писах на продавачите да ми удължат защитения срок и за сега все още имам 14-16 дена. Правилно ли съм постъпила?

# 681
  • Бургас
  • Мнения: 1 680
тези през Белгия идват между 55-65 ден, поне при мен е така

# 682
  • Бургас
  • Мнения: 440
Здр. отворих диспут в събота сутрин ,след като оставаше по-малко от ден да изтече срокът.Логично е ,днес да се реши вече спорът,но незнам защо броячът отчита ,че остават още два дни.

# 683
  • Мнения: 38
Здравейте, На 22.11. направих поръчка, която още не е пристигнала. Кодът за проследяване започва с RB. Дава ми, че е в Сингапур.Писах на продавача да пусне издирване, засега нямам отговор. Въпросът ми е следният: Тъй като направих грешката да платя директно, а не през PayPal, има ли смисъл да пускам диспут?  Сумата не е голяма (към 16 лв) и мога да я прежаля, но ако има не особено сложен начин да си я върна, бих се възползвал. Или остава само да се надявам, че все пак поръчката някога ще пристигне?
Edit:
Не знам дали е съвпадение, но няколко часа, след като писах на търговеца, получих следното съобщение от Алиекспрес:
Цитат
Order Id XXXXXXXXXXXXXXX- Package arrived in destination country
Няма да се учудя, ако пратката си е седяла на топло повече от месец в някой склад на Български пощи.

Последна редакция: вт, 14 яну 2020, 14:26 от MVM1

# 684
  • Асеновград
  • Мнения: 513
Ако пазарувате от България не може да се плаща през PayPal . Иначе да може да си върнете парите чрез диспут ако сте платили през алито.

# 685
  • Бургас
  • Мнения: 1 680
Здр. отворих диспут в събота сутрин ,след като оставаше по-малко от ден да изтече срокът.Логично е ,днес да се реши вече спорът,но незнам защо броячът отчита ,че остават още два дни.
делнични дни

# 686
  • Бургас
  • Мнения: 440
Здр. отворих диспут в събота сутрин ,след като оставаше по-малко от ден да изтече срокът.Логично е ,днес да се реши вече спорът,но незнам защо броячът отчита ,че остават още два дни.
делнични дни
Е как? Събота и неделя не се ли смятат?

# 687
  • Мнения: 2 373
Здр. отворих диспут в събота сутрин ,след като оставаше по-малко от ден да изтече срокът.Логично е ,днес да се реши вече спорът,но незнам защо броячът отчита ,че остават още два дни.
делнични дни
Е как? Събота и неделя не се ли смятат?
Не ги слушайте смятат се. Календарни дни са. Не се водят работни. Работни са само за банковите трансфери 3-20 дена

# 688
  • Бургас
  • Мнения: 1 680
ако е 3 дена, и в тях е събота и неделя - сайта дава 5 дена, а ако хване китайската нова година може да изпише и 15 дена (за толкова години алито не ми е финализирал диспут в почивен ден)

# 689
  • Бургас
  • Мнения: 440
Благодаря за отговорите.

Общи условия

Активация на акаунт