Пазаруване от Aliexpress.com 57

  • 28 019
  • 766
  •   1
Отговори
# 30
  • на земята
  • Мнения: 4 093
Здравейте поръчах на 24 август за първи път от сайта,сумата на поръчката никак не е малка.Всеки ден проверям но вече днес е 7 ден поръчката не ми е изпратена.
писах на продавача отговори ми, че скоро ще я изпрати.Да се притеснявам ли?Колко време да чакам да изпише изпратена,срок има ли за продавача?
Притеснявам се защото сумата е доста голяма.
Благодаря ви

# 31
  • Асеновград
  • Мнения: 510
Еми има срок , то си пише там . Разгледайте .

# 32
  • София
  • Мнения: 1 871
Здравейте!Искам да поръчам лед уред за мезотерапия и виждам, че на повечето предложения пише "no gift box". Бихте ли ми пояснили, какво означава това?

# 33
  • Мнения: 1 003
Здравейте, поръчах шнорхел, който трябваше да пристигне до 26 август. Междувременно преди няколко дни ми писаха от митниците, за да ми искат копие от плащането и серийния номер. Вчера получих смс от пощите, че пратката ми е освободена и дължа 22 евро митнически такси, за да си я получа. (Действието се развива в Гърция).Платената от мен цена е 24-25 евро. Имам ли право да се откажа от пратката и да не платя митото, а те да я върнат на продавача и той да ми върне парите? Или да отворя сега диспут за закъснението и поне той да ми върне парите? Или да протестирам пред комисията за защита на потребителите?Как да постъпя,за да не ми излезе 50 евро този шнорхел?

# 34
  • Мнения: 6 143
mamaLina, винаги може да те изненадат с митница. Отговори не мога да ти дам, не съм попадала на такъв казус, но е несериозно някак.

Сега и аз да питам. Това добавено от търговеца време един месец еднократно ли е? Доколкото видях не може да се премахне от мен или оспорва. После да няма още няколко по толкова и така да си чакам две, три години? За първи път ми се случва нещо да се мотка толкова и тъкмо взе да ми писва и да им пиша да връщат парите и бам изпляскаха ми добавено ...

# 35
  • Мнения: 5 508
evencee, търговецът може да добавя до 120 дни, като след като ти изтече първоначалното време можеш да отвориш диспут.

mamaLina, по принцип може на теория, но дали на практика ще ти върнат парите ако не си вземеш пратката - не знам. В сайта ясно пише, че таксите са за наша сметка. Дали ще ти приемат диспута - вероятно, но едва ли ще ти върнат цялата сума, освен ако не излъжеш, че стоката не е дошла, но за целта номера й трябва да е непроследим.

# 36
  • Мнения: 81
Вярно ли е, че в скоро време , всяка стока от алиекспрес , ще отива на митница? Дори пратките за смешни суми. И като си поръчаш нещо за 1 долар и платиш 3 лева за процедура и документи за освобождаване от митница и къде излиза сметката?

# 37
  • Мнения: 59
Здравейте Simple Smile, в приложението ми дава, че има промоция и доста неща са намалени на 50% и повече това реално ли е или нарочно го правят, та хората които не са следили някои неща като видят, че е толкова намалено и да поръчват
Малко от намаленията са реални. Има сайтове и допълнения за браузърите показващи движението на цените. Както вече са казали някой цени ги надуват, но това го показват допълненията за браузърите.
Здравейте какви са тези допълнения за браузърите?Кажете някоя.

# 38
  • Мнения: 5 508
Вярно ли е, че в скоро време , всяка стока от алиекспрес , ще отива на митница? Дори пратките за смешни суми. И като си поръчаш нещо за 1 долар и платиш 3 лева за процедура и документи за освобождаване от митница и къде излиза сметката?

Това го слушам от 5-6 години и винаги е 'От следващата година'.
А за сметката и къде излиза тя - не е задължително да я има.

# 39
  • Асеновград
  • Мнения: 510
Здравейте Simple Smile, в приложението ми дава, че има промоция и доста неща са намалени на 50% и повече това реално ли е или нарочно го правят, та хората които не са следили някои неща като видят, че е толкова намалено и да поръчват
Малко от намаленията са реални. Има сайтове и допълнения за браузърите показващи движението на цените. Както вече са казали някой цени ги надуват, но това го показват допълненията за браузърите.
Здравейте какви са тези допълнения за браузърите?Кажете някоя.
Например това :
https://alitools.io/ru

# 40
  • Мнения: 2 365
mamaLina, винаги може да те изненадат с митница. Отговори не мога да ти дам, не съм попадала на такъв казус, но е несериозно някак.

Сега и аз да питам. Това добавено от търговеца време един месец еднократно ли е? Доколкото видях не може да се премахне от мен или оспорва. После да няма още няколко по толкова и така да си чакам две, три години? За първи път ми се случва нещо да се мотка толкова и тъкмо взе да ми писва и да им пиша да връщат парите и бам изпляскаха ми добавено ...
Може да добавя до 60 дена отгоре над стандартните 60 т.е. общо 120. Дали ще ги добави на 2 х 30 на 1х 60 или 60 пъти по 1 ден няма ограничения в комбинациите другите дни не са ограничение за диспут. Станат ли 61 падат забраните и правиш диспут.

# 41
  • Мнения: 2 298
нещо не схващам - доставката е 60 дена а не 7
а ако не е прати в показания срок, парите се връщат без нужда от диспут

Да , тези седем дена са за изпращане . И аз така мисля . Освен нещо да е с ДЧЛ .

Пратката е с DHL от склад в Испания и търговеца си е написал 7 дни.  

# 42
  • на земята
  • Мнения: 4 093
Здравейте,да ви попитам какво ми показва в профила.Това означава ли,че ще чакам продавача да ми изпрати покупката до 37 дни?Тоест до 37 дни ще трябва да ми го изпрати,никъде не беше упоненат този срок.Получаването знам,че е доста,но изпращането?Започнах да се притеснявам,сумата е голяма.
Благодаря

# 43
  • Мнения: 5 508
Да, това означава. Сигурна ли си, че в обявата не пишеше дългият срок? Дай линк за да погледнем ако искаш.

# 44
  • на земята
  • Мнения: 4 093
Да, това означава. Сигурна ли си, че в обявата не пишеше дългият срок? Дай линк за да погледнем ако искаш.
Да сигурна съм,не пишеше.
Пишеше изпращане до 14 дни,но сега гледам,че го удължил на 28 дена,но не пише 37 все  пак.Какво мога да направя?
https://www.aliexpress.com/item/33042383542.html?spm=a2g0s.90423 … .0.7fa04c4dlcdtL8

Общи условия

Активация на акаунт