Астропрогноза от Новолуние до Пълнолуние и обратно

  • 40 042
  • 357
  •   1
Отговори
# 75
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Аз ще пиша ДНЕС новолунните си желания. Не смогнах от ангажименти и търчане на самото Новолуние в Стрелец.

Луната сега е вече в нарастващата си фаза. И се намира в могъщ стелиум точно в момента! Затова считам, че и днес да пишем - няма проблем. Особено докъм 14.33 часа!!! До този час Луната все пак още ще се намира в Стрелец, знакът, където беше Новолунието. От 14.34 часа Луната се премества вече в Козирог и ... ще бъде време за действия по посока мечтите ви, а не толкова за целеполагане и мечтаене. Значи последен срок - днес, 14.33 часа, написани на хартия ваши си лични желания, касаещи вас самите, особено такива свързани с пътувания надалеч, учене на чужди езици, връзки с чужденци, работа в чужбина, авантюри и приключения, висше образование, търсене на вечните истини, философия и езотерика, квалификация и преквалификация, късмет да сте на точното място в точното време, отношения с началници или подчинени, и всички останали сфери, касаещи Стрелец.

Описвам стелиума, който е налице точно в този час, в 9.30 сутринта: Луната, Юпитер, Венера, Южният лунен възел, Транзитният Асцендент, Сатурн и Плутон транзитират заедно в знаците Стрелец и Козирог, при това в домове 12. и 1.  Преведено на по-простичък ежедневен език, сега времето е едновременно подходящо за това да "летим" и за това да градим кариера, за това да се потопим надълбоко във вътрешния си психо-емоционален свят и за това да се изявим във външния свят. Невероятно, но факт!!! Огън и Земя, Стрелец и Козирог, бликащ Оптимизъм и строг Реализъм /клонящ към мрачен Песимизъм/, а в момента другаруват. Да се възползваме от тази зашеметяваща небесна комбинация и този мощен заряд, идващ от планетите сега.

Определено ще се чувстват силни, пробивни и успешни всички хора със силен Стрелец и Козирог в наталните си карти. Както и Рибите, и Овните - заради домовото разположение на стелиума. Дерзайте, милички! Аз самата вадя лист и химикалка, и почвам да пиша своите новолунни стремления, въжделения, мечти, планове, копнежи, цели и желания. Напомням - с вяра, с чувство, за нас самите, най-съкровеното, без да намесваме чужда воля и личност. Чудеса се случват! ... Всеки ден. Независимо Пълнолуние, Новолуние, Първа четвърт, Последна четвърт, Ретроградие на някаква планета... Помнете, чудеса има, дори науката счита така. А колкото до мен - аз НЕ вярвам в чудеса, АЗ РАЗЧИТАМ НА ТЯХ, и те ми се случват почти ежедневно. Хайде, усмихнат четвъртък ви желая, а четвъртък е денят на Юпитер. Синхронично, нали? Юпитер в Стрелец, на своя трон, още малко е там. После и той отива във владенията на Козирог.

Слънцето разбира се е в Стрелец. Не пиша за него обаче в момента, защото то стои някак само в Стрелец. Особено следобеда и вечерта, когато и Луната, и Венера, и още няколко планети ще са в Козирог. Твърда, непреклонна и властна Земя. Всичко става Земя, почти всичко. Практични, делови, земни, заземени, прагматични, стабилни, надеждни, трудолюбиви, търпеливи, упорити, устойчиви. Толкова много планети и важни точки в Земни знаци! Другите два присъстващи елемента ще бъдат Водата и Огънят. Нептун в Риби вече се движи директно! Чудесно. Марс и Меркурий в Скорпион също се движат директно! Превъзходно. Слънцето и Юпитер в Стрелец ни даряват пламенност и жар, оптимизъм и прямота! Добре. Какво да кажем обаче за Въздушните знаци? Трудно и тежко им е на милите Близнаци, Везни и Водолеи в момента - няма нищичко в техните владения. Нищо. Нула. Искрено се надявам по-Въздушните от вас да имат в наталните си карти изявено присъствие на Земя, Огън или Вода, така защото да ви е по-леко на душата. Мисля ви. Пишете след публикацията ми, ще се радвам!

Последна редакция: чт, 28 ное 2019, 09:54 от vihrogonche

# 76
  • Мнения: 10 197
Ах, Вихрогонче, така прекрасно обяснено, благодаря ти! Heartpulse Картата ми е много силно аспектирана и ми е много вълнуващо в момента, усещам как Съдбата ме гъделичка! 🤩За първи път ще седна и да пиша, макар че и да не го направя - всичко се развива в посоките, за които обясняваш. Но ще пиша. 😁

Написани. Innocent Какво се прави с листчето? Thinking

Последна редакция: чт, 28 ное 2019, 17:17 от soul81

# 77
  • Мнения: 1 282
Късметът не зависи от вярата, а от това да си се родил с късметлийски, добре поставен управител на девети дом, Юпитер. Карта, в която личните планети са в аспект с Юпитер, има тригони. В подобни рождени карти е налице астрологичното изражение на фразата " На точното място, време и хора" т. е.  условия, обстоятелства, които предполагат късмет в личните начинания, желания.
Всеки човек по различен начин формира убежденията си, вярата си. В зависимост от знакът, който се намира на куспидата на девети. Неговият диспозитор и знакът, в който попада. Огнени знаци - посредством вътрешно убеждение, изследване, търсене. Земните - с анализ, доказателства, практически примери. Въздушните - чрез познание, изучаване, чрез общуване. Водните формират своята гледна точка през призмата на емоции, чувства, инстинкти, чрез споделена гледна точка и свързаност с останалия свят.
Този, който се е родил по-скоро галеник на съдбата, със своите шансове, всяко зло е било за добро, е нормално да вярва, да е оптимист. Този, който не е такъв е по-склонен да не вярва, в чудеса също. Въпрос на субективна гледна точка, която е строго индивидуална в зависимост от рожденият потенциал за късмет, вяра, гледна точка. С оправна точка въпросните астрологични показатели.

Последна редакция: чт, 28 ное 2019, 17:17 от starinthenightsky

# 78
  • Мнения: 1 517
Късметът не зависи от вярата, а от това да си се родил с късметлийски, добре поставен управител на девети дом, Юпитер. Карта, в която личните планети са в аспект с Юпитер, има тригони. В подобни рождени карти е налице астрологичното изражение на фразата " На точното място, време и хора" т. е.  условия, обстоятелства, които предполагат късмет в личните начинания, желания.
Всеки човек по различен начин формира убежденията си, вярата си. В зависимост от знакът, който се намира на куспидата на девети. Неговият диспозитор и знакът, в който попада. Огнени знаци - посредством вътрешно убеждение, изследване, търсене. Земните - с анализ, доказателства, практически примери. Въздушните - чрез познание, изучаване, чрез общуване. Водните формират своята гледна точка през призмата на емоции, чувства, инстинкти, споделена гледна точка, свързаност с останалия свят.
Този, който се е родил по-скоро галеник на съдбата, със своите шансове, всяко зло е било за добро, е нормално да вярва, да е оптимист. Този, който не е такъв е по-склонен да не вярва, в чудеса също. Въпрос на субективна гледна точка, която е строго индивидуална в зависимост от рожденият потенциал за късмет, вяра, гледна точка. С оправна точка въпросните астрологични показатели.

Моят натален Юпитер ми е в 11 дом - Овен и е единствената ретроградна планета по време на моето раждане.  Прави тригон с Уран в 6 дом - Стрелец и секстил с Хирон в 12 дом - Близнаци. Може ли това да се тълкува по някакъв начин? Иначе е и в опозиция в Венерата ми в 5ти дом Везни.

# 79
  • Мнения: 4 706
Доста полезно клипче, реших да го споделя с вас. Simple Smile



Цитат
Всеки човек по различен начин формира убежденията си, вярата си. В зависимост от знакът, който се намира на куспидата на девети. Неговият диспозитор и знакът, в който попада. Огнени знаци - посредством вътрешно убеждение, изследване, търсене. Земните - с анализ, доказателства, практически примери. Въздушните - чрез познание, изучаване, чрез общуване. Водните формират своята гледна точка през призмата на емоции, чувства, инстинкти, чрез споделена гледна точка и свързаност с останалия свят.
По западната астрология куспидата на 9ти дом ми е в риби - воден знак, по ведическата ми е във водолей - въздушен. хихи

# 80
  • София
  • Мнения: 861
Благодаря vihrogonche и starinthenightsky!

Много е вярно това за Юпитер що се отнася до мен. Оптимист и късметлия съм с Юпитер в 1-ви дом Овен, в съвпад с Венера и участващ в корабно платно. Колегите редовно ме бъзикат на тема късмет. Grinning

# 81
  • Мнения: 548
LaughingЮпитер в 6-ти дом, в Овен, май не е толкова зле! По-специално  през следващата година Юпи ще кацне в моя Козирог , но разбрах ,че няма да е във възход, както е през тази година във Стрелец. Съгласни ли сте? Имаме ли шансове Козирозите? Нека да има и за нас почивка- все по трудния начин ми се случват нещата...Laughing

# 82
  • Мнения: 2 718
Случайно отворих днес към 13 часа темата, написах желания, последните месеци не съм писала.

По повод Юпитер и късмета:),  всеки през своята призма го пречупва.  Какво значи да му върви на човек, да е щастлив, а защо  наглед щастливи хора, на които  им върви страдат от депресия...
Вярвам, че ако е заложено печалба от лотарията е късмет.
Късмет е да се учим от препятствия, отваря ни се съзнанието, събуждат се вътрешните ресурси в трудни ситуации.
Щастие, късмет, смисъла е индивидуално за всеки.

# 83
  • Мнения: 50
Пожелах си нещо без да го пиша, то се случва, но не е достатъчно без собствени усилия и воля. Simple Smile Не съм достатъчно концентрирана върху целта. Това е проблемът.

# 84
  • София
  • Мнения: 861
От както пиша желания, което е някъде от август, все се получават нещата. Разбира се, без да си напрегнеш жилите-не става работата. 😁 Трябва да си създадеш условия, за да ти помогнат и Висшите сили.

# 85
  • Мнения: 10 197
Момичета, какво ги правите листчетата с желанията?

# 86
  • Sofia
  • Мнения: 310
Моят Юпитер е в девети дом в Риби в наталната карта Simple Smile

# 87
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
А моят натален Юпитер е в Близнаци, в 8. дом, отлично аспектиран от Фортуна във Водолей в 3. дом и от Сатурн в Лъв на МС. Мътят му водите Венера в Риби в 4. дом, както и Нептун в Стрелец във 2. дом. Богато аспектиран рожден Юпитер, а тази планета ми е съуправител, тъй като съм със Слънце в Риби. Другият съуправител, Нептун, по рождение ми се намира в Стрелец, във 2 дом. Хубавото е, че и Юпитер, и Нептун натално се движат директно. Много силно усетих транзита на Юпитер сега в Стрелец. За добро, общо взето. Големи разширения и подобрения.

# 88
  • Мнения: 4 706
Как да разбера фортуна какви аспекти ми прави с другите планети? Никъде не намирам такова изчисление.

# 89
  • Мнения: 1 750
Утре,12.12.2019 г в 7ч и 12 мин ще имаме Пълнолуние в 20 - ия гр. на Близнаци - максимум на комуникации, срещи,пътувания, може би дълги разговори,но без искания резултат.Може да се стигне и до надлъгване или просто хабене думи на вятъра,защото Нептун от Риби прави негативни аспекти и към двете светила  /Слънце в Стрелец и Луна в Близнаци/,а пък Меркурий е в Стрелец и ще "стреля" с думи,но дали ще улучи... Simple Smile . И за да има все пак и нещо положително се намесва съвпада Сатурн/Венера от 20-ия гр. на Козирог - значи не можем да избегнем строгите писани и неписани правила и закони. Марс от Скорпиона пък прави любимите ми творчески аспекти към оста на Пълнолунието,което показва,че в нервната обстановка ще има и нещо положително и ще бъде вярна максимата "В спора се ражда истината". Считам,че това явление ще ни покаже кой послъгва,за да се скрие от закона  /ама дали ще може.../, кой откровено ще използва лъжата за лични облаги / обаче ще стане,че " на лъжата краката са къси"/. Трябва да не забравяме,че вече сме навлезли в дните на влияние на предстоящото Новолуние със Слънчево затъмнение на 26.12. Иначе самото Пълнолуние има лек,неангажиращ характер,затова и нечии лъжи ще се приемат за истина.Придържането към установени правила и норми ще ни спаси от "динени кори" и подхлъзвания утре. Най-много ще вървят рекламите Grinning.

Общи условия

Активация на акаунт