Снимки – спомени от близко и далечно минало

  • 711 493
  • 11 934
  •   1
Отговори
# 11 640
  • Мнения: 10 488
Май от детските си години не съм яла мляко с грис. Както и мляко с ориз - от студентските бригади. За такава торта не съм и чувала. Но като сложиш шоколад, боровинки и това-онова все ще става за ядене.

# 11 641
  • Мнения: 10 899
Помня вкуса на грис халвата .... и ми харесва ! Обаче пусто, много калорично. Хапна ли повечко се тътря като варан след обилна закуска. А ако има и какао, сладко че и плодове ... за къде казахте, че трябва да си купя самолетен билет, м ?

# 11 642
  • Мнения: 9 460
Душа давам за грис-халва с орехи и стафиди, покрита с пудра захар, станала на захарен сироп.

# 11 643
  • Мнения: 2 665
Такава торта с грис съм яла в турско семейство, не беше лоша никак.

# 11 644
  • Мнения: 10 488
Запреглъщах като прочетох за грис халвата. Обаааче, хем ми е забранена, хем няма кой да ми я направи. За съжаление майка ми и баба ми отнесоха със себе си начина на правене. Поне намерих, че съм си записала рецепта за друг десерт - у нас му казвахме лангити. Пържено в маслена баня рядко тесто, обилно напоени със захарен сироп. Цяла калорийна бомба.

# 11 645
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 372
по-скоро грис халва, отколкото мляко с грис.
в детската градинка не обичах никое от двете.
басбусата са плоските парченца, които изглеждат трислойни.

# 11 646
  • Мнения: 6 707
Арапското сладкарство е убийствено сладко, не го понасям.
Сега е точно времето за ябълкови, крушови също може, сладкиши.
Без захар, и стават страхотни.
Не е спомен от миналото, но вече 10-тина години нямам телевизор, а известно време преди това изобщо не работеше, само заемаше място.
Телевизия при мен май се гледа само в старческите домове.
Не, че компютрите нямат екрани, но поне не облъчват с долнопробна пропаганда.

# 11 647
  • Мнения: 10 488
Добри, нямаш милост към клетите съфорумци! Само предполагам какви чудеса от сладкиши имаш около теб. Не мога да си представя сладкиш с ябълки или круши без захар, не съм чувала и за такива рецепти.

# 11 648
  • Мнения: 645
Басбуса е арабско реване. Това с трите слоя е левантинския вариант - басбуса с ашта (арабска сметана или крем). Повечето наши традиционни десерти ги има и при арабите, даже често са със същите имена. Честно казано на мен не са ми прекалено сладки, при това не обичам много сладко. Аз в Сирия и Ливан проядох баклава, българската и турската никога не са ми харесвали.

# 11 649
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 255
Еййй, прекалявате значи...
Аз дето не съм фен на гриса, а и на сладкото впрочем, взех да се окапвам.. Grinning

# 11 650
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 372
ще ви снимам, само да стигна до тях.
планини, без да преувеличавам.
отначало всичко исках да пробвам, а даже не ям сладко.
сега нещата са по-спокойни, знам какво ми харесва и какво - не.
не ме тегли нищо, глезя се понякога, но по малко.

# 11 651
  • Sofia
  • Мнения: 26 677
Може ли рецептата на сладкиша/торта с грис 😋 ?
Обичам всичко с грис 😍
Баба ми правеше най-вкусната баклава с грис и аромат на канела и карамфил 😋 Пробвах да я направя,но не се получи като нейната 🥺

# 11 652
  • Бургас
  • Мнения: 16 590
И аз се нареждам за тортата с грис?
Стана ми любопитно !

# 11 653
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 372
помните ли Люи дьо Фи(ю)нес и "Крилце или кълка"?
оказа се, че не е комедия, а научна фантастика. Sad

# 11 654
  • Бургас
  • Мнения: 16 590
Ти да видиш 👀🤔

Общи условия

Активация на акаунт