Снимки – спомени от близко и далечно минало

  • 707 563
  • 11 934
  •   1
Отговори
# 2 655
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Фенка на Бийтълс в стаята си, 1964 г.

# 2 656
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Хауърд Картър, Артър Календър и египетски работник поглеждат за първи път саркофагът на Тутанкамон, 1922 г.

# 2 657
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Американската актриса Рита Хейуърт, 1942 г.
Снимка: Джордж Хърел

# 2 658
  • Мнения: 14 647
Ще го гледам този за ''Червената кралица''.Заинтригувахте ме.Аз мисля,че попаднах на някакъв,една серия за модели през 50те и заминаха за Париж.Не знам същият ли е?Жените модели,бяха много финни и красиви.Много изтънчени.

# 2 659
  • Варна
  • Мнения: 17 967
Варненски ученички протестират срещу вдигането на училищната такса от 750 на 1200 лв.
1936 година

# 2 660
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Кармен Електра, 1997 г., тук е на 25.
Снимка: Фернандо Есковар



А днес, вече на 48, изглежда така:

Скрит текст:

# 2 661
  • Мнения: 5 352
Като казахте за хляба от фурните и ми се доплака.  Татко беше майстор-хлебопекар във фурната на село.  Има го и на снимка как вади хляба. Тази снимка май остана у сестра ми, но тя почина и не знам дали са я запазили.  А хлябът беше кръгъл, дебел с хрупкава кора, а отвътре бял и мек, и така ухаеше!  Фурната беше  срещу нашата къща.  Точно през улицата.  Топъл хляб, домашно овче сирене и  домат от нашата градина!!!  Ееехххх!

# 2 662
  • Мнения: 2 523
Ро, наскоро си мислех за нея и се зачудих какво ли прави сега. Присъстваше в толкова много филми.
Не стигнах обаче до гугълването. Добре си изглежда и сега.

# 2 663
  • Мнения: 9 197
Всички, от периода на Клетниците Wink

# 2 664
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Скрит текст:
Хелена Бонъм Карът, 1985.
Снимка: Дейвид Монтгомъри


от вчера си блъскам главата...
на коя класическа картина ми прилича тази снимка?
от старите майстори, но кой...

На тази?

# 2 665
  • Пловдив
  • Мнения: 14 075
Скрит текст:
Хелена Бонъм Карът, 1985.
Снимка: Дейвид Монтгомъри


от вчера си блъскам главата...
на коя класическа картина ми прилича тази снимка?
от старите майстори, но кой...

На тази?


Сетих се като четох книга за Рембранд в ученическите ми години как Саския (на мен все ми идва да ѝ казвам Саксия) е описана като неземна красавица и после като видях тази картина се шокирах от неземната красота Grinning Но после ми казаха вица "Как можеш да стигнеш до Холандия? Вървиш на север и когато жените станат по-грозни от кравите значи си стигнал." Не мога да кажа нищо от лични наблюдения, но от картините на майсторите виждам точно това.

На мен също снимкатат взе да ми прилича на картина, дори си поразгледах албумите от Уфици и Ватикана, където съм снимала и установих, че прическата по-скоро наистина прилича на тази на мъжете, отколкото на жените от Ренесанса. Жените са с по-прибрани коси.  Но не намерих това, което ми се струва, че виждам. А сякаш ми е на върха на езика да го кажа.

# 2 666
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 082


Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 2 667
  • Пловдив
  • Мнения: 14 075

На кого е рисунката?  На мен ми напомня на Мери Елизабет Мастрантонио.

# 2 668
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 082
Леонардо. Simple Smile
фрагмент от мадоната от скалата Simple Smile
https://www.pinterest.co.uk/pin/682436149773536151/?nic_v1=1a3wq … OtNa%2FO%2FbYGbqs

# 2 669
  • Пловдив
  • Мнения: 14 075
Да, има прилика. Като разглеждах сега ми заприлича и на Йоан Кръстител, отново на Леонардо.



А преди малко при разглеждането най-голяма прилика намирах с портретите на Луи XIV Grinning Прекратявам, че да не досаждам повече, превърнахме за малко темата от снимки в портрети. Пък моята вечер се превърна в пътешествие във времето на Ренесанса Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт