Снимки – спомени от близко и далечно минало

  • 707 116
  • 11 934
  •   1
Отговори
# 5 550
  • София
  • Мнения: 9 979
Наборе, и ги пълнехме с крем - слънцето, де Smile
О, даааа 😋😋😋

# 5 551
  • Мнения: 9 193
Ей тези бонбони катеричка за мен са с уникален вкус...баба като купи и скрие в гардероба между дрехите за гости ...и ние с братчедката ги набараме ...цялата кутия омитахме. Жалко че ги нямаше на рафта ....само с връзки.


помня и едни Байкалчета/ Родопчета- в червено -жълто или сребърно фолио завити ,

егати вкусния боклук бяха🤣

# 5 552
  • Мнения: 11 918
И сега има байкалчета и са още по-голям боклук.

# 5 553
  • Sofia
  • Мнения: 26 387
Продават ги на касите в повечето магазини.
Купих си Чайка и Байкалче,отвратителни са и двете 😣

# 5 554
  • Свищов
  • Мнения: 874
Шоколадите бяха на Своге, 5 парченца с пълнеж, отгоре пишеше Своге, на всяко парче по една буква, имаше фин млечен с крем лимон и опаковка жълто и зелено, дама пика беше с черен шоколад и опаковка черно и червено,имаше и други видове, леля ми работеше в завода- Република, яла съм ги всичките. Имаше шоколад с мента вътре- Свежест, като сегашните Афтър ейт. Рошена са подобни, но Свогето бяха по-високи, с повече пълнеж. Най-много ще ги доближават на вкус бонбоните на Своге Сезони с пълнеж.
Да, май са си те, даже зелените си спомням, мисля. Дама пика може да съм виждала, ама със сигурност с черен шоколад не съм яла. Благодаря много за снимката! Знаех си, че в бг-мама ще намеря отговора!

# 5 555
  • Варна
  • Мнения: 25 242
И сега има байкалчета и са още по-голям боклук.
Едновремешните родопчета бяха разкошни, обожавах ги. Сегашните байкалчета нямат абсолютно нищо общо с тях.

# 5 556
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 122
Шоколадцетата Мориц не бяха ли с различни мечета и събирахме картинките? Thinking Все амбалаж събирахме нещо едно време Satisfied Ей как замириса на детство покрай тоя шоколад. Вкъщи бонбоните се криеха в гаредроба на най-горния рафт, под кърпи разни, аз се качвах на стол да ги достигам тайно. И с какъв кеф се посрещаха гости, от вратата едно Еееееее, Ооооооо, широки усмивки, добре дошли, бутаница в коридора, бонбони, шоколади, панаир. После всички питат наколко годинки стана, беше ми омръзнало и все се чудех е толкова ли не могат да го запомнят Satisfied

Байкалчето не беше ли с бял пълнеж фондан, а родопчето с шоколад?

# 5 557
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Мисля, без да съм сигурна де, че Родопче и Байкалче беше едно и също, а Чайка беше с бял пълнеж. Но може и да бъркам.

# 5 558
  • Мнения: 11 918
Точно така, байкалче и родопче с тъмен пълнеж, чайка-с бял.

# 5 559
  • Мнения: 9 363
Точно така, байкалче и родопче с тъмен пълнеж, чайка-с бял.

На мен все още ми харесват и си ги купувам и сега.

# 5 560
  • Мнения: 253
Има едни руски бонбони Вдохновение, които на вкус са ми досущ като едновремешните Родопчета/Байкалчета. Мъж ми, като ги опита, се съгласи с мен. Препоръчвам, много са вкусни!

Последна редакция: ср, 31 мар 2021, 00:40 от 1000 islands

# 5 561
  • Мнения: 10 379
Само аз ли не припадам за байкалчета? Чайките ми харесваха, те си бяха фондан. Имаше марципан Люлин, много ми беше гаден. Очакваш да хапнеш шоколад, и изведнъж попадаш на нещо гадно, няма общо със шоколада. Мъжът ми пък и до ден днешен го помни като нещо хубаво и не иска да яде сегашният марципан от бадеми, не бил истински марципан.

# 5 562
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
И аз не обичах шоколадовите неща от детството ми, а майка работеше в Малчика Simple Smile В къщи винаги имаше бонбониери " за износ"

# 5 563
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
"Чайка" са с фонданова основа, да. И всъщност тя си е същата като преди. Кувертюрът вероятно е с различна рецепта, но в сравнение с преди 30 години реално на много малко неща рецептите не са променени.

# 5 564
  • Мнения: 9 193
Ооо -божавах и продължавам да обожавам шоколад, мога да ви кажа честно да живея само на шоколад, шоколадови мусове и пак шоколад😁😁😁

а шоколад Крава ммм

и старите морени
бяха много дебели и с цели фъстъци отгоре заляти с шоколад

и
тия не ни ги даваха , да не се напием Wink нооо, докопаме ли се до тях..пияни маймуни..уникални бяха

Общи условия

Активация на акаунт