Снимки – спомени от близко и далечно минало

  • 711 762
  • 11 934
  •   1
Отговори
# 4 260
  • Мнения: 10 370
Ох “Всяка неделя” я свързвам с къпане 😂 В нас сигурно е било студено и наще започваха едно палене на нафтови печки, лъчове и всичко което може да се включи, мъкнене на легени, кофи, лейки.. Майка ми ме изкъпваше на фона на Кворкян и ме инсталираше с една хавлийка с качулче точно на време за Пинко или патето яке. В най-лошия случай на щъркелите на “аз съм сънчо” 😂

# 4 261
  • Мнения: 327
А аз помня времето,когато още нямаше предаването Всяка неделя,на неговото място всяка седмица излъчваха по един епизод на Пипи дългото чорапче.

# 4 262
  • София
  • Мнения: 14 360
Пипи не беше ли по втора, когато се появи?
Поне аз това помня, защото телевизора ни не я ловеше и аз много страдах, докато не се "вредихме" за нов.

# 4 263
  • Мнения: 12 073
Две различни, но много любими предавания за мен бяха Всяка неделя, а преди нея "Атлас". Нищо общо, освен, че неделята се е изтърколила и от утре трябва да се ходи на училище. Във всяка неделя обичах да гледам интервюта с артисти, да научавам нещо за живота им. По същото време у дома се получаваха списания, много любимо ми беше филмови новини.

# 4 264
  • Мнения: 5 176
От списанията бяхме абонирани за ,,Паралели", ,,Космос", ,,Жената днес".А протестите ги гледах по телевизията.Бях в 10 клас.

# 4 265
  • Мнения: 12 073
А детските? Аз много обичах" Картинна галерия" , не зная докога е просъществувало. Дори си фантазирах, че ще уча в училище с рисуване(в нашия град нямаше по това време) От най-ранното детство-Славейче. От руските вестници Крокодил, макар че към онзи момент не всичко разбирах.

# 4 266
  • Варна
  • Мнения: 25 350
Списание Пламъче много харесвах аз. Иначе телевизия не обичах да гледам и много се ядосвах, когато братовчедките ни дойдеха на гости и се исталираха пред телевизора. Аз обичах да слушам радио, в тийн годините Неделя 88, 89 и т.н., Пулсиращи ноти и останалите, които вървяха вечер по Хоризонт.

# 4 267
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
И аз бях абонирана за Славейче и Пламъче. Не знам от къде имах и едни френски списания с комикси с Пиф и Еркюл. Много любими. Обичах да чета, да гледам телевизия. В неделя даваха Бързи, смели, сръчни и Златната монета. Много ги харесвах. С нетърпение чаках и Милион и едно желания. Винаги даваха Синьо лято, Арабела, Летящия Честмир, Призраци под виенското колело, Призраци в блока, Тримата мускетари. Ех, любимо мое детство. Колко по-малко неща имахме, а какъв цветен свят беше.

# 4 268
  • България
  • Мнения: 6 304
Не знам от къде имах и едни френски списания с комикси с Пиф и Еркюл.
Продаваха ги в руските книжарници.
Още си ги пазя, но снимката е от интернет, че моите сега не са при мен.

# 4 269
  • София
  • Мнения: 14 360
За Пиф беше такава яка борба. Чакаше се, записваше се. Пазих играчките доста дълго.

# 4 270
  • Sofia
  • Мнения: 26 700
Бях си намерила на една пейка брой на Пиф,на френски.Пазех го като нещо много ценно.
Всяка седмица се редях на дълга опашка за Паралели

# 4 271
  • Countryside
  • Мнения: 11 668
Аз бях абонорана за детски комикс "Мики Маус", но това в началното училище през 90-те. Даже помня, че беше на издателство Егмонт. Много ми беше любимо, имаше комикси с Гуфи, Доналд Дък, Мики, Мини и т.н. и си спомням, че имаше конкурси за нещо-си и голямата награда беше посещение на Дисниленд в Париж. Много си мечтаех да спечеля и да ида, имаше и снимки да ни подкукоросват(така ли се пише тази дума?). Ама не спечелих....

Сестра ми пък беше абонирана за "Паралели", като очите си ги пазеше от мен, сакън да не й ги скъсам и лепеше плакати по стените, въпреки че нашите не даваха...

Помня някакви списания "Бурда" се подмятаха вкъщи, някакви кройки се спрягаха, имахме шевна машина, ама какво се шиеше на нея и дали изобщо се шиеше не помня. Но определено се ползваше за поправка на дрехи - скъсяване, подшиване на скъсано и т.н. понеже и по магазините нищо нямаше.... А сега няма такова нещо, всичко заминава в коша, дори здрави и нови дрехи...

# 4 272
  • Мнения: 11 642
Ох “Всяка неделя” я свързвам с къпане 😂 В нас сигурно е било студено и наще започваха едно палене на нафтови печки, лъчове и всичко което може да се включи, мъкнене на легени, кофи, лейки.. Майка ми ме изкъпваше на фона на Кворкян и ме инсталираше с една хавлийка с качулче точно на време за Пинко или патето яке. В най-лошия случай на щъркелите на “аз съм сънчо” 😂
Точно със същото свързвам "Всяка неделя" и аз. Simple Smile Майка ми ни изкъпваше и ни прехвърляше на баща ни, който на фона на Кеворкян ни режеше ноктите. Trollface

# 4 273
  • Мнения: 9 553
Липсва ми радио-театърът по "Христо Ботев". Но не и понеделнишкият театър по телевизията. Да се гледа театър по ТВ е някак си странно...

Нямам спомени в руските книжарници да се е продавало "Пиф". То и няма логика там да се продава!!!
Мой приятел чието семейство беше от "голямото добро утро",бяха абонирани за "Пиф". Към всеки брой имаше и подарък играчка. Невероятно интересни и непознати. Например,шпионски/детективски очила с вградени отстрани огледалца с които се вижда кой ходи зад теб.

# 4 274
  • Мнения: 12 073
А на мен телевизионен театър в понеделник ми беше любим! Съвсем  наскоро имаше интервю с Павел Павлов, дългогодишен режисьор. Огромно удоволствие бяха откъсите от класически постановки.

Общи условия

Активация на акаунт