Снимки – спомени от близко и далечно минало

  • 711 752
  • 11 934
  •   2
Отговори
# 4 305
  • Мнения: 1 266
Моята колекция от салфетки все още я пазя. Дъщеря ми я използва и дообогати и сега я пазеше за нейна дъщеря. Обаче има син Simple Smile
Бях абонирана за Колобок с плочите и друго руско детско списание Мурзилка.
Кой помни магазин София? Много си купувахме сребро от щанда там. Имаше и втори етаж. Но имаше ли и минусов, не мога да си спомня. Питах майка ми и тя не помни.

# 4 306
  • София
  • Мнения: 16 242
Да, в магазин София имаше и подземен етаж. Продаваха спортни стоки - гири, обръчи и подобни. Щандовете бяха наредени между разкопки от крепостните стени на Сердика.

# 4 307
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 17 042
Магазин "София" помня че имаше, но не и какво беше вътре. Виж Детмаг май беше, един магазин само с детски обувки си спомням много ярко. Във "Валентините" беше голямата мода, после Витошка стана бутиковата улица с големи витрини като "на Запад". Преди това витрините бяха едни с малки алуминиеви рамки и хич не бляскави. По телевизията също имаше небляскави реклами, рекламираха се и неща като метални части от завод, бяха само едни раздвижени снимки.

# 4 308
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 392
аз не помня реклами да е имало... Sad
а беше минало и времето на кино прегледите...

# 4 309
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 769
Леле, веднъж във "Валентина" пуснали лак за коса. Братовчедка ми ме светна. Аз даже не ползвах, малка съм била, може и да не съм знаела какво да го правя, но тя така ми го каза, все едно извънземни са се появили. И се награбих с 3. Като сега помня как ме изгледа магазинерката -  15 лв. у едно дете бяха колосална сума.

# 4 310
  • София
  • Мнения: 6 257
аз не помня реклами да е имало... Sad
а беше минало и времето на кино прегледите...
С някакъв шарен петел беше заставката и се чуваше глас зад кадър: "Телевизионна реклама". Запомнила съм реклама на някакво изложение или пленер. Не ги слушах, а и рядко ги пускаха, сигурно веднъж на 2 седмици и то в най-негледаното време.

# 4 311
  • Мнения: 327
Oпашките пред Валентина за гръцка Сева и бижута от слонова кост

# 4 312
  • Sofia
  • Мнения: 26 700
Обичах да ходя в Минерал сувенир срещу Руската църква,също в Чешкият и Полският културен център.Продаваха се интересни бижута и сувенири.

# 4 313
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 387
Преди Лека нощ имаше Телевизионен справочник - нещо като рекламен блок май трябваше да е. Не го траех.
Магазина за детски обувки на ъгъла на Жданов (сега Пиротска) си го спомням и аз. Не знам защо, но много го обичах. Имаше едни високи столове, където да сложиш детето да пробва и да не се гърбиш да го обуеш. Много ми беше кеф в тези столове. Най-големия ми кошмар беше фризьорския салон - столове в кръг и огромните каски над тях. В детската ми глава беше страшно. Явно за това даваха на сестра ми да се гаври с мен и да ме подстригва в къщи.
Сините плочи ги помня. Имаше някаква песен "картошка" или нещо подобно. Но най-вече си слушах приказките на Андерсен. Не беше много яко, като запрескача иглата и слушаш една реплика постоянно.

# 4 314
  • Sofia
  • Мнения: 26 700
  .... ...Имаше някаква песен "картошка" или нещо подобно.
Песента “Антошка”
https://www.vbox7.com/play:d2fc1127

Последна редакция: ср, 13 яну 2021, 19:53 от Doli

# 4 315
  • Мнения: 35 200
Леле, веднъж във "Валентина" пуснали лак за коса. Братовчедка ми ме светна. Аз даже не ползвах, малка съм била, може и да не съм знаела какво да го правя, но тя така ми го каза, все едно извънземни са се появили. И се награбих с 3. Като сега помня как ме изгледа магазинерката -  15 лв. у едно дете бяха колосална сума.
Еееехххх... Валентина!!!!

# 4 316
  • Мнения: 6 976
Магазин "София" помня че имаше, но не и какво беше вътре. Виж Детмаг май беше, един магазин само с детски обувки си спомням много ярко. Във "Валентините" беше голямата мода, после Витошка стана бутиковата улица с големи витрини като "на Запад". Преди това витрините бяха едни с малки алуминиеви рамки и хич не бляскави. По телевизията също имаше небляскави реклами, рекламираха се и неща като метални части от завод, бяха само едни раздвижени снимки.
Алуминиевата дограма по Витошка я сложиха когато правиха големия ремонт. Това беше след като построиха НДК в началото на 80-те. Преди това дограмата беше дървена с безброй слоя боя.

# 4 317
# 4 318
# 4 319
  • Мнения: 12 073
Еха, Импулс!
По тяхно време май беше модерен парфюм Флам (ако не греша)

Общи условия

Активация на акаунт