Любители на Котки - Тема 137

  • 26 810
  • 743
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 1 747
Добре дошъл на Фродо и неговата човешка майка. Браво за благородната постъпка! Това със смученето го има и при нас. Едното ми котенце е на същата възраст. Аз вече през нощта спя с намотана на врата кърпа Simple Smile Засега само това ми е спасението. Мисля, че това е нормално инстинктивно поведение на толкова малки котенца. Все още си помнят бебешките дни.

# 541
  • Мнения: 15 249
Добре дошъл на малък сладък Фродо.

Показвам една игривка и пазителка на дома:




# 542
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Ето и нашата маскара Simple Smile

Тази сутрин е това, аз.се.мотам коя чанта да взема, тя си дреме сутрешно ...

# 543
  • Варна
  • Мнения: 6 281
Губерчета! Kissing Heart
Нашият губер от часове лежи в апартамента си. Предпазливо го раздава още, заради посещението при вета.
Но пък ще покажем здрави зъби с прозявка за лека нощ (Мила) и кръгло бутче  Stuck Out Tongue Winking Eye (Магито)


# 544
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Ние двете Simple Smile

# 545
# 546
  • Мнения: 1 871
Минавам за бързичко да споделя нещо, което ми тежи. Днес се наложи да евтаназирам улична котка, която беше блъсната и  изоставена. За пръв път ми е и много тежко го преживявам...
не мога да си избия от главата гледката, да не говорим, че подадох два сигнала на 112 и никой не дойде. После след като приключи всичко се разправях с тях, те предавали сигнала на дежурния в общината и аз чакам. През това време дойдоха други хора и я закарахме в клиниката и пуснах втори сигнал.
Чак след като се прибрах звъннах пак на 112 да разбера къде по-точно е дежурният, след което ми дадоха негов телефон. Обадих се и ми вдигна втората смяна на дежурния, който каза, че когато аз съм се обадила в 17.25 приключвала първата смяна и не знаел какво е станало. А те предавали сигнала на Каменар. Много ме изнерви репликата, която повтори няколко пъти "Ама ние само предаваме сигнала". Е, викам мама му стара, не знаят ли от 112, че вие предавате сигналите на Каменар и защо им ги предавате, като УЖ ИМА ЗООПОЛИЦИЯ?!
Нямам думи да ви изкажа какъв стрес беше, ревах сама пред животното и никаква помощ половин час. Не можаха да изпратят никого от animal hope, a lucky hunt не вдигнаха... извиках съсед, после едно момче дойде и така я хванахме и закарахме...

# 547
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 237
Добре дошъл и от нас на Фродо Simple Smile И Марин още суче от брат си, вета каза, че суче защото големия го търпи и като започне да прави така да го разиграваме с нещо да му отвличаме вниманието Simple Smile
Мая, Късметка, Мила и Маги са великолепни дами - изключително нежни Simple Smile

bethefirst, нямам думи как да изразя съчувствието към теб като си помогнала на едно животно  - дано все повече хора да обичат животните като теб и да изчезнат изродите които ги нараняват

# 548
  • Мнения: 15 249
Вънка дъжд вали, ха, познайте кой приготви се да спи. След като се налудувахме волно, полага ни се да подремнем ний доволно:

# 549
  • София
  • Мнения: 1 715
Фродо е чудничък Simple Smile

bethefirst, гадна работа!
Днес щерката рева, че на приятелката ѝ котката е умряла. Отиде да я успокоява. Животното беше прекрасно - чисто бяло с вид на персийка. Обаче купена от olx. Беше 2-3 годишна максимум. Намразих всички, развъждащи животни, без грам нещо да разбират по въпроса. Не е била болничка. Лекарите са казали, че сигурно нещо на сърцето е имало. Станало е бързо и неочаквано.Иначе семейството си я беше кастрирало. Не са имали намерение да създават бели пуховци за печалба.

Последна редакция: пт, 20 сеп 2019, 12:03 от Simantro

# 550
  • Плевен
  • Мнения: 351
Здравейте
Днес с моя Морадо бяхме за 2ри ден при лекарката. Води се хоспитализиран и утре ще ходим пак за доза лекарства.
Днес е по- добре. Вдигнал е опашка и се помотва, но не иска да яде храната, която лекарката каза да приема...
Хапнал е 1- 2 хапки и това е то.
Направо не знам какво да правя с това хранене

# 551
  • Мнения: 1 871
Знаете ли на кое министерство да звънна или да изпратя запитване дали има зоополиция и къде са зоополицаите?

# 552
  • Мнения: 245
Здравейте на всички. Аз по-скоро съм за съседната тема за кучетата, защото съзнателният ми избор за любимец са две канета, но се сдобих и с трети. Някой беше изхвърлил коте сукалче, на асфалта. Беше почти умряло, без почти никакви реакции, даже не издаваше звук. Грам вяра нямах, че ще оживее, но не можах да го подмина. Ветът  го оводни, сложи му някакви инжекции, даде и аз да му сложа по - късно и...... таласъмчето оживя. Та въпросът ми е как да да го захраня? Купих му качествен пастет, но не знае как да го яде, просто ляга отгоре и се пробва да суче, даже ми се и кара, с кафяна лъжичка се получава горе - долу, но пак е мазало. А аз искам да е вече на самостоятелно хранене, че го измъчих да го разнасям с един затворен кашон всеки ден. Даже и на планина ходи, когато беше съвсем мъничък и спа през цялото време.

Blush

# 553
  • Мнения: 452

m1ma, размаза ме с тези две снимки, особено последната, на която спи така сладко. Великолепен бонбон е! Има ли 40 дни?

# 554
  • Мнения: 245
Идея си нямам на колко е, силната ми страна са кучетата. При нас проходи, при нас изправи ушета, зъбите му бяха току наболи. Бяхме на адаптирано мляко със спринцовка на няколко часа. Сега вече прилича на котенце и от 200 грама, вече сме 415,вчера го теглиха заради вътрешното обезпаразитяване.
Heart Eyes
https://youtu.be/eeyYdfF0Ulg

На видеото е съвсем малък.Като оживяваше няколко дена ,се ориентира в обстановката взе да ни плаши със свистене

Последна редакция: пт, 20 сеп 2019, 15:18 от m1ma

Общи условия

Активация на акаунт