Любители на Котки - Тема 137

  • 27 031
  • 743
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 3 857
Странно е това, на Елизка е също много рунтаво дупето и крачетата, но не съм забелязвала мръсно по тях. Явно си ги почиства старателно.

# 481
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 272
Благодаря за всички снимки на пухкави коремчета които пуснахте Simple Smile
Днес ваксинирах за втори път Марин и Добрин макара че не ми се искаше да ваксинират особено Марин защото не мога да го закрепя все има проблем с разтройство или не се храни а на ваксината пише че временно може да има загуба на апетит и казах на доктора че водя Марин само за преглед а Добрин за ваксина а той ги ваксинира и двамата много съм притеснена и затова че не се опълчих решително ама свършена работа ... повече няма да ги ваксинирам

# 482
  • София
  • Мнения: 8 348
Ваче, мини известно време само на суха храна. Няма да им навреди за седмица, а Марин ще запече положението. После полека вкарай по-месни консерви с по-малко сос, от него основно се разхлабват.

# 483
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 272
Ама те от клиниката му дадоха пробиотик прахче и лечебна храна на хилс и му даваме ама лошото е че Добрин му яде от лечебната храна и е със запек Simple Smile Направо нямам думи защо го ваксинираха - не ми се искаше хич Simple Smile Ама май наистина по-добре е със суха храна той Марин я предпочита явно усеща че му е добре от нея Simple Smile

# 484
  • София
  • Мнения: 4 714
pvacheva, трябва да изясниш от какво е това разстройство. Различни непроявени и недиагностицирани  заболявания се отключват при антигенно натоварване.
Иначе, най-страшното е минало, то е да не направят анафилактичен шок от ваксината. Моят го държах 1 час при вета, макар че е прекалено... и 1/2 е достатъчен.
Обезпаразити ли преди това? 
Уф, като започнат с тия пробиотици, като че ли са панацея някаква. Ми давай кисело мляко, ама истинско.

# 485
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 272
MayyaI, теб не те чета изобщо откакто даде идея да бода Мърки сама с инжекции или пък да даваш идеи да се кастрират на 4 месеца спести си думите към мен, иначе котарака ти е страхотен
Киселото мляко води до разтройство и ти го знаеш ама даваш гадни съвети дано те послушам и да унищожа животното

# 486
  • София
  • Мнения: 8 348
Моите кисело мляко нещът.
Едната яде всякакво сурово месо, другата само свинско, гадината.

Тъй като съм хранила възрастен котарак с малко бебе коте, после възрастен котарак, девойка на година и бебе коте, забелязах че винаги малките се продрискват от пауч. И досега, като им дам пауч с повече сос и стават меки нещата.
Караме си на хубави месни консерви, суха храна и сурово месо и няма проблеми с изходния материал.

Затова препоръчвам да наблегнеш на сухата за време някакво. Не е необходимо и да е лечебна.

Брит кеър имат за чувствителни коремчета, може да я пробваш, в Емаг има пакети по 2 кг.

# 487
  • София
  • Мнения: 4 714
MayyaI, теб не те чета изобщо откакто даде идея да бода Мърки сама с инжекции или пък да даваш идеи да се кастрират на 4 месеца спести си думите към мен, иначе котарака ти е страхотен
Разбирам.
Обаче как реши, че точно аз съм писала да се кастрират на 4 месеца? Flushed
Странна работа...
Бъркаш ме някой друг...
Другото ще го спестя.

# 488
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 272
MayyaI, само към мен си давала гадни съвети не ми се рови сега да ти ги цитирам защото съм ги слагала в игнор отдавна Особено лекарството за крави което веднъж ми препоръча за Мърки направо къртиш

# 489
  • Мнения: 10 650
Оуу, на Елитта красавицата как се казва? Kissing Heart Направо манекенка е, страхотна розова муцуна

# 490
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 526
Привет!
Не съм ви чела, нямам много време напоследък, надявам се всички да са добре, минавам само да ви покажа Ушатото, не съм се отчела с данък и да се реванширам.
Ушатото и новата драскалка. Joy


# 491
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 272
Ивекс прекрасно е Ушатото Simple Smile Много се радвам че отново си тук Simple Smile

# 492
  • Мнения: 9 856
pvacheva, Ади прави разстройство от hills, който давах по препоръка на ветеринар, щото applaws-a бил гаден и от него бил пръдлив, ама не знам какво да вярвам вече, той и сега си е пръдлив и май си е от мократа храна. От кога е с лечебния hills? Аз не, че разбирам нещо, ама една много мила консултантка в стефанов ми обясни, че котенцата често имат проблеми при смяна на храната и трябва време за да им навикнат.

# 493
  • София
  • Мнения: 4 714
MayyaI, само към мен си давала гадни съвети не ми се рови сега да ти ги цитирам защото съм ги слагала в игнор отдавна Особено лекарството за крави което веднъж ми препоръча за Мърки направо къртиш

Няма да се обръщам към теб и не ме чети.

Но да лъжеш нагло, защото си си въобразила нещо, няма нужда.
Не било кастрация, ми лекарство за крави. Ми ти какво искаш? Лекарствата са за хора и животни.
Без значение дали на някой това се харесва или не.

# 494
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 253
pvacheva, само да ти припомня, че когато Мърки боледуваше ти зададе публично въпроса дали животните не поемат болест, "дадена" на собственика им. Тогава ти отговорих, че да, възможно е според "Диагностика на кармата" от Сергей Лазарев. Там съм го чела. След публикацията реших, че е непоносимо тежко и помолих модератор да изтрие поста ми. Той го изтри, ти обаче го беше прочела и ми скочи със същите думи, както сега на Майя. Макар, че ме вбеси си замълчах заради Мърки и престанах да те забелязвам, но когато Мърки почина ти изразих съболезнования заради животинката, защото съм погребвала болни от рак любимци и сърцето ми се е късало. Когато се върна отново в темата  всички с изключение на мен те поздравиха и щях да продължа да не те забелязвам, но ти ме подкачи за снимки на Нала и отстъпих заради паметта на Мърки. Тая готовност да скочиш с бутонките ми е много неприятна.

п.п. Кисело мляко съм давала на котарака си, нищо му нямаше, разстройство получаваше от прясното.

Общи условия

Активация на акаунт