Любители на Котки - Тема 137

  • 27 123
  • 743
  •   1
Отговори
# 495
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 303
pvacheva, Ади прави разстройство от hills, който давах по препоръка на ветеринар, щото applaws-a бил гаден и от него бил пръдлив, ама не знам какво да вярвам вече, той и сега си е пръдлив и май си е от мократа храна. От кога е с лечебния hills? Аз не, че разбирам нещо, ама една много мила консултантка в стефанов ми обясни, че котенцата често имат проблеми при смяна на храната и трябва време за да им навикнат.
Веднага щом му дам лечебна храна му минава разтройството но лошото е че брат му хапва от нея и получава запек - сега е добре затова и го ваксинираха но аз имам съмнения защото е много слаб и ако спре да яде ще му се свие стомаха съвсем и ще остане кльощав Simple Smile А това със смяната на храната ветеринаря ми обясни че когато се сменя храна се смесва със старата първо само 30% от новата и постепенно се увеличава процента:-) Аз винаги смесвам храните Simple Smile

Сега видях Котьо твоя пост и не си спомням никога да съм задавала такъв въпрос защото не вярвам в свръх естествени неща не зная за какво съм те подкачила теб и никога не съм скачала срещу теб а срещу друга която ми пишеше че някакво лекарство щяло да помогне на Мърки - интернетски измишльотини но и теб съм набелязала към черногледите без да помня защо

Последна редакция: вт, 17 сеп 2019, 18:05 от pvacheva

# 496
  • София
  • Мнения: 16 216
Аз съм тази, която препоръчва ранна кастрация, а не Маяяи. Нашето момченце Барни го кастрирахме на 4.5 месеца.

# 497
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 303
Обичам котките и затова мразя когато някой изрази притеснение в темата няколко потребителки да рисуват най-черни последици и да притесняват още повече човека които се опитва да помогне на животното Simple Smile И тогава го сравних с журналистите лешояди на мястото на катастрофа - хранят се от трагедии - така има и хора тук които търсят само трагедии а котките са любов Simple Smile


Sharky*, и защо толкова рано ?Simple Smile

# 498
  • София
  • Мнения: 8 348
Викам да не чоплим стари препирни.

Винаги можем да си измислим нови.

Киселото мляко се води пробиотик. Според мен надали, поне не магазинното. Със сигурност има и излишни примеси. Аз на кучето давам всеки ден. Мацките нещът.

Всяка суха храна ще го стегне, според мен.
Надали ще му се свие завинаги стомахчето, не ми се вярва да е възможно. Ще си навакса все някога.

Сиси съм я показвала, до годинка беше пършив щиглец. После опна една пуфкава сребриста козина, отгледа бузи, абе красота....

# 499
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 303
Няма да пиша вече ще продължа да игнорирам тези които не харесвам  possessed, благодаря че си толкова мила и помирителна Simple Smile

# 500
  • София
  • Мнения: 16 216
Защото четох, четох и: мъжко коте може да се кастрира веднага щом са му са се спуснали тестикулите в торбичката и няма никакви разумни/медицински основания да се отлага (емоциналните основания са "друга бира"). На нашия на 2.5 месеца си му бяха на място топките. А и вече правеше специфични движения на някои играчки и излъчваше миризма на животинска спермичка след тези движения.

ММ и сина ми от мъжка солидарност искаха да отлагаме, но след събитието се съгласиха с мен, че е било правилно решение. 

# 501
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 287
Сега видях Котьо твоя пост и не си спомням никога да съм задавала такъв въпрос защото не вярвам в свръх естествени неща не зная за какво съм те подкачила теб и никога не съм скачала срещу теб а срещу друга която ми пишеше че някакво лекарство щяло да помогне на Мърки - интернетски измишльотини но и теб съм набелязала към черногледите без да помня защо

Знам за коя съфорумка говориш - момичето ти предложи супер лекарство, при това скъпо и поемаше цената му, като преди това заяви ясно, че си скачала и срещу нея.
Когато задаваш въпроси се приготви да чуеш различни отговори и възпитано да отсееш зърното от плявата.
Не се опитвай да ме правиш на малоумна, защото аз имам отлична памет и мога да намеря поста ти (ако не е изтрит заедно с моя), но няма да си губя времето да го търся.
Не ми е важно като каква си ме набелязала, оставаше и да ти отделям внимание.

# 502
  • Варна
  • Мнения: 6 372
У дома сме от няколко дни. Налага се постоянно да милвам и целувам муцуни. Grinning
Клипчета не успявам да кача от мобилната, затова ще покажа Женето от преди 5 минути. Следва ме неотлъчно.
Притеснява ме, че видях зачервени венци в устата ѝ. Някой беше питал по-напред как се борим с това. При Мила помогна антибиотик, почистване на зъбен камък, преди години. При Магито-преди няколко месеца махахме зъбен камък.
При Женя-преди няколко години ми направи голяма инфекция в устната кухина. Даже извадиха зъби заради това.


Еее, тъй като видя искри между любими и ми става мъчно.
И аз съм за ранна кастрация, заради това, което съм чела. Обичам Котьо и Майя, също.

# 503
  • Мнения: 3 732
Здравейте, имам 9 годишен котарак, който вчера диагностицираха с бъбречна недостатъчност. Заведохме го уж за ваксина, и тъй като напоследък доста отслабна и не се храни добре, решиха да му пуснат изследвания въз основа, на които поставиха тази диагноза. Чета статии в нета и не мога да повярвам, че състоянието му е необратимо и че въобще може да е болен от точно това. Моля ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, нека ми разкаже по-подробно. Има завишен креатинин  - 452,9 и урея - 11,5, правена му е и ехография. Възможно ли е този креатинин да е толкова висок от нещо друго? Ако има някой, който е минавал през това нека сподели и какво лечение са изписали. При нас храна Хилс Ренал, прахче Renal ( не го иска и днес друг лекар ни даде Реналвет за проба), някакви витамини Hemovet ( снощи го повърна) и хапче за кръвно ( друг лекар каза да не го пие). Надявам се някой да помогне Sad
Успокой се за да можеш му помогнеш!

Необратимо е, да, но никой не знае колко живот му остава. Моя старец изкара половин година с диагнозата, но той беше доста стар - на 19 години, с чернодробна и бъбречна недостатъчност. Хванахме проблемите след възпаление на окото.

Много е малко информацията на български. Ако ти се занимава, изчете какво съм писала в предните издания на темата. Тогава се включиха две - три съфорумки минали през същото.

От кой град си? Като те слушам на какви доктори си попаднала, търси друг.


Трябва да го храниш с храна с надпис Уренал. Роял Канин и още една две - фирми ги предлагат, предимно паучове и пастети. Суха храна май няма защото се счита за вредна за бъбреците. Един пауч е към 3 лв от зоо магазин. В Гергьовче е под 2 лв.

Хапче за кръвно - защо? За мен е безмислено.

Основното е Ипакетин - прахче, което се дава със спринцовка през устата два пъти дневно.
Ние рисувахме пиене на физиологичен разтвор и глюкоза, пак спринцовка през устата, за да се възстанови електролитния баланс на организма.
Витамините са за подхранване.


Той пикае много, нали? И пие много вода?

# 504
  • София
  • Мнения: 4 714
НякоИ потребители "удобно" не помнят скорошни или отминали неща...
Като например колко пъти са ми благодарили тук.
И как голяма част от форума си е замълчавала заради Мърки.
Е, не само някоИ имат починал любимец...
Да объркаш MayyaI с detelistna 4etirilinka е доста странно Joy и съвсем НЕ нецеленасочено....

Стейси, Hug
И на мен ми е неприятно, ама ако тръгнат да сипят лъжи по твой адрес ти какво ще си замълчиш ли?
Мълчала съм на кой ли не. Хайде стига толкова.

Последна редакция: вт, 17 сеп 2019, 19:41 от MayyaI

# 505
  • София
  • Мнения: 6 212
И Мади е с възпалени венци. Нямала била много зъбен камък, а и аз не бързам да го чистим. Дадоха ми някакъв гел да я мажа, но трудна работа беше, успях около месец без особен ефект. Можело да е хронична калицивироза.

# 506
  • Мнения: 3 732
За зъбите и възпалените венци - доктор Велев ни препоръча мазане с течен витамин К, с клечка за уши, веднъж дневно.
При нас чистене на зъбен камък не можеше заради упойката. Кървенето спря на третия - четвъртия ден, после беше профилактика до края.

# 507
  • София
  • Мнения: 6 212
Мерси, Зуки; при Мади мисля, че няма кървене, просто са й зачервени на места.

# 508
  • София
  • Мнения: 4 714
Моят е изкарал калцивироза, но ако не се почисти зъбния камък, почти всичко няма смисъл.
Но както писах и аз не съм чистила.

Да се дава разни запичащи на котка с разстройство е схващане от зората на 19 век, сега сме 21.

# 509
  • Мнения: 762
Зуки Су благодаря ти! От София съм, ходихме в Централна ветеринарна клиника до Зоопарка. Ако можеш да ми препоръчаш кадърен ветеринар ще го заведа и на трето мнение

Общи условия

Активация на акаунт