Какво повече НЯМА да купя - 16

  • 88 201
  • 735
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 4 714
Писа се, че Давидов са го развалили. Аз да се оплача от нескафето от Нестле. Е, тякава горчилка е, че се чудя дали въобще има кофеин вътре, т.е. не се чудя, явно няма. Angry  На партида ли не случих, какво ли, не знам.
Някой с предложения. Основно пия нес и се замислям да видя в Лидл какво се продава, там пък що за чудесия е?

# 571
  • Мнения: X
За сега Нескафе голд е добре. От години не пия класик.

# 572
  • София
  • Мнения: 4 714
За сега Нескафе голд е добре. От години не пия класик.
Има ли лек сладък вкус? Че кофеина дава сладост, от обвивката на кафеените зърна.
Класика е станал Angry, нищо общо с кафето в което се влюбих, пише само, че е уж произведено в Бразилия.
Стига, бе, как беше : мани тоя майтап от мен. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 573
  • София
  • Мнения: 8 113
това кисело мляко Айряна е по-гъст от него, и май беше замръзвало даже. За първи път купих, явно и за последен.

# 574
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Не са го съхранявали правилно, нямам фал с Елби, всичко тяхно харесвам.
Излъгах се да купя Верея, уж по БДС, изключително воднисто, зарекла съм се да не купувам Верея откакто отворено прясно мляко стоя седмица и повече /нарочно/ в хладилника и нямаше никаква промяна.

# 575
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Направо не знам как ги правите тези експерименти. Вкисва ми Верея и още как, често не успяваме да допием бутилката. Просто не проумявам как я държите дълго време и не се разваля, сякаш за друго мляко говорим. Верея и кисело, и прясно употребяваме, на мен ми харесват.

# 576
  • Мнения: X
Ако е UHT, добре, но, ако в хладилника температурата е над 5-6°, пастьоризираното ще замине, заради технологията. UHT е пакетирано в асептична среда и опаковка. За мен е удобство, защото до отваряне стои при стайна температура, в шкафа.На ОМК, производител на Верея купувам прясно мляко Фибела, фал не съм имала до сега. Харесвам повече на Мегле обаче.

# 577
  • Стара Загора
  • Мнения: 255
Какао Нескуик на пакетчета - горчилка, остава утайка на дъното, не се разтваря хубаво. Добре че не купих направо голям пакет, а реших да пробвам пакетчетата. Гледам, че има собствена марка и на Кауфланд, и на Лидъл, те дали стават за нещо?

# 578
  • Мнения: 1 467
Направо не знам как ги правите тези експерименти. Вкисва ми Верея и още как, често не успяваме да допием бутилката. Просто не проумявам как я държите дълго време и не се разваля, сякаш за друго мляко говорим. Верея и кисело, и прясно употребяваме, на мен ми харесват.
В офиса се купува прясно мляко на Верея, между празниците бяхме забравили една отворена бутилка за 15-18 дни.
Ами нищо и нямаше. Единственото мляко което ми вкисва е на ЕлБи.

# 579
  • София
  • Мнения: 13 148
Какао Нескуик на пакетчета - горчилка, остава утайка на дъното, не се разтваря хубаво. Добре че не купих направо голям пакет, а реших да пробвам пакетчетата. Гледам, че има собствена марка и на Кауфланд, и на Лидъл, те дали стават за нещо?

Децата пораснаха и скоро не съм купувала, но различните опаковки са от различни производители и са с различен вкус. У нас се харесваха стандартните пакети от 250 гр и от 400  гр. Веднъж пуснаха ХХЛ опаковка, която беше изцяло с надписи на немски и лепнат етикет на български. Така и не пожелаха да го пият, защото много горчало.

# 580
  • Мнения: 27 506
Тези прахчета какао са си основно захар, твърде малко е какаото в тях. Никога не са ми горчали- даже напротив- губи се вкусът на какао покрай толкова захар...независимо на коя марка, все такива блудкави ми се струват.
В Кауфланд  (поне пловдивския) тази седмица има промоция на бабекова наденица Joy Не съм съвсем сигурна, че е онова безвкусно, картонено нещо от което излизаше течност на фонтан ("бабекова наденица" с праз), но повече не рискувам.... Close

# 581
  • Мнения: 110
Направо не знам как ги правите тези експерименти. Вкисва ми Верея и още как, често не успяваме да допием бутилката. Просто не проумявам как я държите дълго време и не се разваля, сякаш за друго мляко говорим. Верея и кисело, и прясно употребяваме, на мен ми харесват.
В офиса се купува прясно мляко на Верея, между празниците бяхме забравили една отворена бутилка за 15-18 дни.
Ами нищо и нямаше. Единственото мляко което ми вкисва е на ЕлБи.

И аз съм на мнение, че Верея не става. Имах и аз забравено, отворено мляко  на около три седмици на вилата. Преварих го нарочно и изобщо не се пресече, направо нищо му нямаше, да ти се прииска да го изпиеш... Simple Smile

Последна редакция: пн, 17 фев 2020, 23:05 от Buni5

# 582
  • Мнения: 2 128
Харесваме вкъщи Верея- та. На 3-4 ден вкисва млякото.

# 583
  • София
  • Мнения: 13 148
Не знам как ви вкисва. Аз не помня такъв случай, а купувам най-вече Верея. Около Нова година имаше игра с точки. Заредих с 4 л. прясно мляко, но точно тогава на никой не му се пиеше мляко. За да не изпусна крайния срок на купичките, го пресипах в шишета. Поне 2 седмици го пихме, но не промени вкуса си.

Имам приятелка, която използва мляко само за кафето си. Споделяла ми е, че купува точно Верея, защото хем ѝ харесва на вкус, хем не се разваля. Laughing

# 584
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Ми вкисва си. И аз не мога да повярвам, че на някого не му вкисва, че и със седмици, звучи ми абсурдно. Понеже го пия основно аз с кафето, т.е. по малко, редовно не успявам да изпия бутилката и изхвърлям. Затова и напоследък предпочитам УХТ млеката. Явно или имаме различна представа за понятието "вкиснало мляко" или не знам.

Общи условия

Активация на акаунт