На ЮНчето харесва му навън и за разходка, и за сън - Тема 2

  • 16 125
  • 796
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 1 102
Ние бяхме на гастро заради кръв в памп. и двата пъти й се появи след хип ХА, то е с намалено съдържание на кр.протеин но все пак го има. Изписаха ни АМ Фризолак Пеп, то е без кр.протеин доколкото разбирам единственото без. Бебето получи и едни сухи плаки по крачета и ръчички(атопичен дерматит), което също го свързват с алергията. На хип акаше по 10 пъти на ден беше кошмар, а с фризолак пък започна 1 път на 5,6 дни. Аз също така я кърмя и ме сложиха на диета с няколко зеленчука и няколко плода, които въвеждам на 3 дни. Та това са нашите симптоми на АБКМ, но не съм лекар може и само отклонение в честотата на изхождане да показва непоносимост. При нас са поне 3 признака: кръв, атопичен дерм., отклонение в честотата на изхождане.
И при нас иначе започна плюнчене и ровичкане с ръце в устата. Уж си мисля, че е рано за зтбзъбки и, тя е родена краят на юни.
По коремче не обича да седи и продължава да забожда нос, а и аз бързо се предавам и я завъртам, а знам че трябва да тренира.
Гука и се смее поне от месец голям кеф е Simple Smile)

# 646
  • Мнения: 1 694
Някое бебе да е реагирало на Ротарикса? Ние я сложихме преди 3 дни и тази нощ зверски газове ли, колики ли- цяла нощ ръмжи, сумти и се напъва, свива крачета. А в деня след Рота-та беше много крив и ревлив. Представям си ако бяха сложили и другите. Но тази нощ много страда нещо и е неспокоен и му къркори коремчето, обикновено към 5-6 сутрин е такъв, но днес откакто е легнал, цяла нощ

# 647
  • Мнения: 3 252
Да, и при нас беше така след ротарикса, първите 2 хранения искаше да повръща, от третото започна напъването.. И продължи до акането (при нас беше клизма на 3-тия ден). Бяхме на 6 седмици.

# 648
  • Мнения: 370
Blue eyes и ние имаме такива сухи места по крачетата, с какво ли не ги мазахме, но явно е от алергията. На вас какво ви предписаха друго. Разбрах за някакъв ензим за поносимост към лактоза.
 На мен ми е много трудно да мина на такава диета особено както и бързо слабея.

# 649
  • Мнения: 2 521
Бебка няма обриви, връща понякога, като й натисна коремчето, главно текат лиги, ама като чета, не е само тя.
Танче, блазе ти за свалянето, аз не мърдам, ям нормално, ама явно докато кърмя така ще Е.
Също не мога да си представя да мина на диета, но не мисля, че има общо. Още повече,  че акото й не е твърдо и сухо, а си е редичко, та не е баш запек. Ще мине със захранването, каката беше същата, но беше на смесено хранене и акаше на 3 дена. Веднага като почнах с картофчето, започна да ака всеки ден. Но не мисля да е скоро, 5.5-6 месеца. ..

# 650
  • Мнения: 439
А със какво кажете бебчетата след баня? Аз в началото с бебешко олио мажех и кожата и беше много суха по крачетата и грапава. Смених на лосионче на бочко и всичко вече е нормално.

# 651
  • София
  • Мнения: 888
Здравейте,
Ние се върнахме от море, в крайна сметка пътуването се оказа най- голямото предизвикателство, но мина.
Бебка преди обяд спеше в количката на плажа на сянка, а следобяд в стаята се занимавахме. Сутрин и вечер с баща и правеха разходка със слинга по плажа, че и на бар беше.
Мисля да отложа следващата ваксина за другата седмица, че да не е веднага след пътуването.
Нашата кожа се оправи, дерматоложката ни препоръча продуктите на Ларош Посе, които са за кожа предразположена към ад, но тя беше сигурна че при нея не е атопичен.
Честит първи учебен ден на мамите с ученици, да е успешна годината им!!!

# 652
  • София
  • Мнения: 3 098
Нещо изключително странно стана вчера. Обикновено Ивчо дремва преди къпане, обаче снощи заспа към 19:30 и не се събуди за къпане/ядене. Беше на шезлонга и го преместих в леглото, очаквах да се събуди, но не! Викам си, последно е ял в 17:30ч., все ще събуди да яде. Да ама не. Чак на сутринта се надигна в 5:50 ч. Малко се притесних. Това са много часове без да яде.

# 653
  • Мнения: 6 578
Бочко го е правил същото, да пропусне в 21 храненето и чак за 06 да се събуди. Примерно ако заспи към 20 часа. Обяснявам си го с по-бърз растеж примерно. Ако иначе поведението е обичайно и няма температура, мисля няма какво да се притесняваш.
Сега ако не се събуди сам, аз го будя за къпане и хранене.

# 654
  • София
  • Мнения: 616
И моят бебок няколко пъти си проспива банята, ама аз не го будя. Но той за хранене си се буди към 01 часа.
Аз пък се притеснявам, че взе много големи паузи между храненията да прави, защото яде само от една гърда и не знам дали му стига. Преди цоцаше на често и бях спокойна, пък сега дръпне няколко пъти от едната и после 2-3 часа не иска да яде. Все го мисля, че е гладен, хаха.

# 655
  • София
  • Мнения: 4 011
Аз пак казвам , че заспало бебе не будя. Вече са големи, от глад няма да умре. Гладен ли е ще се събуди сам 100%.
Сухи петна има баткото още от бебе, мажа с а-дерма, оправят се много бързо. Казах ми, че е липса на омега 3.
Бебето след баня не винаги го мажа. Никак не му е приятно.

# 656
  • Мнения: 3 252
Наблюдавайки я последните в дни, май бебка е готова да махне нощното хранене (ние сме на 3 месеца без 3 дни), обаче мама не д готова.. Примрънква към 4, обаче ако я оставя може да спи до 5.30 като пич. Ще изчакам прегледа в петък и ако е качила поне минимума (800 гр. За месеца), ще се съобразя с това желание, че трябва по на често да яде през деня - сега яде на 3,5ч (4 пъти кърма + 2 Ам)

# 657
  • Мнения: 262
Дали е ефект от ротарикса тоя нощен тормоз? Ние на 11 дадохме 2рата, на 13ти спа без да мръдне и направи 11 часа пауза без да яде.,но снощи и предната вечер цяла нощ беше едно мятане, мрънкане, рев.. Та се чудя какво става.

# 658
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Sunny_kid, моя мъник последните дни също цокне 3-4 пъти от едната гърда и повече не иска. Аз се притеснявам да не ми спре кърмата така, че до скоро си изяждаше и двете гърди на всяко хранене.

# 659
  • Мнения: 6 578
Нормално е вече да сучат по-бързо по-голямо количество. Все пак са професионалисти бебешоци Heart Eyes ако ви се види, че има още след сукане, доизцеждайте, или пък ако е дълга пауза от 6-9 часа. Въпреки, че аз не мога да се принудя да стана през нощта да цедя. Затова пия превантивно лецитин по едно на ден.

Общи условия

Активация на акаунт