Къде да отседнем в Родопите и какво трябва да се види непременно - 8

  • 62 119
  • 746
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 373
Не съм обяснила май правилно:) С кола до гората, от където почва пътеката за Моняк. Там към 8 км отиване и връщане пеша, с доста изкачване, взехме пак колата и с нея до селото. Оставихме я там и пак пеша до моста на село Лисиците и по него до самото село и после пак обратно пеша:)

# 286
  • Мнения: 1 829
Пеша? Има туристическа пътека ли? По асфалта го гледам, че е 20км в посока, хич не е малко
Мисля, че този коментар е за мен. Не знам дали има пътека от Ягодина до Триград. Ако няма, с колата ще се ходи, то е ясно. Мнооого отдавна съм била там и спомените ми са смътни. Ако имаме повече време още по-добре, ще се разходим в Триград.

# 287
  • Мнения: 856
Пеша? Има туристическа пътека ли? По асфалта го гледам, че е 20км в посока, хич не е малко
Мисля, че този коментар е за мен. Не знам дали има пътека от Ягодина до Триград. Ако няма, с колата ще се ходи, то е ясно. Мнооого отдавна съм била там и спомените ми са смътни. Ако имаме повече време още по-добре, ще се разходим в Триград.
Има пешеходен маршрут. Ето един пътепис, не е мой, от нета е https://svetogled.com/marshrut-yagodina-trigrad-orlovo-oko/

# 288
  • София
  • Мнения: 1 285
Туристическа пътека между Триград и Ягодина има. От Триград тръгва път над селото в посока към Дяволското гърло. Издига се плавно. Има погледна площадка от скалите точно над входа на пещерата (там, където влиза реката, но излизат туристите). На отсрещния склон прекрасно се вижда Харамийска пещера. Пътеката би трябвало да е маркирана. Минава през ливади, после през гората. Не е много къса, около 4,5 км докато излезете от гората над ливадите на Ягодина. Оттам до самото село има още два километра през полето. Ако ще се връщате после пеша към Триград си става разходка за цял ден.

Хубава разходка се получава и ягоди има в гората. Но не е за бързане. Спокойно и да се разгледа.

# 289
  • у нас
  • Мнения: 1 870
Ягодина - Триград е много амбициозно пеша. Ние, когато бяхме там направихме Дяволското гърло, Ягодинската и след това пеша Орлово око в един ден

# 290
  • Мнения: 1 829
Не знаех, че е толкова дълго 6-7 км няма да могат децата да ходят (само в едната посока). Явно, че с кола ще се ходи до Дяволското гърло.
За Харамийската пещера колко време предварително трябва да се организираме (предполагам в интернет ще намеря телефони за контакт)? И подходящо място ли е за посещение от 13 годишни?

# 291
  • у нас
  • Мнения: 1 870
Има телефони в нета. 40лв е на човек. Зависи от децата. Входа е на 20 м над земята и се ходи по скалата, разбира се с осигурително въже, след това има отвес около 40-45м отново с въже. Излиза се от др. страна и по екопътека се връщаш при асвалтовия път. Предстои ни да ходим и ще споделя впечатления съвсем скоро Simple Smile

# 292
  • Асеновград
  • Мнения: 3 062
Не знаех, че е толкова дълго 6-7 км няма да могат децата да ходят (само в едната посока). Явно, че с кола ще се ходи до Дяволското гърло.
За Харамийската пещера колко време предварително трябва да се организираме (предполагам в интернет ще намеря телефони за контакт)? И подходящо място ли е за посещение от 13 годишни?
При планински маршрут км. са от значение но като най малко следван ориентир.Важно е каква е денивацията и колко пъти по маршрута има слизане и изкачване.
Преди години на база малко км. с още един човек за ден решихме да вземем Кръстова гора-Белинташ-Кръстова гора като оставим на Кръстова гора колата и после си я вземем. Е не ни стигнаха силите, в дерето на р.Мостова Сушица преценихме че ни чака обратно изкачване , а времето ни е преполовено, ако не искаме да замръкнем някъде трябва да се връщаме.
Затова преценяйте добре дневните преходи.Разстоянията в планината са много лъжлив ориентир.

# 293
  • Мнения: 1 829
Благодаря, определено с кола ще ходим до Триград:)
Едно питане - в района на яз. Кърджали къде бихме могли да отседнем. Видях препоръки за Главатарци, но някак се пада от другата страна на язовира (ще идваме откъм Ардино)...

# 294
  • Варна
  • Мнения: 1 412
За Триград препоръчвам да посетите мандрата (в края на селото се намира) и да си вземете кашкавал.
Ягодина - Триград сме минавали с джип, има си горски път по който сме засичали и туристи, но ние сме си офроуд туристи и навсякъде си ходим с джипката

# 295
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 176
Мандрата в Триград и аз я препоръчвам. Имат и жива риба, там си я гледат, и нея пробвахме😋

# 296
  • Мнения: 1 829
Отбелязвам - мандрата в Триград:) Благодаря!
Още една чуденка: харесах си х-л в Смолян дали някой го е посещавал: Смилен хотел и Уелнес, не заради спа-то, а заради прекрасните отзиви...

# 297
  • Мнения: 1 240
Отбелязвам - мандрата в Триград:) Благодаря!
Още една чуденка: харесах си х-л в Смолян дали някой го е посещавал: Смилен хотел и Уелнес, не заради спа-то, а заради прекрасните отзиви...
Хотелът се намира в близост до Смолянски езера. Сядали сме на терасата преди доста време след разходка по пътеките наоколо. За съжаление не мога да дам отзиви, защото не сме нощували. Но районът е прекрасен!

# 298
  • Асеновград
  • Мнения: 3 062
Благодаря, определено с кола ще ходим до Триград:)
Едно питане - в района на яз. Кърджали къде бихме могли да отседнем. Видях препоръки за Главатарци, но някак се пада от другата страна на язовира (ще идваме откъм Ардино)...
От другата страна съм била на палатка, не си спомням хотели там.

# 299
  • София
  • Мнения: 5 362
В Главатарски хан спахме септември месец. Не е ефекта уау, но хората много се стараеха.

Общи условия

Активация на акаунт