Къде да отседнем в Родопите и какво трябва да се види непременно - 8

  • 62 174
  • 746
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 853
+ меандрите на Арда. И ние обмисляме обиколка на тези места, но нещо не мога да харесам хотел. Предпочитам да е къща за гости, всъщност, да не е на шумно място (т.е. без пиянски компании нощем) и да предлгат домашна закуска Smile
[/quote]
за мен меандрите край Маджарово са по близко към Ивайловград, и Крумовград , отколкото до Кърджали. Аз поне при моите посещения отсядам в Ивайловград - много красиво и още по -спокойно градче, с приемливи цени , други са доволни от комплекс Горна Арда/ там май е без закуска/ или центъра за птици край Маджарово- но там не съм отсядала
Кърджали наистина е благодатен район за разглеждане и на исторически  / това е водещо за мен / и на природни забележителности.За горния пост да вмъкна - пещерата Утроба  до Ненково - между другото не е единствена в България но е на-известната , е на 35 км от Кърджали планински път , допълнително изкачването е към 2 часа /без деца/ .. така че  го имайте впредвид при планирането на посещенията

Последна редакция: пн, 06 юли 2020, 09:05 от tky

# 346
  • Мнения: 5 958
Най-изумителната домашна закуска, която сме имали, беше в една къща за гости в с. Мъдрец (при Севда). Селото се намира на пътя Кърджали-Хасково през с. Мост.
Дано не е реклама, но ето това е къщата:
Скрит текст:
Там се предлага и пъстърва на керемида като специалитет . Бяхме голяма компания, цялата фирма,  само ние настанени в къщата и на сутринта ни очакваше рога на изобилието - дъъъълга маса, отрупана с какво ли не, всичко домашно - мекици, пържени филийки, чай, домашни сладка, сирена, плодове, зеленчуци.... Това беше преди 3 години, ако нивото е същото и сега - препоръчвам. Самата къща не е нищо особено - чисто беше, друго не ме е впечатлило. Самото село също не блести с нищо, но ако се търси само за вечеря и нощуване (+въпросната отлична закуска), е идеално.

# 347
  • Мнения: 789
Здравейте, търся актуални отзиви за х-л Главатарски хан- стаи, басейнът топъл ли е, ресторанта? Също какво си струва да се посети в района- освен Перперикон? Ще ходим ср.на август.Благодаря!

Скоро и аз питах за Главатарски хан и Рокка Резорт, решихме да запазим Рокка, заради по-новото и модерно обзавеждане, защото по снимките Главатарския хан не ми хареса. И двата хотела имат басейни, ресторанти, гледка към язовира и включена закуска. Нашата резервация е за края на юли.

# 348
  • София
  • Мнения: 1 040
Благодаря! Ще Ви помоля за отзиви, като се върнете.Ние сме август, така че имаме време.🤗

# 349
  • Мнения: 2 030
След посещението ни на Перперикон, попаднахме на хубав ресторант-механа в Кърджали - "Старата къща". С лятна градина, навън бяхме. Има и една катерушка, люлка в двора на ресторанта.

# 350
  • Мнения: 62
Здравейте, търся актуални отзиви за х-л Главатарски хан- стаи, басейнът топъл ли е, ресторанта? Също какво си струва да се посети в района- освен Перперикон? Ще ходим ср.на август.Благодаря!

Скоро и аз питах за Главатарски хан и Рокка Резорт, решихме да запазим Рокка, заради по-новото и модерно обзавеждане, защото по снимките Главатарския хан не ми хареса. И двата хотела имат басейни, ресторанти, гледка към язовира и включена закуска. Нашата резервация е за края на юли.

И Главатарския хан не е лош. Басейните са слънчеви, за лятото ние лично предпочитаме такива басейни, като изгориш не е много приятно да влезеш в басейн с топла минерална вода.
Толкова за басейните. Стаите са чисти и разбира се панорамните гледки са топ. Но ако ще си правите излети, има и по-бюджетни варианти.

# 351
  • Мнения: 63
Здравейте. Резервирах вила Малина в Пампорово, някой има ли отзиви за там? Не сме били в Пампорово, какво бихте ми предложили да видим за 3 дни в района. Двама възрастни сме.

# 352
  • Мнения: 1 292
Здравейте. Резервирах вила Малина в Пампорово, някой има ли отзиви за там? Не сме били в Пампорово, какво бихте ми предложили да видим за 3 дни в района. Двама възрастни сме.
Дяволското гърло, Ягодинската пещера, изкачване с джип до Орлово око, връх Снежанка,екопътека Струилица, екопътека Невястата, Дяволската екопътека, Каньона на водопадите - толкова много места има, че дните никога не са достатъчни за Родопите.

# 353
  • Пловдив
  • Мнения: 13 496
До всички места от Пампорово имаш час и кусур път.

Може за се види също иначе: Вълчи камък, Чаирски езера.

# 354
  • Мнения: 63
Здравейте. Резервирах вила Малина в Пампорово, някой има ли отзиви за там? Не сме били в Пампорово, какво бихте ми предложили да видим за 3 дни в района. Двама възрастни сме.
Дяволското гърло, Ягодинската пещера, изкачване с джип до Орлово око, връх Снежанка,екопътека Струилица, екопътека Невястата, Дяволската екопътека, Каньона на водопадите - толкова много места има, че дните никога не са достатъчни за Родопите.
Благодаря. Дяволското гърло и Ягодинската пещера ги видяхме миналата година, когато бяхме в Доспат. Лични впечатления от Каньона на водопадите имате ли?
До всички места от Пампорово имаш час и кусур път.
Може за се види също иначе: Вълчи камък, Чаирски езера.
Благодаря. Сега ще потърся информация за Чаирските езера.

Последна редакция: нд, 12 юли 2020, 12:16 от AnMary

# 355
  • Мнения: 155
Здравейте. Резервирах вила Малина в Пампорово, някой има ли отзиви за там? Не сме били в Пампорово, какво бихте ми предложили да видим за 3 дни в района. Двама възрастни сме.
Здравейте! Трета година ще сме в Малините. виличките са супер. На първия етаж е хол, кухня и баня с тоалетна. На втория етаж са две спални-едната с голяма спалня, а другата с две единични легла. Пред бунгалото има скара и огнище. Кухнята е обурудвана с печка, микровълнова, хладилник с камера. За районаа-има много неща-питайте и ще отговорим-пещерите Ягодина и Дявалско гръло, Широка лъка, Гела, Смолянските езера, Снежанка-има лифтове, екопътеките Невяста и още една имаше, която тръгва от екиопътека Невяста, Каньона на водопадите. Има много неща зависи какво ви интересува. Ние също сме на Малините от 31,07.

# 356
# 357
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 110
Отзиви за Firefly Apartments ?

# 358
  • В.Търново
  • Мнения: 6 687
Може ли свободно да се иде до обсерваторията или трябва предварително да се запази час за посещение? Ако сме трима души ще ни пуснат ли или трябва да дебнем група?

# 359
  • Пловдив
  • Мнения: 5 938
Ние нямахме запазен час миналата година по това време, но беше неделя и имаше и други посетители. Мисля, че посещенията са на всеки кръгъл час.
В сайта е посочен този телефон за справки и заявки: тел. 0879 50 44 52. Може да се обадите да питате, защото може и да не приемат посетители в момента предвид ситуацията.

Общи условия

Активация на акаунт