Замайване на главата

  • 2 143
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 298
Здравейте момичета,незнам темата дали ми е подходяща за тук, но все пак да споделя и да питам дали на някой се сблъсквал с подобен случай

Миналия месец на 2.08 станах с световъртеж, не можах да отида на работа,оказа се че ми закъснява с 2 дни и към обяд ми дойде МЦ,отдадох го на това ,че е нещо хормонално
Първите 2 дни много ми тече и ми беше замаяна главата ,все едно плувах така ми беше няколко дни и на 4 ден ми спря.
Нищо непочувствах близо 2 седмици, докато една неделя пак ми се замая,аз се притесних от факта и мъжа ми ми откара на невролог.Невролошката каза,че невижда нищо притеснително ,но все пак да си направя Ядрено магнитен резонанс с контраст за мое успокоение, тъй като след 2 дни щях да ходя на почивка.Аз не си направих, не само че 1000лв трябваше да го платя и нямах времето.А и тогава бях с синузит и пиех антибиотик,болеше ме челото и всеки ден пиех и нимезил.
Отидох на почивка и когато ме заболеше главата обикновено вечер се черпи по 1 нимезил и след това почваше все едно да ме бута някой,да плувам..не ми беше комфортно и така 3 дни кошмар.
Спрях нимезил и антибиотика и 3 дни бях ок ,нямах то този проблем
Вчера сутринта ми дойде МЦ,  прибрах се от почивката вчера следобяд и пак започна клатушкането ,сега пак ми е замаяна леко главата
Започвам да се притеснявам вече,несъм същата както до преди 1 месец..
От цикъла ли може да е ????Преди да ми дойде така ми е замаяна и сега докато съм в цикъл ,а и доста ми тече вече втори месец,никога несъм имала проблем с него.Confounded

# 1
  • Мнения: 2 749
Кръвни изследвания най-напред. Само като идея - анемия, ниска захар, ниско кръвно.

# 2
  • Мнения: 298
Кръвни изследвания най-напред. Само като идея - анемия, ниска захар, ниско кръвно.


Правих си миналата седмица ,пълна кръвна картина ,захар,желязо ,TSH
Всичко е ок
Кръвно меря ,добре ми е

# 3
  • София
  • Мнения: 3 705
Необходима е консултация с отоневролог. Преминала съм през това 2 пъти, причината не се установи, но с медикамеенти се овладява.

# 4
  • Мнения: 298
Необходима е консултация с отоневролог. Преминала съм през това 2 пъти, причината не се установи, но с медикамеенти се овладява.

И аз за отоневролог мислех,Сега ще ходя при личната ,дано ме изпрати да отида
Благодаря

# 5
  • Мнения: 46 504
Мерен ли е инсулин?
Колко е ТСХ-то?

# 6
  • Мнения: 298
Мерен ли е инсулин?
Колко е ТСХ-то?

Инсулина не е мерен
ТСХ е в норма

# 7
  • Мнения: 46 504
Инсулина не е мерен
ТСХ е в норма
Каква е точната цифра на ТСХ-то?
Добре е да измерите инсулина, аз имах такива кратки замайвания и се оказах с ИР.
Мениер?

# 8
  • Мнения: 298
Инсулина не е мерен
ТСХ е в норма
Каква е точната цифра на ТСХ-то?
Добре е да измерите инсулина, аз имах такива кратки замайвания и се оказах с ИР.
Мениер?

2.740

# 9
  • Мнения: 1 081
Бг мама не е доктор. Авторке не си ли се замисляла дали не е от жегата, недоспиване, обезводняване, неправилен хранителен режим или просто пропускане на хранения през деня. Каква ти е работата, свързана ли е с напрежение?

# 10
  • Мнения: 298
Бг мама не е доктор. Авторке не си ли се замисляла дали не е от жегата, недоспиване, обезводняване, неправилен хранителен режим или просто пропускане на хранения през деня. Каква ти е работата, свързана ли е с напрежение?

Храня се,вода пия около 2л
Преди не пиех монго, но сега наблягам на водата,иначе съм маникюристка,но 10 дни не бях на работа

# 11
  • Мнения: 46 504
Високо е. Трябва да е 2 и под 2.
Нарочно те питах, защото съм минала по този път. За съжаление има много некадърни лекари, които грешно тълкуват границата до 4.2. И мен така ме мотаха, докато накрая не изпуших съвсем.
Намери си свестен ендокринолог, за да ти направи и ехограф и да започнеш лечение. И премери инсулина, те обикновено вървят заедно.

# 12
  • Мнения: 298
Високо е. Трябва да е 2 и под 2.
Нарочно те питах, защото съм минала по този път. За съжаление има много некадърни лекари, които грешно тълкуват границата до 4.2. И мен така ме мотаха, докато накрая не изпуших съвсем.
Намери си свестен ендокринолог, за да ти направи и ехограф и да започнеш лечение. И премери инсулина, те обикновено вървят заедно.

Как че е високо като е от 0.300 до 4.200

# 13
  • Мнения: 1 220
При мен е от шип във врата. Щом сте маникюристка сигурно работите наведена. Може са си направите снимка.

# 14
  • Мнения: 46 504
Как че е високо като е от 0.300 до 4.200
При здравите хора е под 2.5. Нормалните стойности са 2 и под 2.
Всяка стойност над 2.5 значи проблем с щитовидната. Като цифрата не е постоянна, моят както беше 2.8, така след 2 месеца скочи на 5.7

Цитирам първия попаднал ми линк, но това е мнението на всички добри ендокринолози:

Проф. Жулиета Геренова, началник Клиника по Ендокринология на УМБАЛ „Проф. д-р Стоян Киркович”, Стара Загора:

"За съжаление в България има грешно поставена граница, която задълбочва заболяването.
Наблюдавате ли повишаване на дисфункциите на щитовидната жлеза при младите хора?

Истината е, че съществуват много субклинични пациенти, тъй като референтните стойности, зададени в лабораторията (0,37 – 4,2) е много широк диапазон. Оптимално TSH трябва да се намира в диапазона 1,2 – 2,5. Над тази граница, особено при наличен автоимунитет ( при едно или повече анти-ТРО, ТАТ, МАТ) и Т4 в норма може да се създаде проблем с фертилитета, с кожни промени, с някои проблеми с паметта, с настроението и др."

Източник

Както писах вече, минала съм по този път, и аз се успокоявах, че не е вярно, но нещата излязоха извън релси. Замайването е нищо, в сравнение със следващите неща. Не можех да дишам, сърцето ми изскачаше, дори 100 метра не можех да извървя. Не чакай да се задълбочи, защото това води и до промени в самата щитовидна.

Общи условия

Активация на акаунт