Хайде на бъзака!

  • 5 528
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 204
А аз с едно чудене , с какво би могла да се замени захарта (ако може), защото нали по принцип я смятат за вредна. ?
Със стевия не може ли?

# 31
  • Мнения: 1 427
Втори опит.

# 32
  • Мнения: 648
Моите хора ме наплашиха, че съм щяла да объркам и да ги изпонатровя! И аз се отказах !

# 33
  • София
  • Мнения: 10 862
Кое ще объркаш? Да не би да има двойник? Толкова години го правим и нищо не ни е станало. Само не трябва да допускаш да има недоузрели зрънца, те са опасни.

# 34
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Някой правил ли е вино от бъзак?

# 35
  • Мнения: 1 427
За вино само от бъзак не знам, но докато го берях срещнах един дядо, който също береше и се заговорихме. Каза, че го добавя при гроздето за вино. Първо оцветявало виното в приятно тъмен цвят, освен това не вдигал кръвно като пиел виното благодарение на бъзака  Simple Smile

# 36
  • Мнения: 99
Може ли да се пие сиропа от жени опитващи да забременеят и бременни?

# 37
  • София
  • Мнения: 10 309
Моите хора ме наплашиха, че съм щяла да объркам и да ги изпонатровя! И аз се отказах !

Същото е вкъщи, скъпия и детето в един глас гракнаха, че ще ги натровя  Joy Joy Joy

# 38
  • Мнения: 10
Не съм си правила никога сироп от бъз или бъзак, с което не се гордея, но не живея в България и само мъкна от родината разни наши илачи... Ползвам купешки български сироп и ви уверявам, че откакто го започнах, няма шмрък, ких и бух. Наистина повишава много имунитета.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 71
Здравейте, набрах си около 2 кг бъзак, искам да попитам трябва ли да го мия и суша, преди да го сложа в бурканите,
къде да държа бурканите - някъде пише на слънце, на тъмно и хладно, и бърка ли се или не за тези 40 дни?
Благодаря и хубав ден на всички!

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Моят седи в един трилитров буркан на терасата покрит с марля. Не го бъркам.
Някои бъркат.
Не знам кое е по-правилното.

# 41
  • София
  • Мнения: 10 862
Здравейте, набрах си около 2 кг бъзак, искам да попитам трябва ли да го мия и суша, преди да го сложа в бурканите,
къде да държа бурканите - някъде пише на слънце, на тъмно и хладно, и бърка ли се или не за тези 40 дни?
Благодаря и хубав ден на всички!


Ако се мие, трябва да се слага в бурканите добре подсушен. Държим го на северния остъклен балкон и не го бъркаме.

Общи условия

Активация на акаунт