Метформин и обезболяващи?

  • 712
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 937
Здравейте, Дами!

Моля да ме извините предварително, ако темата се дублира, но не открих нищо във вече съществуващите.

Преди няколко дни ми предписаха
 Метфогама 500 и Л-тироксин 0, 25 за лечение на поликистоза и намалена функция на щитовидната жлеза. Четейки листовките, нещо доста ме притесни, а именно противопоказанията за употреба на лекарства, съдържащи например ибупрофен. Част от проблемите, заради които първоначално отидох на лекар и се стигна до лечение е честата, болезнена менструация. За мен буквално е ужасяваща мисълта какво ще се случи, ако не мога да взимам нищо за болките.

Ще бъда много благодарна, ако онези от Вас, които с ползвали препарати, съдържащи метформин, споделят дали са приемали обезболяващи и кои по-точно, тъй като при разговор с ендокринолог, останах с впечатление, че няма проблем да пия Нурофен, Аналгин и т.н.

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Няма проблемда пиеш обезболяващи. Сега ще погледна листовката, но за първи път чувам за такъв казус.

# 2
  • Мнения: 8 937
Благодаря Ви за бързия отговор. Специално е обърнато внимания на нестероидните противовъзпалителни и това е причината да съм малко притеснена. По принцип, рядко се съгласявам да пия нещо непознато.

# 3
  • Мнения: 54 478
Благодаря Ви за бързия отговор. Специално е обърнато внимания на нестероидните противовъзпалителни и това е причината да съм малко притеснена. По принцип, рядко се съгласявам да пия нещо непознато.

Това е защото дразнят стомаха.
Метформин също дразни стомаха и не е препоръчително да се наслагват.
Но за кратко няма да е проблем.

# 4
  • Мнения: 11 363
Дали е, защото дразнят стомаха или е защото и двете натоварват черния дроб? Или и двете накуп?

Към авторката - напълно възможно е с диета, метформин и добавки въобще да няма болки при менструация. И то вероятно така ще стане.

Но метформина със сигурност не се пие с алкохол, защото прави трайни съединения в черния дроб.

# 5
  • Мнения: 54 478
Може да пие също аналгин, спазмалгон, но шпа, вместо ибупрофен.

# 6
  • Мнения: 8 937
Дали е, защото дразнят стомаха или е защото и двете натоварват черния дроб? Или и двете накуп?

Към авторката - напълно възможно е с диета, метформин и добавки въобще да няма болки при менструация. И то вероятно така ще стане.

Но метформина със сигурност не се пие с алкохол, защото прави трайни съединения в черния дроб.

Здравейте,

Именно това ме притеснява. Всяко обезболяващо малко или много товари черния дроб и дразни стомаха, не само НСПВС. Успокоиха ме, че дозата е малка, а и изследванията ми не показват някакъв проблем.
Дано наистина менструацията не е болезнена или поне да е търпима. За съжаление, от години съм с1икнала, че без хапчета съм нетрудоспособна.
За алкохола, наясно съм, но не е никакъв  проблем, рядко пия дори чаша вино или сайдер и няма да ми липсват.

Общи условия

Активация на акаунт