Болничен преди раждане

  • 363
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 53
Здравейте,
Бременна съм в 4тия месец и вече усещам, че ми става тежко ходенето на работа, стреса, стоенето в най-добрия случаи 8часа на един стол и безкрайното пътуване в градския. Отделно не знам защо, но сега (в този месец) почва да ми се гади, да ме болят краката, да ми пада кръвното от това сигурно и ме боли главата. С две думи не се чувствам работоспособна и добре. При последната ЖК ме пита лекарката дали искам болничен и аз и отказах, но сега вече може би искам. Каква е процедурата за получаване на такъв болничен, на какво основание е, може ли да ми се откаже ( предполагам да, но познавам много жени излезли в болничен), трябва ли да се минава лекарска комисия и какво представлява това "минаване" ?
Много благодаря за предстоящите отговори и се извинявам, ако темата не е на правилното място или дублирана по някакъв начин.

# 1
  • Мнения: 3 736
Ето тук е темата:
https://m.bg-mamma.com/?topic=1137239

А болничен можете да си вземете,но следящия АГ има право да даде само 14 дни.Искайте си направление за ЛКК.Отивате на комисия и от там ще Ви ги издават за 30 дни.Ходи се всеки месец (направление също всеки месец се носи или от АГ или от личната лекарка).В частните болници не е нужно направление-там си плащате за издаването на болничния от ЛКК.Едва ли някоя комисия ще Ви откаже болничен,но в някои случаи искат от пациентите да лежат 3 дни в болница,уж заради проблем,за да издадат болничен.Болничния ,който се издава е за общо заболяване.

Общи условия

Активация на акаунт