СЕДМИ клас 2019/2020 - Началото, тема 2

  • 32 018
  • 743
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 5 190
Ганис, това си го помислих и аз, но ако тя откаже да го използва през годината, дали ще успеят да усвоят материала като хората Thinking
И какви проблеми биха възникнали от това.
Май-май ще трябва да преподаваме вкъщи Joy
По принцип учебникът е за ученика. Ако е болен или по някаква друга причина не е бил на училище, да погледне урока. Иначе учителят е този, който трябва да предаде материалът. Ако един учител е опитен,  може да работи без учебник и пак материалът да се усвои.
Аз лично в горен курс не преподавам по учебник. Ако ученикът иска, си купува. В повечето ученици няма достатъчно и разнообразни задачи. За сметка на това ползвам доста сборници.

# 406
  • София
  • Мнения: 8 947
Да не би да ви иска Здравно-профилактична карта ?

Там има ред за проведени имунизации и реимунизации по дати, на които на нашата пише "по календар" без да ги изброяват.
Отделно от профилактичните карти,аз затова се чудя...дали има нова наредба?Ще изчакам малко.Прекалено ми се струва,чак пък ксерокопия на поставените ваксини...
Това е във връзка с едно писмо на СРЗИ за ваксините. Имаха изискване в справката да се пише датата на която е поставена ваксината и серийният ѝ номер. После обаче премахнаха изискването за сериен номер, защото много от ОПЛ-та не го пишат. Та сега искат просто попълнена ЛЗПК.
Какви са тези родителски срещи преди началото на учебната година, че чак и раздаване на учебници? При нас никога не е имало такива неща.

# 407
  • Мнения: 1 053
Да не би да ви иска Здравно-профилактична карта ?

Там има ред за проведени имунизации и реимунизации по дати, на които на нашата пише "по календар" без да ги изброяват.
Отделно от профилактичните карти,аз затова се чудя...дали има нова наредба?Ще изчакам малко.Прекалено ми се струва,чак пък ксерокопия на поставените ваксини...
Това е във връзка с едно писмо на СРЗИ за ваксините. Имаха изискване в справката да се пише датата на която е поставена ваксината и серийният ѝ номер. После обаче премахнаха изискването за сериен номер, защото много от ОПЛ-та не го пишат. Та сега искат просто попълнена ЛЗПК.
Какви са тези родителски срещи преди началото на учебната година, че чак и раздаване на учебници? При нас никога не е имало такива неща.

При нас родителските срещи,винаги са били преди началото на учебната година! Довечера съм на родителска и ще ни дадат учебниците вероятно /както всяка година/. Относно профилактичните карти попълват се като всяка година  и отдолу има записани датите на поставените ваксини /никой не ми иска ксерокопие/. Ще видя дали ще искат да купуваме бележници, защото в доста училища са вече без. Иначе и на мен не ми се стои 2 часа права на двора и заедно с другите родители изчакваме в едно кафе децата да приключат, а повечето даже вече ходят сами, без родителите!

# 408
  • София
  • Мнения: 4 035
Пак тя, супер ми идва да ти кажа, запознахме се с учителите, казаха си изискванията, ще имам време да подвържа и оправя учебниците, а не на 16ти вечерта да се чудя кое по-напред да подхвана. Учебните тетрадки и помагалата също ще ги подсигуря до петък и няма да има период, в който да ходи без тях.

# 409
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 473
И при нас е утре родителската среща. Предполагам ще раздадат учебниците. Миналата година имаха два комплекта учебници - едни за вкъщи и едни, които стояха в училище, и не носеха в раниците. Надявам се и тази да е така..
Аз също съм доволна за родителската среща, защото на 16.09 до 30.09 заминавам за чужбина и така ще имам време да понаглася нещица за училище....

# 410
  • Мнения: 6 641
А, ние не сме имали РС. Класният се обади, за да ме информира, че се раздават учебниците. Взела си ги е и отиде да ги подвързва.

# 411
  • София
  • Мнения: 8 947
На сайта на училището даже няма информация за 16.09. И на мен би ми било удобно да си вземат учебниците преди това, но за съжаление не съм попадала на такова училище с моите. Затова се изненадах.

# 412
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 396
Много е добре като е предварително родителската среща. За съжаление, нашата дори не знам кога ще е, вероятно другата седмица. Класната писа, че на 16.09 ще раздаде учебниците. Малката ми дъщеря е в същото училище, на тях още май месец им раздадоха новите учебници, които отдавна съм подвързала. Поне съм купила всичко останало и за двете, само помагалата са неизвестни все още.
Не знам вашите госпожици как са, но моите вече са абонирани за салона, в който ходя и аз. Особено голямата. Уж е дете, а вече е по-висока от мен, съответно ходи на кола маска, козметичен педикюр, маникюр от време на време, запазила съм и за фризьор, че иска да е сплетена по определен начин за първия учебен ден. Днес се върна от спортния лагер, оплака се, че храната е била ужасна и че общо взето е изкарала на кисело мляко и солети. Като не съм я виждала малко време и ми се видя още по-пораснала. Вече има ясна визия какво хоресва по отношение на дрехи, обувки, музика...само за едно лято се промени много.

# 413
  • София
  • Мнения: 7 213
Не мисля, че става въпрос за нови изисквания относно здравно-профилактичната карта.
При нас открай време тя представлява именно разпечатан лист А4 със списък на всички сложени ваксини.
Вероятно е имало някакъв срок за личните лекари да приведат практиките си в съответствие с тези изисквания.

# 414
  • Мнения: 8 284
А при нас учителите раздават учебниците. И се почва едно влачене. В продължение на една седмица всеки ден се носят вкъщи някакви учебници. А миналата година имаха география само в понеделник през първия срок. И като се занизаха едни почивни понеделници. Стана октомври докато карат за първи път география и съответно си получат учебника.

# 415
  • Мнения: 11 749
И аз харесвам род.срещи преди първият учебен ден.
Досега така е било, а преди малко видях, че класната е писала във фейсбук (!?!) - среща евентуално през октомври, имената на учителите и реда, в който да са попълнени в бележника. Ако имало разминаване, нямало да го приеме.
Явно са решили да ме ядосват тази година Smiling Imp

Ганис, благодаря за разяснението, явно може и да няма проблем.

# 416
  • София
  • Мнения: 8 947
Скрит текст:
"С писмо на Столична  РЗИ с изх. № 14-944/ 08.08.2019 г. общопрактикуващите лекари,  обслужващи населението на територията на гр. София са информирани за  влизане в сила на Наредба №6 от 09.07.2019 г. за реда и условията за  провеждане на диагностика, профилактика и контрол на отделни заразни  болести на дихателната система, обнародвана в ДВ бр. 56 от 16.07.2019 г.
Във връзка с това и  предвид моментната епидемична ситуация от морбили на територията на  град София, е разпоредено да се изпълняват стриктно разпоредбите на  горецитираната наредба по отношение на диагностика, регистрация и мерки  спрямо контактите.
С наближаване на предстоящата учебна година 2019/ 2020 г. следва да се предоставят на децата и учениците попълнени ЛЗПК с  пълен имунизационен статус. Същият следва да бъде изписан по приеми  ваксини с дози, серийни номера и дата на поставяне на ваксината.  Изписано „отговаря за възрастта“, не се приема за достоверно. Същото затруднява събирането на бърза и адекватна информация при  възникването на епидемична ситуация, както и предприемането на  своевременни и адекватни противоепидемични мерки в организираните  колективи. Това създава риск от разпространение на ваксинопредовратими  заболявания и застрашава общественото здраве.
Всеки попълнил  некоректно медицинската документация носи лично административна  отговорност и ще бъдат предприети съответни наказателни мерки."
Това беше писмото за София. После го промениха и махнаха дозите и серийните номера. Това касае повече децата в ДГ, защото образованието е задължително и дете не може да бъде върнато от училище, дори при липсващи ваксини.

# 417
  • София
  • Мнения: 1 543
Искам и аз родителски срещи и учебници преди Началото, но .....няма. Още няма и информация от колко часа е откриването на 16-ти.
Чудя се и дали да купувам бележници, защото трябва от тази година да сме изцяло само на ел. дневник, но и за това не знам докъде са го докарали и дали ще стане.

Gadamer, моята госпожица засега само обезкосмява краката и подмишниците  с кола маска. За маникюр още не разрешавам, но редовно е в спор с баща си за дължината на ноктите ѝ.

# 418
  • Мнения: 6 958
Зная, че ни е безкрайно рано, но понеже преди време стана въпрос и обещах да дам линк, когато нещо излезе за Световното образование, ето обявата на сайта на РУО София:
http://www.ruo-sofia-grad.com/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0% … %D0%B5%E2%80%9C-0

# 419
  • София
  • Мнения: 3 648
Рени, във връска с написаното - снимката изглежда странно... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт