СЕДМИ клас 2019/2020 - Началото, тема 2

  • 31 918
  • 743
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 1 209
Винаги съм мразила втората смяна. Моят младеж има и седми и нулеви часове. Понякога му се събират по осем часа на ден🤮.
За уроците ще ходи на школа в Милениум. Почват от 28-ми.

# 496
  • Мнения: 3 894
При  нас последните две междучасия са по 5мин и свършват в 19:10, по същия начин и преди обяд
Имаме 4 нови имена в списъка с учители, така че ще купувам помагала и тетрадки след РС или когато детето докладва какво искат
Ще имат само Ел.дневник, но пак ще са с бележници .. такава комбинация не бях чувала

# 497
  • Мнения: 19 339
В някои фб групи се коментира, че списъкът с ваксини бил само за нови ученици. Не знам вече кое е вярно и последно.
По телевизията казаха, че няма такова изискване за номера и всички ваксини, ако детето е в същото училище. Нанасят се само ако има сложени нови ваксини, когато преминава от един клас в друг. Дадоха пример, че от трети за четвърти клас няма нови ваксини и не се нанася нищо допълнително в здравната карта, тъй като старите вече са представени в училището.

# 498
  • Мнения: 6 952
О, това е супер, че се  бях притеснила защо ми нанесе само последните 2 ваксини нашата докторка. Въпреки, че имам спомен, че съм носила вече бележки за тях.
Много ми е тромаво това деловодство в държавата. Трябва да има начин да си правят справките без да ни разкарват за всякакви хвърчащи листчета.

При нас пуснаха ЕД. 4 нови учителя за Ния: смяна на двамата по ИТ, физика и химия. По биология ще е същата, която им води чп м.г.

Довечера сме на Хъшове. Дано и постановката се хареса.

# 499
  • Мнения: 8 251
По физика, химия и биология ще е с нови учители. Останалите са същите. Имам забележки към учителките по математика и английски. Там имат проблеми с дисциплината, но няма какво да направя по въпроса. В момента е на вълна електромагнитни вълни и фарадеев кафез и само за това говори. Нещо пак е чел из нета. Мисля, че физиката и химията ще му допаднат много, ако случи и на свестни учители.
Бележници няма да имат изобщо (и миналата година почти не ги ползваха). Купих само ученически карти. Снимки имат останали вкъщи от предни години и няма да им правя нови.

# 500
  • Мнения: 27
Здравейте,
някой изтеглил ли е от сайта на издателство "Просвета" учебниците за 7-ми клас във формат pdf? До преди няколко дена се теглиха безплатно, а сега са ги направили само електронно четими безплатните. Трябва ми в pdf  учебника по математика на издателство "Просвета" и по география на издателство "Просвета плюс". Ще Ви бъда много благодарна.

# 501
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 366
Аз взех още миналата година ето такава раница на schneiders.




Има анатомичен, дишащ гръб, ен на брой отделения, джобжета и какво ли не, даже може да си  зарежда телефона към нея. Основното изискване на Ема беше, че иска голяма раница с много отделения, за да успее да си събере всичко, което носи.

Последна редакция: пт, 13 сеп 2019, 09:03 от gadamer

# 502
  • Бургас
  • Мнения: 61
Вчера беше родителската среща. В общи линии за мен беше изгубено време. Подписахме по три декларации и това е. Дори новите учители по новите предмети не минаха да се представят и да си заявят изискванията.
Ще започнем с така недолюбваната вкъщи втора смяна. От 12:30. Няма време за нищо - нито да се подготвят уроците, нито да се обядва в обедно време.
Знаете ли как стоят нещата с тези нулеви часове, които са толкова на почит в нашето училище? Някъде прочетох нещо, че били отменени или забранени...

И аз много я мразя тази втора смяна, че и на нас за нищо не ни стига времето. Докато стане, закуси, да се измие и оправи и станало време да тръгва. Опитваме се вечер да напишем някои домашни, но тогава пък е уморена и въобще не може да мисли- пълен кошмар.

Завиждам на всички, на които им е минала родителската среща. На нас ни казаха, че сигурно ще е в началото на октомври и тогава докато кажат за помагала, докато ги набавим, ми то ще дойде Коледа. Rolling EyesУчебниците им ги раздадоха вчера и девойката ги занесе да ги подвържат. Другото вече сме го набавили, като досега мразеше всичко "женско", защото й било лигаво (напр.розово, лилаво, цветя и т.н), а сега реши, че тя израствала вече млада дама и всичко, което купихме беше в лилавата гама и цветя. Пубертетска му работа Laughing

# 503
  • Мнения: 3 071
Здравейте,
някой изтеглил ли е от сайта на издателство "Просвета" учебниците за 7-ми клас във формат pdf? До преди няколко дена се теглиха безплатно, а сега са ги направили само електронно четими безплатните. Трябва ми в pdf  учебника по математика на издателство "Просвета" и по география на издателство "Просвета плюс". Ще Ви бъда много благодарна.

И таз добра!!!!! Angry Angry Angry
Нищо не съм сваляла, защото не знам кои ще са учебниците.

Всъщност дано е само някакъв ремонт на сайта или подобно. Дайте, който е спасил нещо, да го сложим в пощата.
Аз имам за 6 клас някои (ще трябват за преговор за входните нива). Ако не се появи до неделя, ще ги кача (ако се възстанови достъпа, няма нужда да пълним там).

# 504
  • софия
  • Мнения: 25 718
И миналата година в началото на учебната година Просвета не бяха качили учебниците в пдф, след това го направиха.

# 505
  • Бургас
  • Мнения: 61
Аз имам на Просвета учебниците по български език и литература в PDF, ако трябва ще ги изпратя.
Между другото, да попитам мамите от Бургас, записали ли сте децата си в някоя школа или предпочитате частни уроци?

# 506
  • Мнения: 3 071
Аз имам на Просвета учебниците по български език и литература в PDF, ако трябва ще ги изпратя.
Между другото, да попитам мамите от Бургас, записали ли сте децата си в някоя школа или предпочитате частни уроци?
Засега не.
Ако все пак реша да не я давам толкова смело, и то само за литературата, ще е на частни уроци, че на курс все намира с кой да бърбори и ще обезсмисля мероприятието. Ма моя човек му трябва вила на врата. Cry

# 507
  • Бургас
  • Мнения: 61
Моята красавица пък е точно обратно, когато е в група е някакси по-мотивирана, а като е сама все намира начин да обработи госпожите и да го дава много лежерно.

# 508
  • Варна
  • Мнения: 119
И аз да попитам между другото мамите от Варна , частните уроци ли предпочетохте или подготовката в школа?

Аз за  сега съм записала бъдещия седмокласник на школа, но да видим как ще потръгнат нещата и дали сме взели правилното решение...

# 509
  • Мнения: 8 251
Курсовете по математика, на които го записах, се плащат месечно, ако се окаже, че не му пасват, ще ги спрем, нищо не губим. Силно се надявам обаче да са неговия тип занимание и като учител и като група, за да не се налага аз да скърцам със зъби вкъщи.

Общи условия

Активация на акаунт